Kaya

shekıl00

Yeni Üye
selam arkadaş sizler şaşırmanız için deyil been şaşırdım
buresimleri bir yunana gönderdim adam hemen geliyomdedi istam bula yardım edeyim dedi çok büyük medeniyeten anlattı uygarlık çokbüyük dedi adam uçaga binecekti adam yok oldu telefon yok ses yok ben de dedimki benim görmedigim ne gördü ondan hayret dedim kırıl dıy san özür arkadaşlar gözel yerleri tesbit ettiler benimde dikatimi çekti ve iyi oldu sizde sag olun

shekıl00

Yeni Üye
sag olasın burada 600 yıllık bir boşluk var bunu bilen yok arşivlerde araştırılmamıştır diye geçiyo teşekkür

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Giriş olabilecek en düzgün yer.. 1mt deliniz. Ayrıca yukarıda ki yuvarlık içine aldığım yer V işareti var eğer fotodan dolayı ot çöp değilse iyi..

ORJİNAL HALİ AŞAĞIDAKİ DAHA RAHAT GÖRÜN DİYE

S:W:A:T

Editör
Saat 00:30 çok kişi uyumuştur hocam konuyu yarın öğlen güncel tutarsın illaki yorum gelecektir . Deve diye nitelendirdiğin şey evet burdan bakınca benziyor ve yüklü ama oyurmuş gibi baktığı yön ve çevre fotoğrafın varsa ustalarım daha iyi yorum yapabilirler . Eğer ki deveyse çok yorumu olabilir biraz daha foto gerekiyor .

S:W:A:T

Editör
selam arkadaş sizler şaşırmanız için deyil been şaşırdım
buresimleri bir yunana gönderdim adam hemen geliyomdedi istam bula yardım edeyim dedi çok büyük medeniyeten anlattı uygarlık çokbüyük dedi adam uçaga binecekti adam yok oldu telefon yok ses yok ben de dedimki benim görmedigim ne gördü ondan hayret dedim kırıl dıy san özür arkadaşlar gözel yerleri tesbit ettiler benimde dikatimi çekti ve iyi oldu sizde sag olun

Bende anlatanilirim sana bir medeniyet :) Ama ne kadar doğru ? Oranın en iyi bileni sen olmalısın o adamdan daha iyi bilmen gerekiyor o bölgeyi . Sen burda bahset sormak istediğin soruları sor güzel analizler gelsin sana. Tarihini öğren bu sayede medeniyet ortaya çıkacak . Etrafta neler var sen buraya neden gittin kim sana dedi ki neyden şüpelendin :) emin ol senin gibi ben dahil ilk geldiğimde neler sordum çok şükr herkes değerli bilgilerini verdi ve adım adım ilerledik .. artık adamlarda yorulmuşlar. Aynı soruları sormaktan .. net sorular biraz ayrıntı sonrasında net cevaplar . İyi forumlar ..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şekil00 ustam,
evet burası bir medeniyet işi.
Yunanlı heyecanlanmış lakin resimleri bir bilene sorunca üzülmüştür.
Burada ne varsa arkadaki kayada varmış. Lakin göründüğü kadarıyla orasının işi de bitmiş.

Bu haliyle uğraşmaya değer mi?
1- İlk kayanın/anıtın etrafını çubukla geçin. Tüneli yakalayın. Tünelin girişini bulun.
Tünel nereye kadar gidiyor tespit edin. Kayaya dayandığı yerin arka tarafına geçin. Oraları da kontrol edin.
Muhtemelen ileri doğru gitmesi lazım. yine kayaya dayanana kadar takip edin. İşte işin en zor kısmı burada.
Kayaya dayandığı yerden ileriye doğru maden testi yaparak gitmeniz lazım. Şayet maden tespiti pozitif çıkarsa;
burası ile alakalı çalışma yapılmalıdır.
2-Boşluk sesi gelen yerde, yakınında yine degerli maden tespiti yapın. Sonuç pozitif ise, burada da işlem yapmak lazım.
karot atıp, içeriye kamera salmak en masrafsız usuldür. gördükten sonrası zaten bir şekilde hallolur.
Bu ilk kayanın durumu karotla netleşir. başka usuller tehlike arzeder. Kayalar özenle yerleştirilmiş, başa bela olur.

Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 136884

Ekli dosyayı görüntüle 136885

shekıl00

Yeni Üye
arkadaşlar ve güzel insanlar çok teşekkür ederim aydınlattıgınız için bizim ve dedelerimiz bilmiyo burada kazılmış alınmış bir şey sadece benim gibi amatör ce kazan birkaç kişi bilgi yoksa birşeyde yok harikasınız teşekkür ederim saygılarımla