Koltuk taşımın acaba

hasancan25

Yeni Üye
Sevgili ustalarım hepinizi selamlıyorum ve yardımınızı bekliyorum.bu taş koltuk takımı? Koltuk taşının oturma yerinde göreceksiniz ufak bir çukurluk var ve ortasında da yılan kafasını çıkarmış gibi duruyor.dogal değil çünkü alt taraftan desteklenmiş.dedektorle baktım altına üstüne birşey ötmesi.sizlere son fotoğrafta koltuğa oturunca gördüğüm alanı çektim.yaklasik 15-20 metre sağ ön tarafta taş yığınları var ve çökmüş gibi orası.resimdede göreceksiniz.sol ön tarafta yaklaşık 30 metre sonrada başka bir koltuk taşı var.yorumlayip yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

hasancan25

Yeni Üye
Koltuk taşının arka tarafı.bu alanın uçuruma bakan syerinde ayakta duran birşey var ama anlayamadım ayımı yoksa insanmi diye. Ve bu son resimde ikinci koltuk taşı.sag tarafta kol dayama yeri var.dedektorle baktım birşey ötmedi.

Ekli dosyalar

hasancan25

Yeni Üye
Ustalarım ben bu tasa koltuk taşı diyorum ama gerçekten koltuk tasimi yoksa ben mi öyle görüyorum?eğer koltuk tasiysa nerelerine bakmam gerekiyor?yardımcı olursanız sevinirim.mali derindemidir?

hasancan25

Yeni Üye
Ustalarımız dan biri bir yorum yapabilir mi?nasıl bir yol izlemeliyim?nerelere bakmaliyim?

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bu taşın sırt kısmı (koltuk taşı dediğiniz için) kırılmış. Bununla birlikte, bir taşa, kayaya koltuk taşı diyebilmenin için kol-ayak koyma yerlerinin eksiksiz olması gerekir. Bu formda ki bir taş için de net bir şey söylemek yanlış olur.
Şahsi kanaatim olmadığı yönünde. Fakat baktığı yönde ki resimde göze çarpan güzellikler var. Araştırmanızı o yöne kaydırınız.
Koltuk taşının neresine bakmak gerekir sorunuzun cevabını da naçizane söyleyeyim;
Ellerin konduğu yerler, ayakların yere temas ettiği yer, sırt bölgesi. Bununla beraber "oturduğu yerden parasını görmek ister" Bilgisine dayanarak, karşısında yer alan 15-20 m. Lik alan önemlidir.

defi

Bilgili Üye
olabilir. belki sırt kısmını birşey bulmak umuduyla kırmışlardır

hasancan25

Yeni Üye
Ustam bu taşın sağ ön tarafinda büyük yığma taşlar var ve orası çökmüş.(2.resm).
Arka tarafında ise(3.resim) düz ve etrafı taşlarla çevrili yada büyük bir düz kaya ve taş çok nizami kare şeklinde kırılmış ve örülmüş gibi görünüyor.bu düz yerin hemen arka tarafında insanmi ayı mi belli olmayan bir şey dikili duruyor bağımsız olarak.devrilmesin diyede arkasını taşlarla desteklemişler.(4.resim) bakmaya değer mi?.

Birde bu oturak taşı dediğim taşın 30 metre sağ ön tarafında bir oturak taşına benzer taş daha var.sag kol koyma yeri var. Uğraşmaya değer mi? Değerse nerelere bakmaliyim? Yorumlardan çok mutlu olurum.