• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Krom çubuk

Aliömer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anladım ustam çok tşk. Ederim en kısa zamanda bide diş ediniriz :) Ustam sorum şu mineral olan yerde tüm değerlileri var demezmi ? 5 değerliden 2 tanesini bile verse yine mineral olabilirmi
Tek bir değerli verse bile yinede mineral olma yüzdesi fazla olacak. Özelikle altın sinyali alınan boşlukların doğru çıkma olasılığı çok az.

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Gönül_Eri ustam evet, oda işareti aldıysanız oda da altın gümüş nerde olur bir düşün? hepsine aynı yeri gösteriyorsa bu mineral diye şüphelenmemiz lazım, ama mantık olarak düşün, değerli varsa oda da nerde olur, oda tespitlerinde aliminyum çubuk kesinlikle şaşmaz, boşluk ve duvarları birebir bulursun, derinlik konusunda şaşma olabilir yalnızca, deneyebilirsiniz, şimdi içindeki değerli konusu da mesela kurşun nerde olur? kapıda olur mantıken değil mi? ya menteşe de kurşun vardır, ya da giriş kapısında kurşun sıvanmıştır, altınnerde olur mesela mezarda takı ise boynunda bileğinde olur, değilmi? gümüş nerde olur, ayaklarında hal hal olur, gümüştendir, eğer malıvarsa başucundadır ya da ayrı kapalı bir yerdedir, genellikle bitişiktedir, şimdi bu durumda burda bu şekilde tespit yaptıysak hepsinin bulunduğu yer farklı ise burda mineral yoktur deriz, çünkü mineral ise hepsinde de aynı yeri gösterir, ve şekli yoktur ve bozuktur, boşluk konusunda bir örnek vereceğim ustam, 5 litrelik boş bir su şişesi al, ağzını kapatıp toprağı bir miktar kazın ve gömün, mümkünse derinliği siz bilmeyin gömen bilsin, orda testinizi yapın ve sonucu karşılaştırın, doğru sonuç olacaktır, kolay gelsin
Ustam oda ölçüleri simetri içerde mefta yatıyor baş ucunda değerli var tek çeşit odanın duvarında 70-100 cm. Kadar kurşun, başka hiçbi tarafında yok, toprak 20 cm oda ölöüsü kadar açıldı 30 dk. Sonra bakıldı ölçüler devam ediyor. Kurşun olan kısımdan 50 cm. Kadar inildi hem kurşun hem boşluk devam ediyor. Ölçüler işaretlerden yola çıkılarak alındı 5 tane orjinal kare diktörtgen yuvarlak mezar işareti. Alanı komple taradım 48 saattir 5 yerde boşluk aldım. İşin garip kısmı mezar sayısı kadar boşluk çıkardım çubukla daha uzak kısımlara baktım mineralse başka yerlerdede yakalanmalıyım diye, ama böyle oda ölçülü bi boşluğa denk gelmedim. Çubuklar alimünyum kollarda kola kutusu çif neodyumlu takılı ölçümler alındı. Gümüş, krom, pirinç çubuklarda teyit amaçlı tutuldu. Sağlamcı olmaya çalışıyom yaş tahtaya basmak istemiyoz. Çubukla burda bu odaları bulamazsak vay bizim halimize. :) Bundan mütevellit sizlere ara ara soru yöneltiyorum ustalarım

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam oda ölçüleri simetri içerde mefta yatıyor baş ucunda değerli var tek çeşit odanın duvarında 70-100 cm. Kadar kurşun, başka hiçbi tarafında yok, toprak 20 cm oda ölöüsü kadar açıldı 30 dk. Sonra bakıldı ölçüler devam ediyor. Kurşun olan kısımdan 50 cm. Kadar inildi hem kurşun hem boşluk devam ediyor. Ölçüler işaretlerden yola çıkılarak alındı 5 tane orjinal kare diktörtgen yuvarlak mezar işareti. Alanı komple taradım 48 saattir 5 yerde boşluk aldım. İşin garip kısmı mezar sayısı kadar boşluk çıkardım çubukla daha uzak kısımlara baktım mineralse başka yerlerdede yakalanmalıyım diye, ama böyle oda ölçülü bi boşluğa denk gelmedim. Çubuklar alimünyum kollarda kola kutusu çif neodyumlu takılı ölçümler alındı. Gümüş, krom, pirinç çubuklarda teyit amaçlı tutuldu. Sağlamcı olmaya çalışıyom yaş tahtaya basmak istemiyoz. Çubukla burda bu odaları bulamazsak vay bizim halimize. :) Bundan mütevellit sizlere ara ara soru yöneltiyorum ustalarım
aynen ustam devam bildiğimiz bir şey olursa yardım ederiz inşallah kolay gelsin

İLBEY

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk altın işareti verdiği yeri kazdığınızda altına ulaşamıyorsanız. Birde sabah güneş doğuşunda çubuklarınız ile altın işaretini tekrar arayın. Size gerçekte bulunduğu yeri gösterecektir !!!

yeraltındaki altının yaydığı elektro manyetik frekanslar güneşin açısı ile dağılma esnasında farklılık gösterir.

özetlemek gerekirse burda ki sır denilen şeyi sizlerle paylaşıyorum sevgili ustalarım.

A noktasına baktığınız da saat övleden sonra 14:00 iken aldığınız altın işareti ile sabah gün doğarken 05:00 te aldığınız altın işareti farklı yer olacaktır.

Doğru yer gün doğumunda olandır
çok güzel bilgi hocam teşekkürler

İLBEY

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şef Kardaşım,

Krom çubuk yanlız başına iş görmez.
Bir sistem dahilinde güzel şeyler başarmaya vesile olur.
Bu sistemi şu an için bazı sebeplerden dolayı yazamıyorum.
Günü gelince yazarım inşallah.

O güne kadar ya birileri yazacak,
yada beni bekleyecen maalesef kardaşım.
Bilinen çubuklarda mahirleşmeye devam et inşallah.
üstadım selamun Aleyküm, grubunuza yeni katıldım, mesajınızı gördüm, acaba başka bir konuda yada mesaj ile yazdınız mı bu bilgiyi yada mahsuru olmazsa belirtirmisiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
üstadım selamun Aleyküm, grubunuza yeni katıldım, mesajınızı gördüm, acaba başka bir konuda yada mesaj ile yazdınız mı bu bilgiyi yada mahsuru olmazsa belirtirmisiniz
Aleykum Selam
Hosgeldiniz.
Bu bilgiler derli toplu tek yazida yazilmadi.
Makul sebeplerinden dolayi.

Yaliniz, cubuk da tecrubeli iseniz;
Cubuk katagorisi icinde yazilarin icine serpistirilmis bilgiler mevcut.
Bu bilgileri "gorebilirseniz" sistemi de bulup kurabilirsiniz.

İLBEY

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam
Hosgeldiniz.
Bu bilgiler derli toplu tek yazida yazilmadi.
Makul sebeplerinden dolayi.

Yaliniz, cubuk da tecrubeli iseniz;
Cubuk katagorisi icinde yazilarin icine serpistirilmis bilgiler mevcut.
Bu bilgileri "gorebilirseniz" sistemi de bulup kurabilirsiniz.
tecrübeli değilim malesef

R00T

Profesyonel
Moderatör
Peki prinç çubuk ölçüleri ve çap yani kalınlık ölçüleri nedir_?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
@Trakyalı81 Ne yani ustam şimdi su için mi iyi bu prinçler yoksa boşlukta da iyiler mi.Şüphelendim su için kullanmak diyince.
Şahsen yalın çubuk ile boşluk bakacak olsam, pirinci değil 1 cm çaptaki alüminyum ile şansımı denerdim ustam.

İLBEY

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustam ben kendi elime göre 10 santimden büktüm kullanıyorum ve çok memnunum her türlü testimi geçti rulmanlı pirinç çubuklarım da var e boş kullanıyorum fakat ben tellerden memnunum
ALEMİNYUM MU KULLANIYORSUNUZ ÜSTADIM,
"Değerli ustam ben kendi elime göre 10 santimden büktüm kullanıyorum ve çok memnunum her türlü testimi geçti " DEDİĞİNİZ ÇUBUK NEDİR

Bahhalebah

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ALEMİNYUM MU KULLANIYORSUNUZ ÜSTADIM,
"Değerli ustam ben kendi elime göre 10 santimden büktüm kullanıyorum ve çok memnunum her türlü testimi geçti " DEDİĞİNİZ ÇUBUK NEDİR
Sevgili kardeşim bahsettiğim çubuk bildiğimiz sarı kaynak telidir her insana her ustaya göre çubuk hünerleri değişir fakat bana göre en kıralı budur her şeyi bununla ölçerim değerli ve boşluk tespitleri boşlukta sadece alimiyumla son kontrolü yaparım çünki alimiyum bende sadece boşlukta hareket eder hiçbir metale minerale kımıldamaz ilk zamanlar her çeşit çubuk yaptım ve aldım fakat tek kullandığım kundaksız rulmansız sadece tel çıplak el ile kullanmanı tavsiye ederim sarı kaynak telidir bu işe koşturan herkesin bir favori çubuğu vardır benimki bol şanslar ve başarılar dilerim