konu yenilendi

kabakburgiba

Operatör
dikkat edersen videona açmadan iyi bak o işarettte suyun geliş ve gidiş yönlerini kuyuyu vermiş.kanalla geliyor kuyuya su dolup tekrak karşı yönden devam ediyor.o su hiç eksilmez.fazlalaşmazda.kuyuda birikir fazlası tekrar akar gider.geliş kuzey gidiş güney batı gibi.

kabakburgiba

Operatör
bu işareti keşke yakından bi fotolasaydın.iki çizgi var içinde.başka şeylerde çıkabilir.bu konunun başlangıcınıda keşke ekleseydin.bir bütün olurdu.sadece videoya göre konuşuyoruz.yanıltabilirde bizleri.

Şirvan

Operatör
Suyu tahliye etmek.için su seviyesinin 1mt aşagısindan delik açıp rahatlıkla boşalir veya ayağını bastığın kayayı söke bilirsen daha iyi su geldiği gibi akar

6CMİKO

Yeni Üye
biraz daha alttan düz taşlar çıkacak.3 tane 1*2 gibi .bu taşları kaldırınca merdivenler çıkacak.merdivenlerden aşağıya ineceksiniz.su tuzağı burda. ilk odada fazla değerli bi şey çıkmayacak.2 nci odayı zor bulacaksınız.kıymetli eşyalar burada.o su tuzağı yukardan geliyor.tahminim kuzey güney ekseninden gelir.su havuzuda olabilme ihtimali yüksektir.eğer buna önce ulaşırsanız.havuzda hediyeniz olacak.önce şu suyu kesmeyi başarın.tabanda zannedersem pişmiş tuğla kaplı olmalı.bu paraların arasında güzel bi şu ayran tası varya ona benzer bi işlemeli maşrapa çıkmalı.v.s.v.s.
evet usta su yukarıdan geliyor kuzey yönününden güney yönüne ilerliyor tabanı göremedik balcıktan asagı dogru ama duvarı bir yerden sonra pişmis tuglayla devam ediyor su ise ayagımı bastıgım kayanın seviyesine gelince öylece lıyor kaya engelliyor kuyunun agzı güneye bakıyor tam karşısında 10 mtre ilerisinde devasa bir cam agagı var ve bölgede bir cam agacı var

kabakburgiba

Operatör
dedim ya su belli bi seviyeye gelir orda kalır.yani artanı akar gider.bu seviye hep aynı kalır. fazlası akar gider.şu havuzu bi bulsanız.iş bitecek te.hayırlısı bakalım.yeri bilmediğim ve etrafını görmediğim için fazla yazamıyorum.kusura bakma.düz taşları bulana kadar elinize birçok parça geçecek.bunu biliyorum.sakın kırmayın.çıkanları.bi tanesinide bana hatıra gönderirsin belki.çam ağacının etrafını gezdinmi hiç.dibinde göze batan ne var.iyi incele.etrafında Tümülüs,yığma ne var.eski cami varmı.(kiliseden çevrilme)kuzey güney ekseninde hamam varmı.veya sıcak su.

6CMİKO

Yeni Üye
dedim ya su belli bi seviyeye gelir orda kalır.yani artanı akar gider.bu seviye hep aynı kalır. fazlası akar gider.şu havuzu bi bulsanız.iş bitecek te.hayırlısı bakalım.yeri bilmediğim ve etrafını görmediğim için fazla yazamıyorum.kusura bakma.düz taşları bulana kadar elinize birçok parça geçecek.bunu biliyorum.sakın kırmayın.çıkanları.bi tanesinide bana hatıra gönderirsin belki.çam ağacının etrafını gezdinmi hiç.dibinde göze batan ne var.iyi incele.etrafında Tümülüs,yığma ne var.eski cami varmı.(kiliseden çevrilme)kuzey güney ekseninde hamam varmı.veya sıcak su.
kuzey yönde bir cami var kiliseden dönme cam ağacında 3
Mıh var üst üste

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
suyu kesmek için epey zahmetli ama garanti yol; çubukla su kanalının krokisini çıkarın, yüzeye en yakın mesafede olan yerden (su tepeden geldiğine göre eğimin azaldığı nokta) kanal açıp suyun yönünü değiştirin. sonrası malum. tepede kilise var diyorsun. odadan başka odalarada tünel olabilir. ilk işinizi bitirin bakalım neler olacak. rast gele.