• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Kudret kale tam olarak nerede

zaz12

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evraklarda yazanları söylüyon hiç birini oturta madınmı

ceneviz kalesi kudret kale islimagra kemikli magra putlu magra direkli magra kartal kaya şahin kaya balli kaya kapı kaya karanlık dere harami dere şeytan dere manukyan ciftligi emin ag deyirmeni papazın magrası kanlı kızıl magra başlar Bursa bölgesinde
Şahin kayayı biliyorum videosu geldi. Kesinlikle Doğu Anadolu Tarafı .

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hocalar işin aslı kudret kalede kurt varmış... kudret kalede yok yok ben sadece kurda takıldım. kudret kaledeki toplam malı yazsam bitmez. hakiki merkez burası. belgenin kalbi desek yanlık olmaz.

sadece kurt.

kurdun baktığı 30 adımda boş bir mezar vardır kurdun aşağısı deredir arkasında kara kayalık vede bir açık mağara bulunur girişte 3 adet iri oyna vardır biraz daha yukarıda toprak yığma bulunur kurda yakın bir yerde kaynak vardır burada 5 okka kadar mal vardır. kurdun diğer malı bir adet yakuttur... 7 adım yanında bir madalyon vardır...

kurdun baktığı yerden aşağı giden yola devam edersek bir boğazda yatıp uyuyan ikinci kurdu buluruz buraya yakın kurdun odası vede kapak vardır ilerisi ceneviz kale karşısı kudret kaledir deredeki değirmenler zengindir kalede 3 adet yapma gibi duvarlar bulunur bunların ortasında gömülü taşların altı iyidir...

burada şelale vardır yanında kasa gizlidir; birde koltuk vardır uçurumdadır 3 adet basamakla koltuğa inilir yönü doğudur koltuk burada kapaktır içerideki varlık cenevizlilere ait olup tamamı 18 bin okkadır tuzaklıdır... 72 basamakla odalara inilir içeride yol ikiye ayrılır kralın odası vede lahiti içeriyi aydınlatır...

tepede bir kuyu vardır 80 arşın kadar derindir,,, kapağı üzeride bir yatır bulunur,,, buradan kalenin mahzenlerine iniş yolu vardır, 66 arşında 3 adet tuzak bulunur ,buradan işaretli taş çekilip az miktar emanet alındıktan sonra 100 adım ileride girişten 70 adımdaki yeri temizleyip oradaki kolu çekersek tuzak bozulur,, malzeme safi altın platin vede gümüştür,, altından 12 odalı yere girilir buradaki mal safi külçe olup 140 bin okkadır.

nasıl ?
işte aranılan kocaman dağ,yanına gidilince 9 basamak,2 ters batmıs gemi,karsıdan bakılınca o dağ kurt resmi olusuyor...benzeri yada gerçeğini ben buldum......

Hoplit

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işte aranılan kocaman dağ,yanına gidilince 9 basamak,2 ters batmıs gemi,karsıdan bakılınca o dağ kurt resmi olusuyor...benzeri yada gerçeğini ben buldum......
nerede buldun tam bölge neresi ??? ben trakya bide bursa bölgesi diyorum seninki nerede. bilecikte olur iznikte olabilir bu arada biyerde.

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
nerede buldun tam bölge neresi ??? ben trakya bide bursa bölgesi diyorum seninki nerede. bilecikte olur iznikte olabilir bu arada biyerde.
kardeşlik...çok büyük benzerlik yok ise,inan tüm değirmenleri,kaleleri ve hatta büyük hazinenin yerini buldugumu düşünüyorum,,lakin ne gücüm yetiyor nede imkanım..saydıgın yerlere yakın bir yere,,bolunun batı karadeniz tarafı diyelim

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hocam doğu anadolu sanki olmaz gibi eminmisin.
batı karadenizin son sınırı..benzerlik olabilir,öyle olmasını istiyor olabilirim yada gerçekten bulmusumdur,,topragın altından cıkana dek sadece ihtimaller,,,,

Hoplit

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
batı karadenizin son sınırı..benzerlik olabilir,öyle olmasını istiyor olabilirim yada gerçekten bulmusumdur,,topragın altından cıkana dek sadece ihtimaller,,,,
hocam batı karadeniz derken izmit istanbul kırklareli hangisi. en batı kırklarelimi bence bu olabilir. yıldız dağları yakınlarıysa buradır. burası en büyük ihtimal ben bursa bölgesinde olabilir diyom değilse rotayı değiştirelim.

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
hocam batı karadeniz derken izmit istanbul kırklareli hangisi. en batı kırklarelimi bence bu olabilir. yıldız dağları yakınlarıysa buradır. burası en büyük ihtimal ben bursa bölgesinde olabilir diyom değilse rotayı değiştirelim.
benim resimlerime göz at....ben sana yakın yerleşimi ssöylerim kardeşim...bolu tarafı yada...

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
3 aslan,3 ffil,1 tilki,1 kablumbaga,2maske.2 insan selüliti,1 domuz,1 ayı,1 kral resmi,1 papaz resmi,1kurt,1 kurttan dağ,3 selale.1 öküz,1 maymun....bulamadığım topal ayı,ama buldugum pencesi....şaka değil ha....vallah hepsi aynı yerde buldum....9 basamak,5 basamak,1 balık,1 dolunayişareti,3 oda i,şareti,1 üçgen,1 kare oyma....daha aklıma gelen bunlar.gerisini sen düşün..

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
3 aslan,3 ffil,1 tilki,1 kablumbaga,2maske.2 insan selüliti,1 domuz,1 ayı,1 kral resmi,1 papaz resmi,1kurt,1 kurttan dağ,3 selale.1 öküz,1 maymun....bulamadığım topal ayı,ama buldugum pencesi....şaka değil ha....vallah hepsi aynı yerde buldum....9 basamak,5 basamak,1 balık,1 dolunayişareti,3 oda i,şareti,1 üçgen,1 kare oyma....daha aklıma gelen bunlar.gerisini sen düşün..
sen nerelisin...

Hoplit

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bursa ve çavre tarafı benim sayılır. ben orada deyilim dostlarım var. yakın dosttur.

senin 3 şelale konun var omu. dur okuyayım.

bumu.

eskia26

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bursa ve çavre tarafı benim sayılır. ben orada deyilim dostlarım var. yakın dosttur.

senin 3 şelale konun var omu. dur okuyayım.

bumu.
bolu ve eskişehirin bir bölümüde bende :)