Köy evimizdeki gömülü altınlar

kerim5441

Yeni Üye
Arkadaşlarım, hocalarım şimdi direk olaya giriyorum. Benim babamın dedesi var ve bu dedem gerçekten çok zengin bir insandı babam vefat edeli 7 sene oluyor dedesi zaten baya eski ben tanımıyorum şahsen. Hocam bizim bi hocamız var gerçekten yaptığı şeylerle vs. gerçekten yani büyük bir hoca üçharflileri var Süleyman hazretlerinden kalan üçharflileri var gerçekten sağlam hocamız. Benim büyük dedemin eski bi evi var köyümüzde banada pay biçiliyor evden yaklaşık 5 kişiye bölünük. Bir gün hocaya bahsetmiştim bu evden ve bana bilmediğim bu olayı anlattı senin dedenin zamanında bir çocuğu var ve parasını sürekli yiyiyor dedem bu yüzden paraları eve gömüyor yemesin çocuk diye. Dedemin gömdükten sonra vücudu felç kalıyor ve dili tutuluyor. Bu olayı hoca anlattı bana. Ben inanmadım pek şahsen fakat sonradan evde otururken annem eski evin konusu felan açıldı rastgele dedemden bahsetti bende herşey den habersiz sordum ona olayları bire bir anlatmasa bile hocanın dedikleriyle çakışıyordu gerçekten ve ondan beridir inanıyorum. Hocayla 1 senedir uğraşıyorum bu işte fakat maddi durumlar el vermediği için pek gidip bakamıyorum yani çok nadir. Evin içinde hoca bi yerde bi altın bi yerde bi altın gömülü diyor. Bi kaç kere gittik fakat bulamadık yaklaşık 2 metre kazdığımız yer vardı. Eşelediğimiz yerler vardı. kazdığımız pek yer yoktu yani ev baya büyük 3 katlı. Bizdede maddi durumlar el vermediği için gidip bakamıyoruz. Hoca bugün tekrar aradı beni bayadır aramıyor gerçekten ve bana evin içindeki yerlerin resmini çekip gönder dedi. Evde köyde olduğu için uzak. Bana biraz tavsiye verebilir misiniz. 1 hafta içindede bu olaya işaret eden 2 tane rüya gördüm birinin tabiri çok getiri sağlayacak bir işe başlamak. Diğeride mutlu ve huzurlu günleri görüp tüm isteklerini kavuşabilecek olmasına işaretmiş. Bugünde hoca arayınca atılasım geldi. Bana biraz tüyo verir misiniz sizleride dinlemek isterim gerçekten çok ihtiyacım var çok uzun oldu yazdım baya uğraştım okuduysanız ne mutlu bana yardımınız için şimdiden teşekkürler ederim.

ragıp

Uzman
hoş geldin
iyi formlar

Müslüman mısın?
evet diyeceksin
o vakit kuran ne der?
gaybı bir tek allah bilir
o vakit hoca hikaye

dedene, dedenin dedesine diyecek bir lafım yok
hikaye doru dur
bu işi unut asla demiyorum
yap ama amca çocuklarınla yap, yalnız yap
ama hoca işin içine girerse, emin ol bulmazsın
onun cincanconları bulmanı engeller
hoca, sadece bulurlarsa bende nasiplenirim ayağında
of ki off, acaba hoca ne rüyalar görüyor
cincanu olan kişiden uzak durabildiğin kadar dur

sana önerim
ermeni evlerinde
yunan evlerinde nerelerde para oluyor bir oku
o mantıkla sende evinde fırsat buldukça bak
asıl olan, mevcut işindir
zengin olma bahanesi ile mevcut işini ihmal etme
mevcut işinide kaybedersin.
hazine veya hazinecilik meslek değil
sadece hobi dir

selametle

kerim5441

Yeni Üye
Haklısınız hocam teşekkür ederim öneriniz için

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
hoş geldin
iyi formlar

Müslüman mısın?
evet diyeceksin
o vakit kuran ne der?
gaybı bir tek allah bilir
o vakit hoca hikaye

dedene, dedenin dedesine diyecek bir lafım yok
hikaye doru dur
bu işi unut asla demiyorum
yap ama amca çocuklarınla yap, yalnız yap
ama hoca işin içine girerse, emin ol bulmazsın
onun cincanconları bulmanı engeller
hoca, sadece bulurlarsa bende nasiplenirim ayağında
of ki off, acaba hoca ne rüyalar görüyor
cincanu olan kişiden uzak durabildiğin kadar dur

sana önerim
ermeni evlerinde
yunan evlerinde nerelerde para oluyor bir oku
o mantıkla sende evinde fırsat buldukça bak
asıl olan, mevcut işindir
zengin olma bahanesi ile mevcut işini ihmal etme
mevcut işinide kaybedersin.
hazine veya hazinecilik meslek değil
sadece hobi dir

selametle

Şiir gibi yazmisin ustam, masallah.
Ne guzelde ozetlemisin.
Allah cc razi olsun.
Bu isi hobi olarak yapmayan;
Kumarbazun dustugu halun 100 kati daha beterine duçar olur. Cunku hirs hasta eder, denge koymaz.

bluee

Member
Ah ahhhh o rüyalari bende çok görüyorum.hocanin ilaci olsa kendi başina sürer.inanmayin.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Özeldende yazdığım gibi kardeşim hoca o kadar bilgiyi bilseydi senden resim istemezdi. Güzel bir cihazla evdeki aradığın şeyi sende bulabilirsin. Hocaya hiç bulaşmanı tavsiye etmem ve ev zaten senin kendi malınsa neden malına ortak koşasın ki. Sana bir öneri varsa al kardeşini yanına haftalık bir cihaz kirala git eve kendi malını kendin çıkar. Ha ev çok eski ve ermeni yada rumlardan kalma ise mal dedenin değil onlardan kalmadır ve hoca seni kandırıyor olabilir. Bu sefer işin boyutu değişir ve evin resimlerini güzelce çekip konu açarsan sana ustalarımızla beraber yardımcı olabiliriz. Buradaki ustalarımız sana karşılıksız yardım edecektir.

Bunun dışında birde aklıma şu fikir geldi. Eğer deden zamanında bu hocayla güzel işler yaptıysa hoca senin dedenin payına düşen malın peşinde olabilir. Buda demek oluyorki ev her halükarda dolu senin yapacağın maddi durumunu ve cihzlarla alakanı yazıp buradaki ustalarımızdan cihaz önerisi alarak hareket etmen olacaktır. Şimdiden kolay gelsin.

kerim5441

Yeni Üye
Tesekkur ederim ustam cihax önerisini nerden alacağım nereye konu açacağım

jeolog

Co Admin
Co Admin
Özelden sormana gerek kalmadı. Konunu okudum. Bu bahsettiğin deden kalma eve gittiğinde empati kur. Deden sen olsaydın ve hazırı bitiren çocuğun olsaydı, parayı saklamak isteseydin nereye saklardın diye empati kur. Muhtemelen evin yapılışı esnasında rahmetli oradaydı ve evin boş yerlerini biliyordu sen bilmiyorsundur. Ahşap evlerde Para saklama işi tavan ve taban aralarında olur. Yangın esnasında bile ulaşılabilecek yerlerde olur. Kolay erişimi olup zor bulunabilecek yerler olur. Bu evin ahırı da saklama için uygun olur. Tuvalete yakın yerlerde, taş duvarlardaki bir taşın arkasında, yada iki taşın arasında zeminin hemen altında, ağaç kovuklarında, sandıklarda, yatak odasında, ocak altında, vs... yani bu tip ayrıntıları düşünerek empati kurmalısın. Varsa kısmetinde zaten bulursun tabi hakikaten saklanmış birşeyler varsa ve kimse henüz bulamamışsa... Kolay gelsin.

kerim5441

Yeni Üye
Teşekkürler ustam değerli yorumunuz için sağolun

crysannche

Member
Onlar ölümsüz değildir. Tamam biz İnsanoğluna göre uzun ömürlüdürler ama Süleyman Aleyhisselam zamanından kalanı da yok. Soyle dusun. Peygamberimizle aralarında kaç asır var.
Son sahabe olanı bir kaç sene önce vefat ettiğine göre.
Yani Sahabe zamanından kalanıda yasamıyor artık.
Suleyman Aleyhisselam zamanından kalanı yasar mı sence. Aradaki asır farkınıda göz önune al.
Onlarda bizler gibi ölümlüdürler bunu asla unutmayın.

kerim5441

Yeni Üye
Haklısınızdır hocam benim pek bilgim olmaz bana denilen bu bende bunu söyledim.