Köpek kafası işareti mi anlamı?

sinanturk

Aktif Üye
Merhaba üstatlarım
Paylaşmış olduğum alan dere kenarıdır.
Sırası ile karşıdan,sağdan,soldan ayrıntılı bir şekilde yüklemeye çalıştım.
Şimdiden herkese teşekkür ederim sağolun ..

Nil

Engellendi
görünürde köpek kafası yok, fakat arazi mezar yapımına çok uygun bir arazi her an herşeyin olabileceği bir yer,

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çok özel biryer, bayıldım. Mezarların ötesinde burada arkeolojik çalışma yapmak gerekir. Pagan dönemi değişik yapılarda mezarlar ve kalıntılar var. işçiliği çok ağır olur. Yasal izin çıkmaz, iş makinası tarihini yok eder. bırakın böyle kalsın bence.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Nihat k kardeşimiz baksın inşallah. Burası eşkiya hayvanat bahçesi gibi :))

sinanturk

Aktif Üye
Sırası ile
Bu bölgeye bakan kaya
kayanını üzerinde ki delikler
asıl kayanın üzerinde ki bi parça kasa diye düşündük
ondan kopan parça horasan mı dır ?
bu bölgeye bakan kayanın arkasında bir kaya
ve derenin kenarında ki bi taş

sinanturk

Aktif Üye
Çok özel biryer, bayıldım. Mezarların ötesinde burada arkeolojik çalışma yapmak gerekir. Pagan dönemi değişik yapılarda mezarlar ve kalıntılar var. işçiliği çok ağır olur. Yasal izin çıkmaz, iş makinası tarihini yok eder. bırakın böyle kalsın bence.
Bölgeye her gittiğimde bana heyecan veriyor çok güzel.bizim amacımız zarar vermeden incelemek kasa tarzı falan

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sinanturk değerli tespiti yapabilecek cihazınız varmı yada çubuk kullanıyormusunuz? Köpek kafası dediğiniz yerin altandaki yapıya tünellemi ulaşılıyor, değerli varmı kontrol edin. el ile çok çok zordur ama değerli tesipiti yapabiliyormusunuz bir bakın.

Barakuda

Aktif Üye
pascal bizi buraya götür:) bu işin şakası tabi..ustalarımızz gerkenleri söylemişler yer güzel herşey olabilir..

sinanturk

Aktif Üye
@sinanturk değerli tespiti yapabilecek cihazınız varmı yada çubuk kullanıyormusunuz? Köpek kafası dediğiniz yerin altandaki yapıya tünellemi ulaşılıyor, değerli varmı kontrol edin. el ile çok çok zordur ama değerli tesipiti yapabiliyormusunuz bir bakın.
cihazımız yok çubuk var ama tespit yapmadık . nasıl tünel ile mi ulaşılıyor fotograftan çizebilirmisiniz

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölgenin 2. önemli yapısının bu kayanın içindeki mezarı olduğunu düşünüyorum. Giriş çizdiğim yerden mi,bir tüneldenmi, ön taraftan mı...? içinde değerli maden varmı bunları sizin tespit etmeniz gerekiyorEkli dosyayı görüntüle 187867