Keops Piramidinin Gizemi

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Keops Piramidinin Gizemi (Belgesel)

[HR][/HR][HR][/HR][HR][/HR]
Bu belgeseli defalarca izledim az önce yine izledim sonra yine izleceğim , arkadaşlar izlemeyenler zamanı olanlar için izlemelerini tavsiye ederim sürükleyici film gibi .

Yüzyıllar boyunca Keops piramidi (Büyük Piramit) bir bilinmezlik sembolü oldu. Belgesel, antik Mısırlıların bu gösterişli yapıyı nasıl ve neden inşa ettiğinin cevabını veriyor.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bence en fazla belgesel izleyenler ülkemizde definecilerdir.Merakları ve araştırma öğrenme ruhları hep diridir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
evet bu piramitler sayesinde o bolgenin tarihi yeniden yazildi..insallah cindeki turk piramitleride ayni etkiyi yapar..

sepetkaya

Editör
Valla kazama usta bu ünlü piramidi araştıran yüzlerce profesyonel arkeologlar var,onlarca belgesel var ama hep hayal kırıklığı,o blok taşların nasıl ve neden dizildiği hep muamma, öylede kalacak.. yanılmıyorsam 2.600.000 taş biloğun her biri 5_6 ton geliyor olması ve ilk taştan son taşa kadar hangi amaçla kimin hizmetine vede en önemli nokta hangi sistemle kaldırıp konması çok şaşırtıcı, videoyu izledim galiba, ama yarın kesinlikle izlicem,ellerin dert görmesin sağolasın..bu arada Mal bulanındır ustam evet o beyaz piramit dediğin çindeydi, ve bir araştırmacı o mekana gizli giriyor orada üç hilal ve Kürt başı görüyor, hiç bir şekilde giriş yasak yani ziyarete kapalı,türk korkusu onlarda got korkusuna dönüştüğü için titriyor Budistler, bir makalesini okumuştum ve çok ilgimi çekmişti...

Mal bulanındır

Valla kazama usta bu ünlü piramidi araştıran yüzlerce profesyonel arkeologlar var,onlarca belgesel var ama hep hayal kırıklığı,o blok taşların nasıl ve neden dizildiği hep muamma, öylede kalacak.. yanılmıyorsam 2.600.000 taş biloğun her biri 5_6 ton geliyor olması ve ilk taştan son taşa kadar hangi amaçla kimin hizmetine vede en önemli nokta hangi sistemle kaldırıp konması çok şaşırtıcı, videoyu izledim galiba, ama yarın kesinlikle izlicem,ellerin dert görmesin sağolasın..bu arada Mal bulanındır ustam evet o beyaz piramit dediğin çindeydi, ve bir araştırmacı o mekana gizli giriyor orada üç hilal ve Kürt başı görüyor, hiç bir şekilde giriş yasak yani ziyarete kapalı,türk korkusu onlarda got korkusuna dönüştüğü için titriyor Budistler, bir makalesini okumuştum ve çok ilgimi çekmişti...
hunturkleri cok kalite ve vahsi savascilardi bazi birliklerindeki askerlerin disi torpulenip testere gibi gorunurdu busavascilarin akinlarindan korunmak icin cin seddi insaa edilmistir diyo bazi tarihciler

sepetkaya

Editör
Ustam okadar detaya girmedim fakat çin seddinin yapılma amacı sadece Türk akımlarını kırmak engellemek dersek yanlış olur. Türklerden ziyade diğer yakın komşu birliklerininde akımını kesmek için hemen bir anda yapılmadı.. başta sadece şehrin köşe başlarında gözetlemek için kule inşa edildi ve son yüzyılda akınlar artınca bu kuleler zamanla birleştirildi..40 savaşçısıyla Kürşat'ın neler yaptığını biliriz elhamdülillah...

Mal bulanındır

tabiki millet bu mimari zekaya .hayran oldugu kadar.iclerinden cikan kalite mallarada hayran ......oburdunyada kullancam ayaana ne gomuyonuz laa som altinlari..kuyumcumu acacan ahirette birak yiyelim guzelleselim accikta biz saltanat surelim ibislerr....diye bir tablet yazip asacam tum piramitlerin tepesine.....hatta bir turist cift bunun entepe noktasinda ureme belgeseli.miki filmi cekip paylasti nette..kahkaha

sepetkaya

Editör
Ustam yemeyenin malını yerler, ha bize sofradaki dökülen kırıntılar düşerken o ayı oğlu ayılara derler ya hamuduyla malı götürürler. Allah nasiplendirsin ne diyem...