Kaya Mezarı İlk ve Açılmış Hali

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Burası benim çocukluk aşkım. Buraya bakıp ne hayaller kurardım. Heyt bee! Önce açıldı. Yıllar sonra da tahrip edildi.

Bölge hakkında geniş bilgi edinmek isteyen arkadaşlar, bu linke bakabilir.

http://www.definesohbeti.com/sohbet...akkinda.html?highlight=do%F0ubayaz%FDt+kalesi

Açılmamış halinin tasviri. Çok eskiden açıldığı için açılmamış halinin fotoğrafı yok ya da bulunamıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 125716

Açılmış hali.

Ekli dosyayı görüntüle 125717

Bir de tahrip edilmiş halinin fotoğrafı var ama yüklemek istemiyorum.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Sedegor teşekkür ederim.

Arkadaşının adını sanını söyle belki tanırım. Selamını iletirim. :)

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Valla aradan çok zaman geçti adını bile unutmuşum dilimin ucunda ama, isim hafızam çok kötü!
Hayırlısı. :)

Burayla ilgili bir anımı paylaşayım. :)
Lisede (sene 2003) ben buraya girdim. İçi yukarılardan dökülmüş kumla doluydu. Yarısından fazlası kumla dolmuştu. Kum nereden gelmiş hâlâ bilmiyorum. Ama kum dediğim deniz kumu gibiydi. İçide bayağı geniş. Kumlarla bocalarken başka taraflardan bir ışık gördüm ve ışığa doğru ilerledim. Şimdi tam tarif edemiyorum. Işığa gittim ve içinden geçebileceğim büyüklükte bir delik gördüm. Oradan dışarı çıktım. Çok uzun bir mesafe değildi. Arkadaşlarım başka yerden girip başka yerden çıktığımı görünce çok şaşırmışlardı. :)

Ayrıca bu mezarın bulunduğu yer fena büyüklükte bir kayalık dağ. İçinde neler var bir bilsen... Başka noktalarda yine girişler yaptım. Dağın içinde her tarafı kapalı bir odanın içine girmiştim. Bu da ayrı tabii.

Sevgiler.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Hayırlısı. :)

Burayla ilgili bir anımı paylaşayım. :)
Lisede (sene 2003) ben buraya girdim. İçi yukarılardan dökülmüş kumla doluydu. Yarısından fazlası kumla dolmuştu. Kum nereden gelmiş hâlâ bilmiyorum. Ama kum dediğim deniz kumu gibiydi. İçide bayağı geniş. Kumlarla bocalarken başka taraflardan bir ışık gördüm ve ışığa doğru ilerledim. Şimdi tam tarif edemiyorum. Işığa gittim ve içinden geçebileceğim büyüklükte bir delik gördüm. Oradan dışarı çıktım. Çok uzun bir mesafe değildi. Arkadaşlarım başka yerden girip başka yerden çıktığımı görünce çok şaşırmışlardı. :)

Ayrıca bu mezarın bulunduğu yer fena büyüklükte bir kayalık dağ. İçinde neler var bir bilsen... Başka noktalarda yine girişler yaptım. Dağın içinde her tarafı kapalı bir odanın içine girmiştim. Bu da ayrı tabii.

Sevgiler.
Kardeş o gördüğün orda deniz olmasada deniz kumudur. Yada bir sahil kumu gibi. Her kes arar bulamaz senin ise ayağına takılmış ama nasip olmamış!
Tek yapman gereken kumu dikkatlice temizleyip kapattığı şeyleri almak olacaktı!

Ama en azından canın Kurtulmuş kum genelde tuzak mekanızmasında kullanılır ama illa tuzak anlamına gelmez biz % 90 ihtimal diyelim!

Bölgeye gelince bu işaretin bu mezarın olduğu bölge kesinlikle çok önemli ve zengin yerdir!

Çevrede bu mezar kadar zengin olmasada bir çok değerli mezar oldugununda bilgisini verir!

Bence sana yakınsa ve bu işi defineciligi yapacaksan o bölgeden ayrılma!

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kardeş o gördüğün orda deniz olmasada deniz kumudur. Yada bir sahil kumu gibi. Her kes arar bulamaz senin ise ayağına takılmış ama nasip olmamış!
Tek yapman gereken kumu dikkatlice temizleyip kapattığı şeyleri almak olacaktı!

Ama en azından canın Kurtulmuş kum genelde tuzak mekanızmasında kullanılır ama illa tuzak anlamına gelmez biz % 90 ihtimal diyelim!

Bölgeye gelince bu işaretin bu mezarın olduğu bölge kesinlikle çok önemli ve zengin yerdir!

Çevrede bu mezar kadar zengin olmasada bir çok değerli mezar oldugununda bilgisini verir!

Bence sana yakınsa ve bu işi defineciligi yapacaksan o bölgeden ayrılma!
Ben burada yaşıyorum. Daha sonraki gidişimde bazıları girmiş o kumları çuvallara doldurmuş, bir şeyler yapmaya çalışmışlar ama ne olmuş bilmiyorum. Uğrak yeri olmuş bu mezar. Tüm dünya biliyor burayı. Belki de bir sonuca varılmamıştır ama bir kere insan eli değmiş oraya. Peşinden gitmem herhalde.

Başka yerlerden şüpheleniyorum tabii ki. Hatta bazı yerleri fotoğraflayıp sitede paylaştım. Pek bi yorum alamadım fakat sağ olsun bazı arkadaşlar fikir verdiler. Havaların iyileşmesini beklerken bilgi edinmek istiyorum bu aralar. :)

R

remuss

Misafir
Ağrı Patnos 34ncu ic guv.Tugay nda askerlik yapmış ve eksi 38 dereceyi görmüş biri olarak
DoğuBeyazıt a selamlar :)
soğuk ama insanı sıcak adam gibi adam.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ağrı Patnos 34ncu ic guv.Tugay nda askerlik yapmış ve eksi 38 dereceyi görmüş biri olarak
DoğuBeyazıt a selamlar :)
soğuk ama insanı sıcak adam gibi adam.

Selamlar efendim. :) Doğubayazıt çevresine göre alçakta kaldığı için Patnos kadar soğuk değildir. Hele Ağrı merkezde kışın hayat yok. Acayip soğuktur.

deli firat

DOĞACI
Kardeş görsel için tşk ler süper ama keşke dedigin gibi tuz duman edilmesydi bu gözelikler bu arada oralarda daha çok var tarihi zenginligi bakımından

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kardeş görsel için tşk ler süper ama keşke dedigin gibi tuz duman edilmesydi bu gözelikler bu arada oralarda daha çok var tarihi zenginligi bakımından
Onlarca medeniyetin yaşam merkezi olmuş buralar. En son Osmanlı döneminde Sancak merkezi olmuştur. Burası tarih kokar. Ben buranın dağlarına çıkıp tarihi adeta yaşarım. :)

Sevgiler.

deli firat

DOĞACI
Bilirim kardeşim bir zamanlar topal ayı avına cıktım agrı eleşkirte varmı senin bölgende topal ayı kardes