Kısa günden kalanlar

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Keskingöz
Önce ışık olsun:) ışığa doğru gidelim :)) mekanda güzel semaver yakalım:)

kaynak

@dersu çayının tadını veren odun ateşi zaten renge bakarmısın mübarek mekanın ortasında ceylan gibim :D:322:

kaynak

Gördügüm kadarıyla sağ veya sol dizin diyeyim baya bir karıştırılmışa benzer?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
valla hevesini kırmamak için yazmadım ama banada soygun yemş hissi verdi. o yüzden tespiti sağlam yap.

dersu

Bilgili Üye
valla hevesini kırmamak için yazmadım ama banada soygun yemş hissi verdi. o yüzden tespiti sağlam yap.
Sayın ustam ben alacağımı dahi kolay kolay isteyemem, öyle kırılacak coşkun bir hevesim de yok, bizimkisi merak, doğa aşkı, vakti doğru geçirebilmek, sohbet, doğru bildiklerimizi ve bulduklarımızı paylaşmak. tüm yorumlar başım üstüne.

Son düzenleme:

dersu

Bilgili Üye
Gördügüm kadarıyla sağ veya sol dizin diyeyim baya bir karıştırılmışa benzer?
Sayın kaynak kısaca özetleyecek olursak, bir yuvarlak oymamız yüzeyde (özellikle bu ne der), açılmış bir kasa yada hediyemiz yüzeyde, bir de son resimdeki mağaramız var. üçü ve birde açılmamış olduğunu düşündüğüm bir başka giriş bir arada sizin deyiminizle sıralı. Çayınız bittiyse tazeleyebilirim.

kaynak

Burası ezoterik veya sayısal anlamda bana pek yorum şansı bırakmıyor,
daire oyma,kare oyma,üçgen,vs bunlar birer semboldur ve bu işaretleri mezar ve benzeri alanlarda görülmektedir,
Neden kaya dediğimiz zaman? kaya bunlar için toprağın anası statüsünün yanı sıra azizleride yine bir mağara gömülü oldugu için atfen bu geleneği sürdüre gelmiş medeniyet olgularıdır.Hattı zatında bu uzun bir konudur kısa başlıklarıyla böyle.
Tabi ritüelin medeniyetler içindeki farklılıkları dolayısı ile bu % yüz böyledir deme şansımız yok o yüzdendirki bu konuda genel
desteği cihazlardan sağlıyoruz.Tamamlayıcı olarak veya yönlendirme durumu yaşanmış tecrübelerle oldugu kadarıyla bu konuda bilgisi olan zaten yoruma katksını sunmaktadır.Benim gözümde burası kapalı bir kutu.Eski bir medeniyet olması işi zorlaştırır.
Bu alanda gizlide kalan birşey varmı sorusana cvp sahanın incelenmesinden geçiyor.

sprtcs

Member
imkan varsa girişten itibaren içeriye dolmuş olan toprak boşaltılmalı veya başka bir giriş varmı onu tesbit edin üst kısımdan çubuk yardımıyla boşluğun takibi yapılabiliyorsa hangi yöne devam ediyor devam ediyorsa devam ettiği yönde havalandırma bacası gibi ne bileyim farklı bir giriş varmı bir ön çalışma yapılabilir her fikir farklı bakış açılarını beraberinde getirir akla mantığa uygun her fikre kulak verip bir orta yol elbet bulunur