Kizilcik koyu

SAHBAZ

Bilgili Üye
Kizilcik koyu belgelerde var lakin aranan ne dere mi magarami isaret mi

SAHBAZ

Bilgili Üye
MendereS bilgilendirirsen sevinirim cunku kizilcik koyunu biliyorum kardesim

SAHBAZ

Bilgili Üye
Ben gidiyorum eskiyaci kalmamis:))

SAHBAZ

Bilgili Üye
Ragip naber nasil gidiyo dostum

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sakarya da iki tane Kızılcık köyü mevcut. Birinin hemen civarına baraj yapımı var. Burda büyük bir dere var. Belli mesafelerde de başka yere yatakları da mevcut.
İkincisi Karasu ilçesinde. Ve burda iki Değirmen ve mağara var. Ama daha inceleme şansı olmadı.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Sakarya da iki tane Kızılcık köyü mevcut. Birinin hemen civarına baraj yapımı var. Burda büyük bir dere var. Belli mesafelerde de başka yere yatakları da mevcut.
İkincisi Karasu ilçesinde. Ve burda iki Değirmen ve mağara var. Ama daha inceleme şansı olmadı.
Sakarya il ilcesi farketmez heryeri bilirim sahsen dagciyim kizilcik koyunude biliyorum eskiden rum ve ermenilerin yasadigi bir koy ve bu koyde halen eski bir cesme var hala faal 150 senelik bu bolgede bol ihlamur kizilcik agaclari var ve marmara bolgesinin batisindan baslayip doguya dogru taki bolu daglarinin yamaclarina uzanan dag etekleri var

SAHBAZ

Bilgili Üye
Kizilcik koyundeki magaranin meshur maden deresinden ciktigi rivayet edilir kizilcik koyunden maden deresine kadar olan magaranin alani kultur ve turizm bakanligi tarafindan koruma ve inceleme altina alindi kizilcik koyu maden deresi magarasinin tahminimce menzili 40 km

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sakarya il ilcesi farketmez heryeri bilirim sahsen dagciyim kizilcik koyunude biliyorum eskiden rum ve ermenilerin yasadigi bir koy ve bu koyde halen eski bir cesme var hala faal 150 senelik bu bolgede bol ihlamur kizilcik agaclari var ve marmara bolgesinin batisindan baslayip doguya dogru taki bolu daglarinin yamaclarina uzanan dag etekleri var
Bende profesyonel bir sporcu olarak gerek işim gerek keşif için arada oralarda bulunuyorum.
Ama bunu sık sık yapamıyorum. Bana eşlik edenler çabuk tükeniyor.
Rum ve Ermeni yaşam kalıntıları oldukça çok. Bir kaç yer buldum ama karanlık çökünce bırakmak zorunda kaldık