Koleksiyoner devlet müzesinde neden nasıl sergi açar.

Turko

Uzman
Turko iyi yazmışsın Aga
Site define sitesi olmasa bak neler yazılıyor EMME yeri yer degil. Yinede ucundan kıyısından yazıp fazla isme cisme girmeden dogruları dile getirmek her imanı olanın görevi!
Kafam bozuk ağa yakıştıramıyorum aklım almıyor üzülüyorum kızıyorum sonra düşünüyorum diyorum ki niye aga ne oldu da böyle olduk bu fitne işi değil fesatlık değil kefere işi değil sonra buldum cevabını ağam . Kıyamet çoktan zihin lerimiz de koptu İsrafil aleyhisselam i bekleyen varsa beklemesin boşuna.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Kafam bozuk ağa yakıştıramıyorum aklım almıyor üzülüyorum kızıyorum sonra düşünüyorum diyorum ki niye aga ne oldu da böyle olduk bu fitne işi değil fesatlık değil kefere işi değil sonra buldum cevabını ağam . Kıyamet çoktan zihin lerimiz de koptu İsrafil aleyhisselam i bekleyen varsa beklemesin boşuna.
önce böyle olacak sur düdügünün ilki belkide İsrafil Aleyhisselam belkide ilkini çaldı duyan yok Çünkü üç defa calacak sur düdügünü.

Sonuncusunu beklemeyin demek dogru olur. İsrafilin düdügünü elbet bekleyen olacak ! Önemli olan biri ikiyi sezmek sonuncusunu duysan görsen ne cıkar!

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustam bardağı boşalt birikim leri bir kenara dök gitsin gerçekleri yazıyorum merakın susamış susuzluk giderilsin inşallah.

Bu sektör din , dil , renk ayırt etmez. Tek kural vardır değerli olana sahip olmak.

Biz, müslüman lar bu sektörü nasıl değerlendiriyoruz ?

Onlar, gayrı müslüm ler bu sektörü nasıl değerlendiriyorlar ?

Yaradan emrediyor, diyorki . Ticarette faiz yemeyin tartı ve Terazi niz kararın da dos doğru olsun diyor. Doğru yoldan çıkmayın harama el göz dil uçkur uzatmayın diyor. Biz müslüman lar ne yapıyoruz , zam gelecek malı tutalım satmayalım zam gelince satalım ucuza aldık zam lı satıp para kazanalım diyoruz. Abi yemin ediyorum bana gelişi 5 lira senden para kazanmıyorum diyoruz halbuki gelişi 2 lira . Ne için çalışıyor esnaf bak etrafına kendine dost tutmayan bir tane adam göster , parayı kazanan lüks araba alıyor ev alıyor yazlık kışlık , yetmiyor mu orta halli ev araba yetmez uckurunun keyfine lüks araba alıyor paraya muhtaç genç cahil bayanlar için. Garip, hoca diye derman aramaya gidiyor sakalı göbeğine gelmiş hoca sakalın dan utanmaz kertinmeye çalışıyor. Evli barklı adamlar sağa sola telefon edip tadımlık dost arıyorlar maaşı alır almaz harcadiklari ilk yer uckurlari. Evli barklı kadın kahvenin önünden geçemez geçti mi kahvedeki müslüman abilerimiz başlar konuşmaya , Vakit geldimi cuma namazına camiye koşar. Alın teri çalışıp kazanırsın bir Müslüman kardeşimiz gelir abi vallahi billahi öldüm bittim sıkıştım , verdin... gitti araki bulasın. iş yaparsın 2 ay sonraya ödeyeceğim der müslüman kardeşimiz telefona bakmaz arar bulursun al alabiliyor san görelim der. Çalışırsın işten çıkarır paranı vermez. Çalışırsın paranı vermez alın terin soğur bir ay geçer dört te birini verir sallar. Yurt dışına çalışmaya gittin mi hiç ? Fas Cezayir Libya Sudan Arabistan vs ? O Arap varya Arap, odan da evinde yattığın yerde üstünde para sakladığını taşıdığını bilsin adamı .... ..... öldürür alır o parayı hem paradan hem .... olursun ne olduğunu anlayamaz sın. Gelelim define işlerine. Nerde sahte eser müslüman işi Suriye , ırak , İran dan çıkma. Müslüman kardeşlerimiz emekçi. 10 lira değeri olan eseri 1 liraya almaya kalkar alamazsa şikayet eder benim müslüman kardeşim. Flaş haber , kafası taşla ezilmiş ölü bulundu, kolları ve bacakları kesilmiş ölü bulundu, İki aydır kayıp hala bulunamadı , define aramak için gitti geri dönmedi .... Vs Vs Vs

Gelelim gayrı müslüm olanlara.

Bugün aldığım Mal 2 lira dır . 10 yıl sonra git yine 2 liradır 5 olmaz ticaret ahlaki var adamlarda. El sıkışır anlaşırsınız yazılı evrak kürek gerek yok. Işı bitirsin anında hakkın ne ise neye anlaştı isen şak öder. Hanımın eşin kızın istediği gibi giyinir gezer dönüp te ... gibi bakmaz ihtiyacı yok kadın erkek ayırt etmez insana insan olduğu için değer verir. Çalışırken ibadet edeceksen sorar Eğer ibadet etmek istiyorsan izin kullanabilirsiniz der. Cuma namazının ortasında aramaz. Söz verir sözünü tutar . Günü saati şekli semali değişmez. Sağlık problemin varsa veya çalışırken kaza gecirirsen iyileşene kadar seninle ilgilenir kağıt kürek imzalatip sorumluluk tan kaçmaya çalışmaz. Gelelim define işine. Malı götürürsün bakar inceler exberti devreye sokar Avrupa piyasası bu Asya piyasası bu bunun değeri bu der hakkı neyse onu verir istersen satarsın istemez isen seni şikayet etmez. Onlar için bir göz yaşı şişesi ile ziynet takı seti aynı degerdedir çünkü tarih taşır insanın yaşamını taşır değerlidir kıymetlidir şişeyi bulunca mezarın başın da ...... Senin diyip yere vurup kırmaz. Dağıtmadan zarar vermeden kırmadan dökmeden arar yavaş yavaş sakın sakin. Araya hemen bir soru sıkıştırayım ? Almanya dan kalkıp geliyor 2200 mt yükseklikte olan Aslan heykelini binbir eziyet zahmet ile memleketine götürüyor ... Niye ? Değerini biliyor tutup ta kafasını kirmiyor altın çıkar mı diye .

Ben sana bir şey diyim mi ağam özet geçeyim , dünyanın hiç bir gayrı müslüm memleketin de bebeklere tecavüz etmiyorlar , köpeklere de .. zenginin evine girip 2 milyon değerin deki tek taş yüzüğü çalıyor hırsız , parka oynayan işitme engelli çocuğun işitme cihazını değil yada akülü sandalyesini . Elin oğlu bir transfer de 250 milyon euro alınca pic oluyor , piçe bak parayı götürdü gayrı müslüm diyorlar , pic dedikleri adam 100 milyon euro bağış yapıyor savaş ta yetim öksüz kalan çocuklar için kimse taktir etmiyor , Ama sabah programın da karı ları oynatan yemek yaptıran ibneler iki lafın arasın da hülya Avşar köyde yapılan okula tuğla göndermiş diye bas bas bağırıyorlar helal olsun diyorlar. Kaç para tuğla ? Bir çocuğun değeri ne kadar ustam ? Suriye de bebeklerin çocukların içlerini bosalttilar canlı canlı ..... elin gayrı müslüman kadını elini kolunu sallaya sallaya gitti milyon dolarlar bağışladı ağlaya ağlaya helak oldu üzüntüden evlat edindi kurtabildigini kurtardı , show yapıyor dedi bizim müslüman kardeşlerimiz . Bizim götü başı oynayan sarı kafa prensesizim başını örttü tesettür e girdi 5 hafta 10 hafta takdir edildi kimse show yapıyorsun demedi.

Ağam bırak alsın götürsün ler elleme Rabbim ne demiş Nisa suresi 57 ve 58 ci ayetler .

Herkese hayırlı geceler.
usta yüreğine kalemine sağlık
ben yazsam bu kadar etkili anlatamazdım
genelde mesajı okur beğenir eksik gördüğüm kısma ekleme yaparım
bu yazıyı okudum yutkundum gözlerim yaşardı, daha da bişey demiyorum