Koltuk taşi çalişmasi

Hsynklc3636

Yeni Üye
poseidon2023 şuan kazı çalışmalarımız devam ediyor yaklaşık 1.80m kadar kazı yaptık toprak altında 1 tane Kil taşı çıktı koltuk taşının tam altında bunu kıramıyoruz bi türlü bu yüzden tünelden giriş sağlayalım istedik ve bu tünel çalışması esnasında da 1.70 mt de bi Kaya çıktı ve vurdukça bomboş ses çıkıyor tok sesi o taş altında devam Edicem tahmin ettiğim şey 1 tane sal taşı çıkması tünele giden bi kapak gibi o kapağın altında yaklaşık 1 mt daha devam edicem sizin Önerilerinize de ihtiyacım var

man_correct

Bilgili Üye
Nerde bu koltuk tasi?? Mavilinin oturduğunu koltuk tasi ??

akyol

Bilgili Üye
Hsynklc3636 öncelikle kolay gelsin koltuk taşının 5 metre önünde diyosunuz kayalar peki etrafı kontrol ettinizmi başka emare yokmu? poseidon2023 ustam koltuk taşına girişin bu kadar yakın olması normalmi sizce?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bosluk tespiti resimlerdeki yerde dizili taslarin oldugu alanda alindiysa dogru olma ihtimali cok fazla.cubuk kullanilmis dendi cubukla ne gibi testler yapildi islemler neydi onlarda yazilirsa net biseyler soylenebilir.ama sadece cubuk cekilim bu bosluk tespiti yapildiysa iş sıkıntılı olabilir..birde nacizane tavsiyem kirdik kazdik su aleti hirdavati kullandik gibi kelimeler kullanmazsak daha saglikli olur..ne olur ne olmaz ileriye dönük sikıntılar yasanmamasi adina soyledim.

deli firat

DOĞACI
xxxx

Ekli dosyayı görüntüle 204047 1.kırmızı ile işaretledigim üçgen kayadan başka yoksa kultuk taşına yakın o Üçgen kayada bir kasa olacak 2.mavi işaretledigim yerde konturol edilmeli yapıştırma varmı bakılmalı ve önünde ufak bir araştırma yapılmalı 3.tünel diye tespit etigin yerden birşey olmaz sen direk sarı işaretledigim yerden giriş ara hakında hayırlısı inşallah selametlen

poseidon2023

Uzman
Keşke o kadar kolay olsa iki üç metre de insanın yedi sülalesinin hayatı deyişse yok öyle bi dünya o parayı mazemeleri kazanmayı bile ve öyle yüzlerce sene kalacak yapı yapan saf deyil
Agaa akyol

Ekli dosyayı görüntüle 204049

Yedi metre seksen santim buda tünelden

The Thing

C*
Süper Moderatör
En üstten 3. resimdeki alan komple metal tespiti yapıldımı.Koltuğun kendiside dahil.

Hsynklc3636

Yeni Üye
hocam kazı çalışmalarımız devam ediyor horosan çıktı su döktüm kururmu diye test ettim nemli kaldı bunun horosan olduğunu anladım kazıya devam ettim bir koku geldi Mırdar Kokusu Gibi Sanki İnsan Yağı mı desem ne ya bir acayip gazlı koku kazıya devam ettim kömür çıktı devam ettim sert zemin geldim burdan sonra napmam lazım ?