Kayada Ayı izi

Çırakgenç

Member
Metalicvoice usta o yeşile aldığın yerler elle yapılma o ok falan ama senin için videoya alırım ayrıntılı izlersin ne var ne yok birde diğer konu açıcam şimdi deveye benzettiğim bir kaya var

Metalicvoice

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 247870

Resimler neden tam değilki, Sağ alttaki attıran bir ***** mi afedersiniz. :)

kerhane yolu mu imiş burası? Patika yanı mı?

Bu resim ayı ayak izinin neresinde?

Kusura bakma ama nekadar güzel sunum olursa okadar bilgi gelir. Yav sunumun yer yön bölge detayların resimlemen resmen 0. Elle işaretlerin krokisini yön belirterek çizim resimle at ve güzel sunum hazırla ustalar patlatır burayı... :)

Siva

Bilgili Üye
Geyik ayak ***** ayi pencesi ucgen hac ufak kare cok karisik hepsini bir resimde al cek en onemlisi video al burda asil olan hengisinin gercek ve yon olcum hangisinin yaniktmaca yada hepsi bir butun olarak gormek anlamak lazim maalesef cok karisik cok resim cok video ve ayrinti lazim cevresi uzakliklikta dahil

Mushap

Editör
O çizimde ki erkek organı kayadan oyulmuş ve heykel gibi olsa boyutlatıda 1 metre ve üzeri olsa okuduklarıma göre net tümülüs işareti derdim

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu kayanin gereksiz bir yuzeyine siz de sekil cizmek icin bir iki isaret atarmisiniz bakalim ne kadar eskiymis bu sekiller...

odin

Editör
Tas degil sanki louvre muzesinin subesi.

cogu bana sahte gibi geldi. Belkide gercegini saklamak icin yapilmis olabilirler.

Çırakgenç

Member
jeolog çizerim usta karşılaştırırız hem odin kesinlikle öyle usta bana kalırsa iz gerçek geri kalan hepsi onu saklamaya çalışmışlar herkez sahte sansın diye bence

Metalicvoice

Operatör
@Metalicvoice usta o yeşile aldığın yerler elle yapılma o ok falan ama senin için videoya alırım ayrıntılı izlersin ne var ne yok birde diğer konu açıcam şimdi deveye benzettiğim bir kaya var

Ekli dosyayı görüntüle 247972
o ok değil 2 ayrı haç bence.

şimdi resimlerde gördüklerimize göre sahte olma ihtimalini göz ardı edersek; oymalar ve kabartmalar ayrı ayrı değerlendirilebilir.

Geyik kabartmasının altında minik iki yuvarlak ve iki kare de kabartma. Geyiğin arkasındaki çift haç ve v de kabarma.

Altta küçük bir oyma olup olmadığını anlamadığımız bir p var. Ayı patisi de oyma şeklinde yapılmış.

p tünel.
geyik mağra.
ayı patisi mağra.

belki iki ayrı mağra aramalısın.
Haçtan dolayı mezarı ayrı tutuyorum...

oraların yukarı aşağı iyice gezilmesi resmedilmesi lazım. Böyle işin içinden çıkılmaz. Hele bir de eşkiya işiyse vay babam vay... :)

Muhtemelen de öyle ermeni/eşkiya işi yani... Azmetmek lazım...

Son düzenleme: