Kaya mezarı olma ihtimali varmı

Zalımcla180

Member
Merhaba ustalar bu kaya düz duvar gibi , uzunluğu yaklaşık 120 metre , yüksekliği 25 metre , uçurum gibi , bu duvar gibi kayaya sırtını dayayıp 40-50 adım inince dere var . Ustalar merak ettiğim burada kaya mezarı olabilir mi ? Bu süslemiyi daha önce gören varmı yoksa doğal oluşum mu .

Ekli dosyalar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Merhaba ustalar bu kaya düz duvar gibi , uzunluğu yaklaşık 120 metre , yüksekliği 25 metre , uçurum gibi , bu duvar gibi kayaya sırtını dayayıp 40-50 adım inince dere var . Ustalar merak ettiğim burada kaya mezarı olabilir mi ? Bu süslemiyi daha önce gören varmı yoksa doğal oluşum mu .
Hoş geldin Zalım kardeş.
Bana bir şeyler andırmıyor değil..
İşleme dediğin yerin sol altı çalışıl mı?
Daha da solunda ki açılmış yer nedir? Yakından resimleme olanağın varsa lütfen görelim.
Buranın karşısından resmini çektiğin yeri de çekip eklersen orayı da görmek isteriz.

Zalımcla180

Member
Hoşbuldum ustam , hocam o motife benzettiğim kısmın 15 er metre etrafında hiç çalışılmamış yukardan çekilen fotoğrafta ağacın arkasında kalmakta , diğer mağara gibi olan yerde yılan işareti varmış 5-6 yıl önce orayı kıra kıra öyle yapmışlar , doğal öağara değil yani (ben yılanı hiç görmedim ) . Şuan çalışıyorum en yakın zamanda bölegeyi açıklayıcı olarak fotoğraflayacağım , görselin yetersiz olduğunu biliyorum , amacım kayanın doğal oluşummu yoksa uğraşmaya değer birşey olurmu ona dair birşeyler öğrenmek . Şimdiden teşekkür ediyorum.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Elinde yılan kamera varsa kayalıkta ruh deliği diyebileceğimiz derin deliklerden içeriye sal bakalım nereye kadar ilerleyecektir. Ayrıca kazma kürek ya da fayans çekici gibi bir alet ile duvarlara vurup tok ses araştırması yap. O deliklerin ruh deliği olduğu kanısındayım. Çevresinde açık ya da kapalı mağara olma olasılığı da var çünkü katlı bir yapı görüntüsü var. El değmemiş bir bölge olduğu için bir tanesine ulaşırsan diğerlerine ulaşman zor olmayacak. Hem sistemi çözmüş olursun hem de ekonomik olarak gücün yeterli olur. Burada çubukçu çalışacaksa çok usta olmalı çünkü kademeli ve katlı yapılarda yanılma olasılığı çok yüksek olur. Ama bölge çok güzel ve araştırmaya değer. Hayırlı forumlar.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim buranın arkasında şehir bile olabili ama girişi bulamadıktan sonra sana bir yardımı olabileceğini zannetmiyorum. Girişin biri kayalıkların üst tarafında diğeri ise dere tarafında yada aşağı tarafta merdiven dayamak kaydıyla çıkılacak bir delik ile girilebilecek bir yer olmalı. Çok iyi araştırma ve çok büyük emek isteyen bir yere benziyor. Kolay gelsin.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölge de tarihi yaşanmışlık olan yerleşke varmı? Höyük, kaya mezarları, mağaralar, sarnıçlar vs.

Zalımcla180

Member
Elinde yılan kamera varsa kayalıkta ruh deliği diyebileceğimiz derin deliklerden içeriye sal bakalım nereye kadar ilerleyecektir. Ayrıca kazma kürek ya da fayans çekici gibi bir alet ile duvarlara vurup tok ses araştırması yap. O deliklerin ruh deliği olduğu kanısındayım. Çevresinde açık ya da kapalı mağara olma olasılığı da var çünkü katlı bir yapı görüntüsü var. El değmemiş bir bölge olduğu için bir tanesine ulaşırsan diğerlerine ulaşman zor olmayacak. Hem sistemi çözmüş olursun hem de ekonomik olarak gücün yeterli olur. Burada çubukçu çalışacaksa çok usta olmalı çünkü kademeli ve katlı yapılarda yanılma olasılığı çok yüksek olur. Ama bölge çok güzel ve araştırmaya değer. Hayırlı forumlar.
Ustam yılan kamera ve çubukçu yok , çekiç ile ses değişikliği olup olmadığını kontrol edeceğim artık

Zalımcla180

Member
Kardeşim buranın arkasında şehir bile olabili ama girişi bulamadıktan sonra sana bir yardımı olabileceğini zannetmiyorum. Girişin biri kayalıkların üst tarafında diğeri ise dere tarafında yada aşağı tarafta merdiven dayamak kaydıyla çıkılacak bir delik ile girilebilecek bir yer olmalı. Çok iyi araştırma ve çok büyük emek isteyen bir yere benziyor. Kolay gelsin.
usta taşta işaretler bulsam acaba giriş hakkında az çok yorum yapabilir miyiz