Kraliyet aile mezarı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
bir hocamız (arkeolog) savaş esnasında sığınılacak yere gidiyor demişti ,
Olabilir.
Zira cok rahat bir tunel.
Neredeyse kosarak gidilir.
Hava sirkulasyonu cok iyi.
Cok da saglam gozukuyor.

60 metreden sonra biten tunelin de mantigi yok.Duvara dayanmamali.
O kisim tekrar elden gecirilmelidir.

deli firat

DOĞACI
Taş tüneli dedigimiz yerin tam karşında başka tepe varmı yoksa düz alanmı

Feda

Bilgili Üye
Nil ustam dediğiniz gibi tevzi diyebileceğimiz yatay taşların işçilikleri birebir aynı.merak ettiğim boş çıkan sağ tünelin çatısıda tuğlamıydı,yoksa sadece sol da var ise işçiliğin kalitesine dayanarak doğru yol denebilir.biraz da şans ama.başta duvar yıkılıp sol denenseydi, belkide ekip ve ekonomi bitmeden sonuca ulaşılacktı. :) kaçış tünelinin doldurulmayacağını düşünürsek,girişdeki 10 iskelet,muhtemelen yanında çıkan küçük hediyeler ve örülen duvar aldatma amaçlı olabilir.ben yarım bırakılan tünelin sonunda büyük odadan küçük odalara geçileceğini düşünüyorum.umarım çok güzel sonuçlar alırısınız,merakla bekliyorum...

Nil

Engellendi
taş tünelden sonraki iki ye ayrılan dolu ve boş tüneller birbirinin ikizi şeklinde tavan ve duvar herşeyleri aynı. bu arada bizde sizin tahminleriniz ve beklentiniz gibi düşünüyoruz
@Nil ustam dediğiniz gibi tevzi diyebileceğimiz yatay taşların işçilikleri birebir aynı.merak ettiğim boş çıkan sağ tünelin çatısıda tuğlamıydı,yoksa sadece sol da var ise işçiliğin kalitesine dayanarak doğru yol denebilir.biraz da şans ama.başta duvar yıkılıp sol denenseydi, belkide ekip ve ekonomi bitmeden sonuca ulaşılacktı. :) kaçış tünelinin doldurulmayacağını düşünürsek,girişdeki 10 iskelet,muhtemelen yanında çıkan küçük hediyeler ve örülen duvar aldatma amaçlı olabilir.ben yarım bırakılan tünelin sonunda büyük odadan küçük odalara geçileceğini düşünüyorum.umarım çok güzel sonuçlar alırısınız,merakla bekliyorum...

Tarzan1

Member
Dromos

[QUOTE = Nil; 477248] Hi, First video
10 skeletons on top of the tunnel while evacuating, staying on the wall after about 300 mt.
After masonry devastated 2. video tunnel right and divided into two to the left,
is aynısıdı işçiliğ of the first tunnel only difference knitted olmasıdı from tuğla
the no-load inside the tunnel leading to the Right 2 videos approximate to earth to stand the remains after advancing 60 meters, soil ta little çalışılın of the tunnel surface opens is
then left The inside of the tunnel goes into a full tunnel. It is cleaned up about 20 mt and the work is halved as the team and economy are exhausted.

[video = youtube_shar A; rwdc_q60fy4] YouTube [/ video]
[video = youtube_share; KoCkuxWCJp8] YouTube [/ video] note: I am out of business [/ QUOTE]

Hi, Most probably it is dromos of tumulus. Just try to go on to the chamber(s).

Şirvan

Operatör
Nil ustam videoları kaldırdınmi bende açmıyor.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tünelin askeri amaçla inşa edildiğini düşünüyorum. Hititlerde ve roma döneminde de bu tür yapılar inşa edilmiştir. 2. roma dönemi diye düşünüyorum. burda değerli birşeyler olmayacağını söylemiyorum. Ama bana göre zayıf bir ihtimal.

Nil

Engellendi
arkadaşların isteği üzerine videoları kaldırdım malesef,,

Anke

Aktif Üye
Merhabalar, ilk video
Tünelin içi boşaltılarak ilerlerken üst üste 10 iskelet çıkar, yaklaşık 300 mt ilerledikten sonra örme duvara dayanır kalır.
örme duvar yıkıldıktan sonra 2. video tünel sağa ve sola olmak üzere ikiye ayrılır,
ilk tüneldeki işçiliğin aynısıdır tek fark tuğladan örme olmasıdır
Sağa giden tünelin içi boştur 2 video yaklaşık 60 mt ilerledikten sonra toprağa dayanıp kalır , toprak ta biraz çalışılınca tünel yüzeye açılır
Sonrasında sola giden içi dolu tünele yönelinir 20 mt civarı içi temizlenir , ekip ve ekonomi tükendiği için iş yarım kalır.

[video=youtube_share;RwDc_Q60fy4]https://youtu.be/RwDc_Q60fy4[/video]
[video=youtube_share;KoCkuxWCJp8]https://youtu.be/KoCkuxWCJp8[/video] not: işin içinde ben yokum
Siz işin içinde yoksaniz nasil bu şekilde bütün ayrintilariyla anlatiyosunuz hocam ?