Kiç kiça yatan öküzler

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Şu beyaza bürüdüğün kısımda ne yazıyor ustam... Neden sansür uyguladın fotoğrafa? Daha önemli bilgiler yer alıyordur şimdi, öğrenmek isteriz. :)

Güzel paylaşım veselam.

Sevgiler.

Acemikurt10

Member
Eşkiya belgelerinde de geçer aynımı acaba telden okunmuyor

husel

Member
Üzerini karaladığım yerler farklı mekanlar kafamız karışmasın diye öyle yaptım.. Düzenleyerek paylaşımlarım devam edecek. Umarım umuda yolculukda arkadaşlarımıza yardımcı olabiliriz Bu beni de çok mutlu eder. Arkadaşlar.:45::45:

ÖMER HATTAB

Editör
Üzerini karaladığım yerler farklı mekanlar kafamız karışmasın diye öyle yaptım.. Düzenleyerek paylaşımlarım devam edecek. Umarım umuda yolculukda arkadaşlarımıza yardımcı olabiliriz Bu beni de çok mutlu eder. Arkadaşlar.:45::45:
Kıçkıça yatan öküzler neyin işaretidir
bundan bahsedebilirmisiniz.

husel

Member
Belgede yazandan başkasını bilemem ustam okadar bilgiye sahip değilim henüz.:ambivalence:

ÖMER HATTAB

Editör
Aslında öküzlerin bir özelliğiyok
burda birçok kere gördüğümüz normal taştan yapılmış
alalade eşkiya işareti,birisi siyah diğeri beyaz iki taş
beyazın boynunda çan var içinde müjdesi var deniyor lakin bu hikaye
işareti kırsınlarda hedefe ulaşmasınlar diye uydurulan bir şey
çanının içi dolu derken altındaki dağarcık değirmenini kast ediyorlar
diğer siyah öküz elli metre uzağındaki emin ağanın mezarına bakıyor.

1Efsane1

Yeni Üye
Kıc kıca yatan öküzler bir dağın yamacında karşısında vadi aşşagasında bir tek kemer köprü yakınında bir kaynak olucak öküzlerin beyaz olanı doğuya kül rengi olanı batıya bakar.beyaz öküzün tam karşısında bir taş yığması olucak.bu yığmanın üstünü acarsan elinde ot demeti olan bir kiz resmi taşa yapılmıştır.burayı taşları temizlefikten sonra 5 metre acarsanız 6 kulplu kazanı bulursunuz.

Son düzenleme:

teeery

Member
kıç kıça yatan öküzler

Ekli dosyayı görüntüle 217773
Ustalarım bu da kıç kıça yatan öküzler in renklendirilmiş halidir. Daha rahat görebilmeniz için. Bunlarla ilgili bahsettiğiniz her şey tutuyor. Üstteki siyah öküz başı batıya alttaki gri öküz doğuya bakmakta. Ve bunlar bir yamaçta bulunmaktadır. Bir otlayan öküz de yanlarında dır. Bu öküzün böğründe kapak vardır. Dikkatli bakarsanız fark edersiniz. Üstteki siyah öküz sırtını yalar gibidir ve boynunda çan vardır. Buranın karşısındaki yerde vadi var. Yani batı tarafında. Ve yine bunun 40 metre batısında çırçır çeşmesi vardır. Beyaz (alttaki) öküz ün baktığı yönde 51 adımda yörük kızı bir öküz e ot uzanmaktadır. Bunların resmini de yükleyeceğim. Yine aynı şekilde yani orjinal resim ve belirtmek için boyanmış resim olarak
Arkadaşlar kıç kıça yatan öküzler le ilgili en büyük yanılgımız öküz lerin kıçlarının birbirlerine karşılıklı olacağını düşünmemiz ve o şekilde Aramamz dır. Oysaki birinin kıç birinin başında birinin kıç da diğerinin başında dır. Ve bir yazıda okumuştum. Bu öküzlerin sağlıkları birbirinden farklı dır.diye.

teeery

Member
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olanlar varsa yazabilirlermi?