Kazmamı baltamı nedir bu ustalarim

Amisos

Bilgili Üye
Ustam oraya kadar aldim aldim baktimki bisey yok oncacik yerdede olmaz diye bıraktım
Bende olsa azcık şans yollarım sanada bende de yok kısmet malesef benim alın terim akacak belli oldu çalışmaya devam kolaydan para henüz nasip değil demek ki elinde hilti varsa o tabana delik delsene abi

murat76

Aktif Üye
Bende olsa azcık şans yollarım sanada bende de yok kısmet malesef benim alın terim akacak belli oldu çalışmaya devam kolaydan para henüz nasip değil demek ki elinde hilti varsa o tabana delik delsene abi
Hilti 3 milyar nerdee :) murca devamm

poseidon2023

Uzman
hiştttt aklımız yerinde karıştırmayız içerdeki havuz deyil miydi

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yılmayın arkadaşlar devam Allah sabır versin size ,Konu geneli bahsettikleriniz ve resimler gayet olumlu.Gidebildiginiz yere kadar gidin .Su an en son hali sizin gözünüzde nasıl ne bekliyor sizi nereye geldiginizii düşünüyorsunuz ?

poseidon2023

Uzman
buranın işi ayrı dönem aynı roma nasip olur ben giderim belki acmaya burayı heee misafir ederse

Ekli dosyayı görüntüle 150583

dedigim gibi dönem aynı ama bu yer farklı bir oda var belki birtane daha ola bilir istenilen resimleri ceksin bir tane daha cıka bilir ragıp agaa

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
murat76 kolay gelsin bulduğun şeyler güzel şeyler ....şimdi önce bulduğun şeyden bahsedeyim ....

buldukların değerli maden eritme işinde kullanılan ama sapı deforme olmuş kopmuş zamana yenik düşmüş alet edevat ...

bunları buraya bırakan kişi şu saydığım 2 seçenekten 1 i veya 2 sidir

bu o muhitin değerli madenlerini eritip istenen şekli veya külçeye herneyse ona çeviren kişi....

yada kendisi değerli madenle uğraşıyor kendi işini kendi yapan kişi .....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
gelelim senin bulduğun in e.... in diyelim ona sanırım ateş yakılmış .... onunda 2 sebebi vardır

1 ci sebeb inin ağzı kapatılmazdan evvel küçük hava alacak boşluk bırakılıp içeride yakılan netür yakacaksa içeride uzunsüre kalabilen koku is zehir herne üretiyorsa

yapılan yere , ine ,mağaraya zararlı börtü böcek barınıp yuvalanmasına engel olması için yakılır ..

2 ci sebeb bu sebeb günümüzde yani yakın zamana kadarda kullanılan köylerde eski taş fırınlar vardır onların içindekalan küçük boşlukları kapatmak için kemik suyu kaynatılır

buradada buradaki kapatılması gereken böyle 1 yervarsa burayı da bu formülle kapatmak için herhangi 1 şey yakılmış olabilir ....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
senin burada yapman gereken daha öncede söyledim enbüyük eksiğin işaret bulamamış olman ... bence mutlaka işaret bulmalısın .....

diğeri işinin kolay olmadığını heryönüyle hazır olmanı da söylemiştim ..

yine sakın ama sakın yılma peşini bırakma ... ustaların dedikleri doğrultusunda hareket et ....... acele etme acele yanlış yaptırır ..

ben tekrar söylüyorum acele etmeden yılmadan usanma ve üşengeçlik yapmadan tedbirli yavaş yavaş pikniğini mangalını yaparak bugün 1 taş yarın 2 taş 3 veya 5 toprak yavaş yavaş ......