Kaya da boydan boya damar?

KoRSaN_52

Yeni Üye
ustam daha fazla kazılmıyor ki toprak bitiyor derenin suyunun aktığı yerdeki sert say a çıkıyor ucu
kanal bitti işaretli kaya nın yüzeyinden indim kazmaya 20 cm sonra say ( KAYA ) ya denk geldim devam etmem için orayı patlatmam gerekiyor :)
ustam orası şelale değil şelale oranın 5 mt aşağısında

KoRSaN_52

Yeni Üye
ustam yorum ve bilgi için teşekkür ederim üçgenin o yönünde arastırma yap diyorsunuz doğru mu ? üçgenin sivri ucu yönünde arastırma yap diyorsunuz ?

ragıp

Uzman
KoRSaN_52

mevcut yerinin şüphe götürmeyen yeri
o kanalın, tabana girdiği yerdir

kanalın, yere değdiği yerin kaya olduğunu söylemişsin
o taban kayayı
taban kaya ile kanalın birleştiği yeri güzelce yıkayıp bir kara fotoğrafalırmısın

görmek istediğimi söyliyeyim
ona göre foto al

1.) kanalın, taban kaya ile birleştiği yerde, kanal aşağıya doğru gidiyor mu?
2.) kanalın, taban kayaya değdiği kısımda, tabanda horasan var mı?
taban kayayı baya geniş temizler fotoğraflarsan iyi olur

KoRSaN_52

Yeni Üye
ragib ustam yorum görüş ve bilgi için teşekkür ederim
kanal taban kaya ya 5-6 cm kala bitiyor yani kanalın sonu nu bulmuş oldum taban da horasan varmı yokmu bilmiyorum horasanı farkedemem size fotoğrafını çekip gösteririm dediğim yerin
kanallar genelde ne amaçla yapılır mezar ile alakası olurmu hocam ? mezara su gelmemesi için yapılmış bazı yerlerde gördüm ama burada öyle birsey söz konusu olamaz çünkü dik bir şekilde burda ki kanal kayanın dik yüzeyinde ?
yorum ve bilgi için tesekkür ederim en kısa zamanda dediğiniz yerin fotoğrafını atacağım
birde bakır çubukla boşluk testi yaptım anladığım kadarıyla dediğiniz yerde çubuklar çarpı şeklini alıyor başka yere gidiyorum orayı gösteriyor ?

SAHBAZ

Bilgili Üye
Magaran var kanal boyu istikametinde bosluk bakin o yonlu fotolari cogaltmaniz yorum yapan ustalarin isini kolaylastiracak iyi geziler..

KoRSaN_52

Yeni Üye
nasıl bir fotoğraf hocam büyük ihtimalle benimdir bunu benden başka bilen yok çünkü çok tenha sapa ve yüksek bir alanda :)
burada balık mı var üçgen mi hocam ? ve çözüm için ne öneriyorsunuz ?

KoRSaN_52

Yeni Üye
h
Ekli dosyayı görüntüle 134558 bu yönun resimleri kanal boyunu ölç herbir cm ni 70 cm olarak al kaç mt çıkıyorsa orayı resimle

hocam ok işareti yönünde araştırma yapacağım
kanalın boyu 5 metre siz üçgenin hemen önündeki çizgiden mi bahsediyorsunz yoksa 5 metre boyunda ki kanaldan mı ?
yorum ve bilgi içöin teşekkür edrim