Kaya mezarları [mezarlık alanımı?)

Renix

Bilgili Üye
dadas_25 ustam eyvallah son resimde işaretledigin yerler yuksek ihtimal tümülüs üstlerindeki taşlara baktım işaretler mevcut ama yer çok geniş 1 alan zaman azdı heryeri çekemedim burada 4-5 yerde kalp işareti var ama sadece kalp başka yan işarte yok bayan mezarı gibi ve 3 yerde ters L gördüm işaretlerin bazısı yosun kapatmış bazısı ise tahrip olmuş,yılan dedin yer sunu alanı ,kafamı karıştıran şu oldu 4-5 çeşit mezar türü hatta daha fazla aynı bölgede olurmu? yani hem tümülüs hem kaya mezarı hem kapama hemde zemin altı .detaylandırmak için yarın nasipse gidecem yagış olmazsa asıl dikkat çeken benim dikkatimi çeken büyükçe bir kaya var kamyonet büyüklügünde üstünde çok çeşitli figürler var ama bildik oymalar kanallar gibi onun detaylı fotosu yok onuda detaylandırıp koyacam nasipse.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bölgeye gidince yanına tokmak ve fırça kesinlikle al tokmak yoksa orada yumurta şeklinde 500gr veya 1kg arası bir kaya ilede boşluk ses kontrolü yapabilirsin. 8. fotonun 4 bir yandan resmini çekmeyi unutma. Tümülüs etrafında mezarlar olması normaldir. Ya kralın ailesindendir yada soylu kişilerin mezarı olabilir. Burada yaşayan kültürler farklılık gösterebilir. Bence bölgede yaşamış medeniyetleri ve mezar yapılarını incele sana çok faydası olacaktır.

Renix

Bilgili Üye
buna ilk baktıgımda dikkatimi çekti yılandan daha çok karşıdan görünümü kaplumgaya benziyor nerden çıkardın dersen çiftleşmede denk geldim resim çekerken beni görünce kafasını içine çekti bu resimin karşsında sonra ona baktım bu resme baktım sanki dedim yılandan daha çok kaplumbagaya benziyor ama bazı yerlerde taşlar erimiş belli olmuyor tehlike olacak yüksek 1 yer degil yükseklik en fazla 2m başkaca 1 şeyler varsa bilemem gaz zhir gibi
Bu arada bunu işaretlemeyi unuttum. Bu yılan bariz tehlike der. Diğer ustalarımızda kontrol etsin.

Ekli dosyayı görüntüle 137684

Renix

Bilgili Üye
toyalp ve bulursamkader25 ustaların sülale mezarı olabilir dedigi kayanın ön tarafınında fotosu varmış onu ekliyorum

Renix

Bilgili Üye
ve onun ön tarafı bunların diziliş şekli önleri güneye bakıyor yani kuzey güney yönünde konumlanmış

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam bir tane işaret seç ve ona yoğunlaş. Tek tek çözelim aksi taktirde ustaları da bezdirmiş oluruz sende sıkılırsın. Şimdi benim daha önce sana söylediğim alet edevat tamamla ve kayaların genelinde bir güzel boşluk tespitlerini yap. Ses aldığın yerleri ve işaretlerini ayrı konu ile paylaş. Sonra da en güzel işaretten başlayalım. Hem tecrüben olmuş olur hem de bakarsın nasibin açılır böylece emeğinin karşılığı çıkar. Sen bir karara var ondan sonra yine bakarız duruma göre. Selametle

Renix

Bilgili Üye
tamadır ustam mesaj alındı :)

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Renix kardeş bir üçgen bir kalp gibi doğal değilse üçgenin ölçülerini al kenarları eşitse hemen alttaki çizdiğim yer giriş olma ihtimali var üstteki çizgi olan yerdede alt taraftada boşluk kotrolü yapın sol tarafta daire içindeki yeri kontrol ediniz benim gördüklerim saygılarEkli dosyayı görüntüle 137719