Koltuk olabilirmi degerli ustalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 238287 bu resim oturan deveye benzetim banami oyle geliyor acaba siz degerli ustalr daha ii bilir tabiki
Ben aslana benzettim.
Kafasini koparmislar.
4 cepheden resim cekmediginiz surece detaya giremeyecegiz, maalesef...

Aslan ise, aslanin uzerinde ozellikle arkasinda ve ayaklarinda odasi ile alakali bilgiler ve metraj mevcuttur.

Karabulut

Operatör
İlk fotonun sağ altındaki kaya hayvan kafasına benziyor ağzı kayanın kenarında ilk dikkatimi çeken yer

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Burası kaya tapınağı olarak kaya anıtının yanı sıra gözlem evide olabilir, eski medeniyetlerde yıldızların döngüsünü inceleme yaparlardı.Bunun çevresinde dolmen mezarlar ve yerleşim alanları olmalı.

Burak5553

Bilgili Üye
Ben aslana benzettim.
Kafasini koparmislar.
4 cepheden resim cekmediginiz surece detaya giremeyecegiz, maalesef...

Aslan ise, aslanin uzerinde ozellikle arkasinda ve ayaklarinda odasi ile alakali bilgiler ve metraj mevcuttur.
Ilgin icin Allah razi olsun kardes aslan kafasini koparmislarsa o kadar duzgun bi sekilde koparmis olabilirmi selametle

Burak5553

Bilgili Üye
İlk fotonun sağ altındaki kaya hayvan kafasına benziyor ağzı kayanın kenarında ilk dikkatimi çeken yer
Ilgin icin Allah razi olsun kardes ilk fotodaki buyuk kayanin altini kostebek dort taraftan delmis benim dikkatimi o delikler cekti selametle

Burak5553

Bilgili Üye
Burası kaya tapınağı olarak kaya anıtının yanı sıra gözlem evide olabilir, eski medeniyetlerde yıldızların döngüsünü inceleme yaparlardı.Bunun çevresinde dolmen mezarlar ve yerleşim alanları olmalı.
Ilgin icin Allah razi olsun kardes burasi ile ilgili bi bilgim yok .Sadece ilgimi ceken yerleri siz degerli ustalarim sayesinde bilgi aliyorum .selametle

Burak5553

Bilgili Üye
Degerli ustalar kusura bakmayin ayni konu uzerinden devam ediyorum sizi ikide bir rahatsiz ediyorum .Sayenizde bilgi alarak ilerliyorum sonuc ne olur ancak Allah bilir hayirlisi ne ise o olur insallah.Selametle