Kayalara geldik

Güncer

Yeni Üye
Öncelikle selamın aleyküm herkesin kandili mübarek olsun. Köyde küp gömü maceralarından define işaret Kaya mezarı olayına merak sarmış kendini dağ tepe gezerken bulan 23yaşında üniversite öğrencisiyim. Paylaşacağım fotoğraflar belkide doğal şeyler amacım merakımı gidermek bilgi almak birşeyler öğrenmek. Şimdiden çok teşekkür ederim

Ekli dosyayı görüntüle 136075 Ekli dosyayı görüntüle 136076Ekli dosyayı görüntüle 136077Ekli dosyayı görüntüle 136078Ekli dosyayı görüntüle 136079 Kayanın üzerinde olanlar bunlar.

Buranın 500-700 mt gerisinde bir mezar açıldı onun 300 mt gerisinde iki Kaya mezarı açıldı.

Ekli dosyayı görüntüle 136081Ekli dosyayı görüntüle 136083Ekli dosyayı görüntüle 136085

Birde yine bu bölgede aşağıdaki gibi dik kayalar var. Birşeyler çıkar mı değerli ustalar bir el atarsa.

Ekli dosyayı görüntüle 136088

S:W:A:T

Editör
Bölge neresi ? Son foto ilgimi çekti güzel maceralı bir yere benziyor :) Güzel şeyler çıkar . Yer altlarını severim :)

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Patlatılmış kaya mezarları bölge güzel araştırmaya devam.Girişin üstündeki üçgen dikkatimi çekti.Bu arada Kandiliniz Mübarek olsun.Hayırlı Kandiller.Selametle

Güncer

Yeni Üye
Yer Kocaeli ustam körfez ilçesi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleykum Selam
Hayirli Kandiller.
İsaretler net. Mezar diyor.
Cubukla bosluk tespiti lazim.
Kayalari da tahta tokmak ve fayansci tokmagi ile kontrol etmelisin. Gub gub diye bosluk sesi veren yerler hedefindir.

Hobi olarak devam edeceksen, bilgini artir. Once teorik sonra pratik lazim. Zengin olayim diye bu islere atlarsan, kumarbazdan farkin kalmaz. Ne yuvan olur ne malin mulkun. Amma hobi olarak devam edersen belki Allah cc seni nasiplendirir. Zenginlik verir. Zenginnolsan da hobi olarak devam. Bu isin guzelligi budur.

Güncer

Yeni Üye
Aleykum Selam
Hayirli Kandiller.
İsaretler net. Mezar diyor.
Cubukla bosluk tespiti lazim.
Kayalari da tahta tokmak ve fayansci tokmagi ile kontrol etmelisin. Gub gub diye bosluk sesi veren yerler hedefindir.

Hobi olarak devam edeceksen, bilgini artir. Once teorik sonra pratik lazim. Zengin olayim diye bu islere atlarsan, kumarbazdan farkin kalmaz. Ne yuvan olur ne malin mulkun. Amma hobi olarak devam edersen belki Allah cc seni nasiplendirir. Zenginlik verir. Zenginnolsan da hobi olarak devam. Bu isin guzelligi budur.
Üstad hobi olarak başladım ama hobide olsa insan bir iki hediye bulmak istiyor elbette :)
inan sadece okuyorum okuya okuya teorikten yola çıkarak buldum buraları ne çubuk var ne fayansçı tokmağı. Teoriden pratiğe geçerken alet edavat toplayacağım inşallah

Güncer

Yeni Üye

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleyküm Selam kardeşim. Sanada hayırlı kandiller. Ustalarımız gerekli açıklamaları yapmışlar. İşin gerisi sana kalmış. Gelişmelerden haberdan edersen devamında da yönlendirelerimiz devam edecektir. Kolay gelsin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Burada cok ince bir cizgi var:
Para cepde hic sorun degil.
Amma para kalbde ise isde bu cok dert.

Hobi olarak ugrasmak demek, parayi cebe koymak demek.

Tir sahibi birisini tanirum. Bu islere bulasti. Bizim ayirdigimiz zaman ona yetmedi. Her an bu islerle ugrasip tir filosu kurmak hedefindeydi. Baska bir ekibe takildi. Bizi de begenmez oldu. Zaman gecti elinde ne tir kaldi, nede ev. Avradi cocuklarini alip baba evine gitti.

İste benim demek istedigum budur.
Hobi budur. Kaybettiren is is degildir.
Su an krali buldum insallah. 2-3 aya isleme gececegim nasipse. Allah cc kalbimi biliyor. Hic acelem yok. Biliyorum ki nasibimse benim olacak.
Zenginler miyim? Hem de cok. Hayatim degisecek mi? Asla. Neden dersen, cunku mutlu bir hayatum var. Ac degilim acukta degilim. Avradimdan raziyim, o da benden razi. Cocuklarim edebli. Kotu aliskanliklari yok. Helali harami bilirler. Namazlarini kilarlar. Allah cc dan daha ne isteyeyim. Bir kula bunlar yetmez mi?

Biraz uzun yazdim. İstedim ki baska kardeslerimizde okur. Hayat tecrubemden istifade ederler.
Ben bu isi seviyorum, amma hobi olarak.

Kul kaderini yasar.
Rizik define bulmakla artmaz. Define de Allahin cc rizki icindedir. Yazilan isabet eder. Nasip degilse yar etmez zaten Mevla.
Bu cercevi bilmek huzur verir.

Hayirli Kandiller.

Son düzenleme: