Kıymetli Üstadlarım kıymetli yorumlarınızı bekliyorum..

ragıp

Uzman
@ahmetbote
ustam, ilk fotoğraftaki işaret
yön veren bir işaret değil, bilakis bayan mezarını temsil eder.
işlem yapılmış olan yönüdür

diğer fotoğrafları anlayamadım
arkadaşlarda bir baksınlar

selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Dikkat edici tek unsur ilk resimdir . Üçgen vede sizin ısaretlediginiz sağ tarafta ki hac işarettir .
Üçgen in çözümü ne yazık ki kolay değil. Ayrıca son nokta olduğu da tespit edilmiştir. Siz neye göre çalışma yaptınız. Boşluk değerli tespiti vs . Neler yapıldı?
Selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Diğer resimler de doğal. Birinci resime de yorum yaptık lakin net değil. Hadi hayırlısı diyelim

Pscyhe

Engellendi
Ucgenin sivri ucu islem yapilan yeri gosteriyor orda ne gibi tespit yapildi acaba ve neden islem yapildi.hac olayina bakinca roma doneminin son donemlerini temsil ediyor diye dusunuyorum mezarda cok uzak olmamali.hacin uzun kolu olarak ust tarafi gozukuyor oda ayni sekilde islem yapilan alani ve o bolgeyi isaret ediyor aranacak tespit yapilacak alan oralar olmali..banada bayan mezari gibi geldi ama hac işi biraz kafami karistirdi.diger resimler ise sanki bi yasanmislik olmus gibi ama defineyle mezarla alakali olmadigini kanaatimdeyim..

Turko

Uzman
Doğru yerde çalışıyorsunuz demek isterdim ama maalesef , yukarıya çıkıp ağaçların oralarda bir yerde giriş arayacaksınız yapay şelale burası su yolu açmışlar .

ahmetbote

Aktif Üye
Üstad zahmet olmazsa düşündüğünüz yer varsa resimlerimde işaretleme yapabilir misiniz?? Çalışma yapıldı ancak o niyetle değil dikkat çekmeyen alakasız bir işlem..