Kayadaki harita

Gök-Türk

Member
harita değil her görülen çizgi her görülen çatlak harita olmaz hele ki ortasında bir delik var diye harita olmaz. Belki hayvan bağlamak için zamanında halkalı murç çaktılar . Dere yatağında olması onu harita yapmaz dediğim gibi hayvan bağlamak için zamanında ortasına halkalı murç çakılmış olabilir. Kesin ve net bir şey var harita değil.
Hocam harita olmayabilir lakin hayvan bağlanacak bir yol kenarı falanda değil coğrafya göz önüne alındığında bir şeyleri anlatmak istediğinden eminlik veriyor onun için harita dedim yinede teşekkür ederim Görüşünüz için

Vuslad

Moderatör
Moderatör
@spyfrs ustama katılmakla beraber hayvan bağlama değil ama başka bir şekilde kullanım amaçlı olduğunu düşünüyorum kerteriz demiş konun içinde ustanın biri taşın üzerinden kerteriz kullanarak açılarına bide derin çizikleride dereye oturtmayı bir deneyin denk gelirse derin oymanın ne demek istediği net anlaşılır diye düşünüyorum ayrıyeten harita olarak kabul edersek kayanın bir yönü kullanılmış onuda göz ardı etmeyin harita ise çoğrafyaya uyum sağlamak zorunda bölgeyi hakim noktadan seyredin harita ise yerine oturur içeriden anlama ihtimaliniz yok

Son düzenleme:

Gök-Türk

Member
@spyfrs ustama katılmakla beraber hayvan bağlama değil ama başka bir şekilde kullanım amaçlı olduğunu düşünüyorum kerteriz demiş konun içinde ustanın biri taşın üzerinden kerteriz kullanarak açılarına bide derin çizikleride dereye oturtmayı bir deneyin denk gelirse derin oymanın ne demek istediği net anlaşılır diye düşünüyorum ayrıyeten harita olarak kabul edersek kayanın bir yönü kullanılmış onuda göz ardı etmeyin harita ise çoğrafyaya uyum sağlamak zorunda bölgeyi hakim noktadan seyredin harita ise yerine oturur içeriden anlama ihtimaliniz yok
Kerteriz nasıl oluyor pek bilgim yok arastirip deneyeceğim bilginiz ic8n teşekkür ederim var olun