Kaya altına gizlenmiş sembol (şans eseri yuvarlanarak bulundu yardımlarınızı bklyrm)

deli firat

DOĞACI

battalbey

Yeni Üye
deli firat kardeş sadece seni unutmak değil burdaki ustalardan hicbirini unutmayacak yorumlar aldım herkeze ayrı ayrı tesekkur ederım. Amacım cekıp gıtmek degıl. Burası sadece bir tane bölge bunun gibi cok bölge fotograflı var bende. Arada onlarla alakalı da konu acarak sizden yorum bekleyecem. Fakat merak ettiğim sey o resimdeki kayada ne gördünde ok istakametinde ucgen kaya oldugunu bildin ve varmı diye sordun? Bu beni şaşırttı biraz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bana göre bu alan mezarlık alanı değil.
4 veya 5 aşamalı bir gömünün bir parçası burası, yani eşkiya işi.
Yaklaşık 4-6 km. çapında bir alanda buranın öncesi ve sonrası vardır diye tahmin ediyorum.

Burada yapılacak olan;
Boşluk tespiti, derinlik tespiti ve içinde değerli maden tespiti.
Bunları yapabilirseniz çözersiniz. Yoksa burası bence çok zor.
Müjde/hediye hariç diğerlerinde işçilik çok ağırdır.
Kesinlikle uğraşılmalıdır. iyi bir ekiple çözülür.

Kolay Gelsin.

battalbey

Yeni Üye
Evet mezarlık alanı degil. Cok detaylı dediğiniz gibi bir arastırma yapmam lazım. Tabıkı farklı noktalarda bu sekılde ısaretlı yerler var

battalbey

Yeni Üye
haklısın sanırım BulursamKader25
çünkü bu bölge hakkında biraz araştırma yaptığımda buraların zamanında eşkiya bolgesi olduğunu öğrendim.
Annanem hala yaşıyor o anlattı ve biz ufakken annemiz bizi eskiyalardan ağaç tepelerine saklardı dedi geceleri. Annanemin annaneside eşkiyalar buralarda cirit attığını onlara hep anlatır edermiş çok şaşırdım daha ilk defa duyuyorum