Kaya mezar girişi

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Usta
Golden mask deep hunterle baktik ve bu alanda metal tespiti yapti , ama 15 cm topraktan sonra ana kaya devamina toskadik
Güzel insan ben yazacaktım sen yazmışsın. Olmaz o yönde. Sen suyu dökmüşsün, yerine akmış, yönü de doğru. Neden orayı değil de başka yeri çalışıyorsun? Gücüne yazık.

Son düzenleme:

Viravira

Aktif Üye
Güzel insan ben yazacaktım sen yazmışsın. Olmaz o yönde. Sen suyu dökmüşsün, yerine akmış, yönü de doğru. Neden orayı değil de başka yeri çalışıyorsun? Gücüne yazık.
Orayı çalışmanda ki motivaston ne oldu? Onu da yaz da tecrübe olsun başka arkadaşlara.
Benim yegenler ve arkadaşları sunagın hemen önünde olur zannederek burayı kazmışlar bana sonradan dediler , böyle bi yer var dayı bi yardımcı olurmusun diye.
Ben bu haliyle dahil oldum mevzuya.
Resimde ki gibi dogu bati bu şekilde.
Saygilar

Ekli dosyalar

Viravira

Aktif Üye
Benim yegenler ve arkadaşları sunagın hemen önünde olur zannederek burayı kazmışlar bana sonradan dediler , böyle bi yer var dayı bi yardımcı olurmusun diye.
Ben bu haliyle dahil oldum mevzuya.
Resimde ki gibi dogu bati bu şekilde.
Saygilar
Yalniz şunu da belirteyim , kayanin bu yüzeyi komple murç izi , yani işlem görmüş.

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
Guney dogu istikametinde bayan mezari.

Sunagin basina gel
Guneydogu yonune 15-20 adima kadar bak.
Gocme yapan yerde cubukcu teyit etsin.

Traslanan yuzeyinde hangi amacla yapildigini bulmalisiniz o da baska bir seyi isaret ediyordur.

Kaya yuzeyinde kanallar ve baska bircok iscilik mevcut. Bunlarin hepsinin sebebini bulmaniz gerekecek.

Kayanin kendisini ve altinida ihmal etmemelisiniz.

Once tespit
Sonra izin-prosedur
Sonra işlem.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Usta
Golden mask deep hunterle baktik ve bu alanda metal tespiti yapti , ama 15 cm topraktan sonra ana kaya devamina toskadik
ha işte o alana bak sen kaya mezarıdır üstü kapaktır anlamazsın normal kaya gibidir ayırt edemezsin madem dedektör metal verdi yoğunlaş. Temizle kayayı sinyal verdiği yere birdaha bak cihazla. Nokta tespitinden sonra al eline bitane şarjlı matkap birde delici hilti ucu uzun olan 6x210(maximum 100tl falan ) daha uzununu bulursan daha iyi olur o sinyalin üstünden bir del bakalım kapak mı mezarmı ne olduğu anlaşılsın. Kayanın orasını burasını kazarak boşa emek heba etmeyin gençlere yazık. Bu tip mezardan çok birşey çıkcağını düşünmüyorum zaten.

Viravira

Aktif Üye
Guney dogu istikametinde bayan mezari.

Sunagin basina gel
Guneydogu yonune 15-20 adima kadar bak.
Gocme yapan yerde cubukcu teyit etsin.

Traslanan yuzeyinde hangi amacla yapildigini bulmalisiniz o da baska bir seyi isaret ediyordur.

Kaya yuzeyinde kanallar ve baska bircok iscilik mevcut. Bunlarin hepsinin sebebini bulmaniz gerekecek.

Kayanin kendisini ve altinida ihmal etmemelisiniz.

Once tespit
Sonra izin-prosedur
Sonra işlem.
Teşekkürler

Viravira

Aktif Üye
ha işte o alana bak sen kaya mezarıdır üstü kapaktır anlamazsın normal kaya gibidir ayırt edemezsin madem dedektör metal verdi yoğunlaş. Temizle kayayı sinyal verdiği yere birdaha bak cihazla. Nokta tespitinden sonra al eline bitane şarjlı matkap birde delici hilti ucu uzun olan 6x210(maximum 100tl falan ) daha uzununu bulursan daha iyi olur o sinyalin üstünden bir del bakalım kapak mı mezarmı ne olduğu anlaşılsın. Kayanın orasını burasını kazarak boşa emek heba etmeyin gençlere yazık. Bu tip mezardan çok birşey çıkcağını düşünmüyorum zaten.
Teşekkürler

şahin88

Aktif Üye
Benden tavsiye hem kendinizin hem de çalışma malzemelerinizin fotolarda görünmemesine dikkat edin.bu site gereği de yasaktır aksi halde kendinizi ihbar etmiş olursunuz.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Adak alanıdır, mezar olmaz.
Demeter bereket tanrısı