Kesin çözüm

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar
Çubukla ilgili bütün yazıları okudum ve bu define işinin çubukla halledileceğine karar verdim.
Şöyleki hemen hemen her usta bazıları itiraz etsede çubukla boşluk bulunabileceği konusunda hem fikir.Ayriyeten yine aynı fikir birliği altın hariç diğer madenler konusunda var
Şimdi şöyle bir yol izliyeceğiz 1aşama BulursamKader25 ustanın yazdığı bütün aşamaları yapacağız yanlız şart şu bu güne kadar gömülerde çıkan bütün madenlerle bakacağız.Bunlar nedir altın,gümüş,demir,çelik,krom,bronz ve bakır eledik diyelim sadece altın sinyali aldık.
Ama biliyoruzki altını yakalamak çok zor.Hemen ikinci aşamaya geçeceğiz yani Mirkut ustanın çelik yüzük aşaması gerçi dün bu konuyu biraz açarmısın diye yazdım ama açmadı ama ben sitede buldum
Neydi çelik yüzük aşaması aliminyum çubuğu elimize alıyoruz altın sinyali aldığımız yerin üstüne tutuyoruz daha sonra sağ elimize çelik yüzüğü alıyoruz yine aynı yere tutuyoruz iki seferde aynı işareti verirse aşağıda metal var demektir.
O zaman ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor diğer madenleri zaten daha önce elemiştik aşağıdaki madene altın diyebiliriz.
Saygılar

poseidon2023

Uzman
kullanmayı bilende her şeyi yaparsın bilmiyorsan çöp olur camur atılır

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamün aleyküm arkadaşlar
Çubukla ilgili bütün yazıları okudum ve bu define işinin çubukla halledileceğine karar verdim.
Şöyleki hemen hemen her usta bazıları itiraz etsede çubukla boşluk bulunabileceği konusunda hem fikir.Ayriyeten yine aynı fikir birliği altın hariç diğer madenler konusunda var
Şimdi şöyle bir yol izliyeceğiz 1aşama BulursamKader25 ustanın yazdığı bütün aşamaları yapacağız yanlız şart şu bu güne kadar gömülerde çıkan bütün madenlerle bakacağız.Bunlar nedir altın,gümüş,demir,çelik,krom,bronz ve bakır eledik diyelim sadece altın sinyali aldık.
Ama biliyoruzki altını yakalamak çok zor.Hemen ikinci aşamaya geçeceğiz yani Mirkut ustanın çelik yüzük aşaması gerçi dün bu konuyu biraz açarmısın diye yazdım ama açmadı ama ben sitede buldum
Neydi çelik yüzük aşaması aliminyum çubuğu elimize alıyoruz altın sinyali aldığımız yerin üstüne tutuyoruz daha sonra sağ elimize çelik yüzüğü alıyoruz yine aynı yere tutuyoruz iki seferde aynı işareti verirse aşağıda metal var demektir.
O zaman ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor diğer madenleri zaten daha önce elemiştik aşağıdaki madene altın diyebiliriz.
Saygılar
Tam olarak anladiginiz gibi degil kardesim yanilgiya dusmenizi istemem.
Oncelikle aluminyum cubuga celik temas ettirirseniz mineralin yogunluk derecesine gore yuzde seksen civarinda eler, ucunada kursun temas ettirirseniz ayni islemi gerceklestirirseniz minerali birazdaha eledigini gorursunuz. Bu sistemler isaretli yerlerde cok guzel sonuclar alirsiniz.
Soyle bir konuyada deginirsek, eskiden beri gelen sakulcularun ve cubukcularin varoldugunu dusunursek, ozamanin define saklama ustalari bunlari goz onunde bulundurarak cubukculari ve sakulcularu atlatmanin bircok yolunu izlemisler. Gerek bos oda birakarak gereksede metal gomdukleri mevkiinin oldugu bolgelere cok guclu mineral yerlestirerek kendilerince cozum bulmaya calismislar.
Sunu soyleyebilirim cogu cubuk ustasinin cekim aldigi yerlerde sadece bu basit sistemle onlarin eleyemedigi mineralleri kolaylikla eleyebilirsiniz.
Cubuklarla biraz pratik yapip derinlik alma konusunuda cozerseniz odaturu yerlerde hesaplamalarla sonuca varabilirsiniz.
Size dun cevap yazamadigim icinde hakkinizi helal ediniz kardesim. Soru sornak isterseniz elimizden geldigince yardimci olmaya calisiriz INSALLAH c.c
Selametle saglicakla kal

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm öncelikle Mirkut ustam hakkım helal olsun ben sitem etmek için söylemedim o işin şakası.Allah için sitedeki yöneticiler ve ustalar ellerinden geldiği kadar her soruya cevap veriyorlar.
Konuya gelecek olursak elbette işin zorluğunu biliyorum ben sadece beyin fırtınası yapıyorum bunu yaparken düşüncelerimi paylaşmak istedim
Saygılar

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tam olarak anladiginiz gibi degil kardesim yanilgiya dusmenizi istemem.
Oncelikle aluminyum cubuga celik temas ettirirseniz mineralin yogunluk derecesine gore yuzde seksen civarinda eler, ucunada kursun temas ettirirseniz ayni islemi gerceklestirirseniz minerali biraz daha eledigini gorursunuz. Bu sistemler isaretli yerlerde cok guzel sonuclar alirsiniz.
Hocam bu mineral eleme konusunda söyledikleriniz sadece alüminyum çubuk için mi geçerli? yoksa diğer çubuklara da,örneğin pirinç çubuğa uygulanabilir mi? Çubuğun ucuna bir miktar kurşun döküp dondursak olur mu?

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam bu mineral eleme konusunda söyledikleriniz sadece alüminyum çubuk için mi geçerli? yoksa diğer çubuklara da,örneğin pirinç çubuğa uygulanabilir mi? Çubuğun ucuna bir miktar kurşun döküp dondursak olur mu?
Princ cubukta bir miktar kursun oldugunu duymustum zaten pirinc cubuk aramalarda daha derin bu yuzden gider. Fakat pirincin ucunada kaynatan bir usta taniyorum hic denemedim ama.