Kaya mezarı ve kaplumbağa...

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. Aranıza daha yeni katıldım. Arazi araştırması yaparken farklı bir kaç yerde kaya mezarı buldum. Bir yerde tek bir tane mezar var. Bir yerde de üç tane yan yana var. Bu üçünün çaprazlarında birer tane niş var.
Söz konusu mezarlar hadsiz büyüklükte bir dağın farklı bölgelerinde bulunuyor. Açılması hakkında yorum yapabilir misiniz... Nasıl açılır bunlar?

Ayrıca kocaman bir kayaya kaplumbağa şekli vermişler. Kafası havaya bakıyor. Kuyruğu yok.

Yorumlarınızı bekliyorum. Şu anda elimde fotoğraf yok. Sonra yükleyebilirim. Teşekkürler.

zaz12

Bilgili Üye
Burada net olan sey sadece kaplumbaganin olmasidir .bunalima istinaden rampa veya ust Daglik zirvede agaclik olan yerde yigma bakabilirsin dere ile iliskisde vardir. Digerinide ise fotolar olursa net bir fikir elde edebiliriz.
Hosgeldiniz iyi forumlar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Hoşbulduk. Kaplumbağa tam da rampanın üst bitiminde duruyor. Yakın sayılabilecek çok yaşlı ağaçlar var. Yalnız ağaçlar kaplumbağaya göre alçakta dere yatağında bulunuyor. Ve dediğiniz gibi kurumuş bir derenin kenarında duruyor. En kısa zamanda fotoğraf yükleyip yeni konu açacağım.

zaz12

Bilgili Üye
Dere yataginda kuyrugu yok ise kendisini tokmakla sadece.sakin farkli birsey yapma. Oldugu gibi fotola. Ayaklari sana yon verecektir. Foto konusunda yapman gereken detayli sekilde ustunden yanlardan zirve kismindan ve her acidan net fotolar yukle .boyle olursa cozume ulasiriz