Kocaman taşa delik açıp kurşun dökülmüş

Revenge666

Member
Durup dururken gereksiz yere kayayi oyup icine kursun dokmezler. Kursun dediginiz sey maden posası olabilir yani cüruf.

Akc

Member
Durup dururken gereksiz yere kayayi oyup icine kursun dokmezler. Kursun dediginiz sey maden posası olabilir yani cüruf.
Maden posası kesilir mi peki?
Eskilerin demesine göre kurşun kesilirmis bi köşesine bıçak vurdum kesiliyorda. Benimde anlamadigim o. ne amaçla neden yapilmis. Mühür olduğunu söyleyen de war.

Revenge666

Member
Maden posası kesilir mi peki?
Eskilerin demesine göre kurşun kesilirmis bi köşesine bıçak vurdum kesiliyorda. Benimde anlamadigim o. ne amaçla neden yapilmis. Mühür olduğunu söyleyen de war.
Fotograf olmadigi icin net birsey soylemek zor. Anlattiklarini dusununce aklima geleni yazdim. Kursun kesilirmi kesilmezmi bilemem ama maden posasiysa zaten bir degeri yok. Metal esya dokmus olabilirler ok ucu dokmus olabilirler hersey olabilir. Muhurse eger ustunde net figurler olur. Saniyorum figur falan yok . eger olsaydi zaten en basa yazardin.

Akc

Member
Önce taş ocağı diyordun sonra gözyaşı şişesi ama hiç çevre fotosu yok bilgiyi hep sen al kimseye verme
Hocam o araziye gidemedigimden foto atamıyorum. En kısa zamanda aticam. Iyi okursaniz sewinriim. Bu bahsettiğim şeyi taş ocağından ben buldum. Bundan 8 yıl önce bu taş ocaginin 10-15-20mt etrafında iki mezar bulundu ikisininde de gözyaşı şişesi çıktı adım saydım iki mezar arası 14 adım. 7.adım yani ortasında boş küp çıkmış. Kendi arazim olduğundan bunu 8 yıl önce yapanda yabancı kişi değil. Karıştırmayalım lütfen. En kısa zamanda foto aticam oradanda.

Revenge666

Member
Yani taş kendi kendine oyuldu o oyugun ici de full cüruf le doldu oylemi?
:) arkadaş ben şahıslarin yanında değildim. Binlerce senaryo yazarim bununla alakali ama asla bilemem bilemeyiz. Ayrica bilsen ne yapacaksin. Tasi bulduğun yerde yaşantı olmuş bunu öğrendin. Yaşantı varsa insan var evler var kilerler var mahzen var ibadethane var mezarlik var. Hala yanlış yere bakıyorsun hemde yanlış pencereden. At şunu çöpe kurtar kendini. Sonra git guzel yerler isaretler bak kendine.

Akc

Member
:) arkadaş ben şahıslarin yanında değildim. Binlerce senaryo yazarim bununla alakali ama asla bilemem bilemeyiz. Ayrica bilsen ne yapacaksin. Tasi bulduğun yerde yaşantı olmuş bunu öğrendin. Yaşantı varsa insan var evler var kilerler var mahzen var ibadethane var mezarlik var. Hala yanlış yere bakıyorsun hemde yanlış pencereden. At şunu çöpe kurtar kendini. Sonra git guzel yerler isaretler bak kendine.
:) saygilar.

Dagalantis

Member
Eski bir dönemde bi arkadaş kayada böyle metal dökülmüş Kaya bulmusfotorafini görmüştüm kasa diye kayayı kirmislar boş çıkmış tabi hepsi öyle olacak diye birşey yok

Akc

Member
Eski bir dönemde bi arkadaş kayada böyle metal dökülmüş Kaya bulmusfotorafini görmüştüm kasa diye kayayı kirmislar boş çıkmış tabi hepsi öyle olacak diye birşey yok
BiDe kasa gibi dusundukde buna ötüyormuş