kaya mezarı gırısı sız bulun

yorgunum

Aktif Üye
Slm arkadaşlar birşey öğrenmek istedim bu resimlere yakın bi kayalık ve dere var derenin bir yüzü kayalık digeri toprak ve bu dereye taş duvar ormüşler set yapmışlar kayanın hemen bitiminde bu duvar ne a açla yapılmıçtır bu bileniniz varmı

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam lahit olabilir demişsin lahitin bir işareti varmı ve lahit kontrolü nasıl olacak derindemi olur bu lahitler ordan bir yerden şüphelendik ama bi iz işaret yok küçük kayalarla cesedin ayağına ve baş tarafına taş koyup gömmüşler bu taşlar var bu taşların altındamı şişleme ile lahit bulunurmu bilmiyorum lahitin bu alanda olabileceğini nasıl tahmin ettiniz lahit böyle yerlerdemi olur biraz bilgi verin lütfen

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam lahit olabilir demişsin lahitin bir işareti varmı ve lahit kontrolü nasıl olacak derindemi olur bu lahitler ordan bir yerden şüphelendik ama bi iz işaret yok küçük kayalarla cesedin ayağına ve baş tarafına taş koyup gömmüşler bu taşlar var bu taşların altındamı şişleme ile lahit bulunurmu bilmiyorum lahitin bu alanda olabileceğini nasıl tahmin ettiniz lahit böyle yerlerdemi olur biraz bilgi verin lütfen
Tepelik yer icun lahit kontrolu yapin demistim.
Tepelikde arayacaginiz bir isaret yok.
Bu tur yerlerde lahit olmasi olasidir.
Ya cihazla bakacaksiniz yada cubukla kursun kontrolu yapacaksiniz.
Tepelikde bir calismaniz oldu mu?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Hic işlem yapilmadimi daha burda .Hiç değilse tek başıma gider acabildigim kadarını acardim şimdiye o sandığın kapağı gibi duran yeri . Bir sürü yer var zaman geçirilip emek verilecek.

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam kurşun %100 doğru çıkıyormu o dediğin yerde yolun hemen altında tesbitimiz oldu kurşun yoktu üstümüzde bakacaktık şişleme ve kurşun iş görürmü

yorgunum

Aktif Üye
kazama ustam oralara baktık boş çıktı mezar kayada değil aslan başı gibi duran kayanın baktığı yon de bulursamkader25 ustamın dediği yer orda lahit olabilir düşüncesindeyiz mezar kaya çevresinde ama her kayada oyma var her yerde boşluk var hangisine bakalım kaya kolayımıza geliyordu elemanlar pers oldu ustam son olarak lahit dediğimiz yere bakacaz birde büyük oymamız var zemine beraber 30 cm genişliğinde 10 cm derinlikte bi oyma önünde mezar var el arabası büyüklügünde bi taş toprakta gömülü alt tarafı ne kadar derinde bilmiyorum bu oymadada lahit olabilir diye düşündüm sen ne dersin kazama ustam olabilirmi bu oymada lahit tek oyma bi tepenin eteginde bu oyma lahitçilik yapacam artık karar verdim başka türlü zengin olamıcam ustam

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25ustam senin dediği yerin orda sol tarafta kamuşlar var 4 mt yükseklik var çubukla bakıyorduk agam gündüz domuz kamuşların arasından arasından bi fırladı agam biz kendimizi arabaya darın attık yaban domuzu ustam senin dediğin yerin önü dere bu aylarda az akar kar ve yağmur oşumca çok akar ve orası tepe değil orası bi koy gibi biyer dereye doğru hafif meyilli

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama ustam oralara baktık boş çıktı mezar kayada değil aslan başı gibi duran kayanın baktığı yon de bulursamkader25 ustamın dediği yer orda lahit olabilir düşüncesindeyiz mezar kaya çevresinde ama her kayada oyma var her yerde boşluk var hangisine bakalım kaya kolayımıza geliyordu elemanlar pers oldu ustam son olarak lahit dediğimiz yere bakacaz birde büyük oymamız var zemine beraber 30 cm genişliğinde 10 cm derinlikte bi oyma önünde mezar var el arabası büyüklügünde bi taş toprakta gömülü alt tarafı ne kadar derinde bilmiyorum bu oymadada lahit olabilir diye düşündüm sen ne dersin kazama ustam olabilirmi bu oymada lahit tek oyma bi tepenin eteginde bu oyma lahitçilik yapacam artık karar verdim başka türlü zengin olamıcam ustam
Boş çıkılmış halinin resimleri ? Bakalım bu kanıya nasıl vardınız ?

yorgunum

Aktif Üye
Resim yok ustam boş çıkan yerin resmini neden çekelim sen inanmıyosun galiba o sandık gibi duran kayayı arkasını çatlattık kussük bilinmi levyenin büyügü onunla aşagı düşürdük altı düz kaya

yorgunum

Aktif Üye
kazama ustam sonra kasa dedikleri bazı yerler vardı işlem yaptık normal kaya giriş olabilecek bi kaç yer vardı işlem yaptık düz kaya bazı yerlerde boşluk sesi baktık yok ustam

Moderatör tarafında düzenlendi:

yorgunum

Aktif Üye
İstiyosan resimlerim sorun değil sen bu oymadan lahit çıkarmı onu de bulursam kaderin dediği yere ve o oymaya kurşun testi yapmaya gideceğim yer uzak ustam yani tek resim için gidemen bu dediklerime baktıktan sonra orayı eleyeceğim zaten

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
kazama ustam sonra kasa dedikleri bazı yerler vardı işlem yaptık normal kaya giriş olabilecek bi kaç yer vardı işlem yaptık düz kaya bazı yerlerde boşluk sesi baktık yok ustam
Değerli kardeşim yazınızda kullandığınız yasaklı kelimeleri forum kuralları doğrultusunda düzenledim. Bundan sonra daha dikkatli olmanız dileğiyle... iyi formlar