Kuyu icinde Oyma basamaklar ve Kilise

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Görsek iyi olur mevcut olanı yükle olmasa birdaha çekersin fotoları kilise kalıntıları olduguna emin isen o tepe önemli kardeşim
şimdi yüklüyorum kilise olayına eminim 2 kilise kalıntısı 3 kuyu var kuyular üçgen yapiyor.

vakko

deli firat

DOĞACI
şimdi yüklüyorum kilise olayına eminim 2 kilise kalıntısı 3 kuyu var kuyular üçgen yapiyor.
Üç kuyu olayını anlarım ama iki kilise aynı yerde biraz tuafima giti eminmisin iki kilise arası mesafe nedir biri papazın evi olmasın

vakko

Üç kuyu olayını anlarım ama iki kilise aynı yerde biraz tuafima giti eminmisin iki kilise arası mesafe nedir biri papazın evi olmasın
evet eminim alan genis baska yapi kalintilarida mevcut kiliselere yakin. Burada 3 kilise 3 kuyu da olabilir. Veya tek kilise 3 kuyu.Cok net olmasada aldigim bilgi 2 kilise 2 acik ve 1 kapali kuyu

Pscyhe

Engellendi
vakko kardes sehir neresi acaba bilgi vermen mumkunmu..ucgen yapmasi iyi.bende ayni fikirdeyim arkadaslarla kikise isi guzelde cok ugrastiriyor kesin sonuc icin tuneli bulmak lazim..kayanin oyularak yapilan kuyunun cevresi su dolu olan orme olanin ise ici iyi incelenmeli kuyu goremedim ama ekledigin kuyulardan birinde mutlaka kacos tuneli vardir..birde orme olandaki su miktari az dogal olarak dolmus olabilir bilgin olsun.icijdeki isaretledigin tasda cok dikkat cekici.bendede boyle bir kilise ve vaftiz kuyusu var tasi oyup yapmislar ama icinde 1mt derinlikte kapama tas var gibi tam islem yapamadim sikintili bi alan tunel subhesi olan tespitlerim var ama tam netlestiremedim ama cozulecek insallah..bisey dwha ekleyeyim kilisenin arkasinda dedigin bi alan var kayalik benim bolgedede var aynisindan ve acilmis guzel mezar saglam mal alinmis incele derim.resmine bakayim arsivden bulursam ekleyeyim mezari gorsen bu kadar basitmiymis dersin

deli firat

DOĞACI
deli firat

Kilise kalintisi ve sol cephesi.

Bu tepede araştırma yapalım her yönden uzak yakın fotolari alalım mümkün ise tepeye çık iyi araştır iyi foto al bakalım ağanın mezarı ordamı şüpelendigim yerde zahmetli bir işe girişelim zahmetli ama sonu tatlı inşallah selametlen

vakko

@vakko kardes sehir neresi acaba bilgi vermen mumkunmu..ucgen yapmasi iyi.bende ayni fikirdeyim arkadaslarla kikise isi guzelde cok ugrastiriyor kesin sonuc icin tuneli bulmak lazim..kayanin oyularak yapilan kuyunun cevresi su dolu olan orme olanin ise ici iyi incelenmeli kuyu goremedim ama ekledigin kuyulardan birinde mutlaka kacos tuneli vardir..birde orme olandaki su miktari az dogal olarak dolmus olabilir bilgin olsun.icijdeki isaretledigin tasda cok dikkat cekici.bendede boyle bir kilise ve vaftiz kuyusu var tasi oyup yapmislar ama icinde 1mt derinlikte kapama tas var gibi tam islem yapamadim sikintili bi alan tunel subhesi olan tespitlerim var ama tam netlestiremedim ama cozulecek insallah..bisey dwha ekleyeyim kilisenin arkasinda dedigin bi alan var kayalik benim bolgedede var aynisindan ve acilmis guzel mezar saglam mal alinmis incele derim.resmine bakayim arsivden bulursam ekleyeyim mezari gorsen bu kadar basitmiymis dersin
ikinci kuyuda max.3 metre su var.Devami yok yani Yarin icindeki suyu motorla bosalttiracagim.Kilisenin arkasindaki kayalikta oymalarda mevcut.Konu karismasin diye eklemedim.Mezarlar ikinci tercihim.Odalari seviyorum.

vakko

Bu tepede araştırma yapalım her yönden uzak yakın fotolari alalım mümkün ise tepeye çık iyi araştır iyi foto al bakalım ağanın mezarı ordamı şüpelendigim yerde zahmetli bir işe girişelim zahmetli ama sonu tatlı inşallah selametlen
Alan herturlu aracla calismaya musait.Musaitlik durumu zahmetten kurtarir bizi diye dusunuyorum.Yarin istediginiz tepeyi resimlerim.

Pscyhe

Engellendi
Bende odaciyim ama oyle deme saglam mal cikiyor kilise mezarlrinda.eger tespit edersen kapagi kaldir meftanin altinda tam ortada sivama alan olur kasa gibi yapiyolar mal orda..mezarda tek tuk malzeme cikar es gecme meftanin altindaki kasaya bak derim ben..

deli firat

DOĞACI
ikinci kuyuda max.3 metre su var.Devami yok yani Yarin icindeki suyu motorla bosalttiracagim.Kilisenin arkasindaki kayalikta oymalarda mevcut.Konu karismasin diye eklemedim.Mezarlar ikinci tercihim.Odalari seviyorum.
Kardeş en iyi oda tepedeki aÄ£anın mezarıdır

vakko

Bende odaciyim ama oyle deme saglam mal cikiyor kilise mezarlrinda.eger tespit edersen kapagi kaldir meftanin altinda tam ortada sivama alan olur kasa gibi yapiyolar mal orda..mezarda tek tuk malzeme cikar es gecme meftanin altindaki kasaya bak derim ben..
hic mezar acmadim tecrubem de yok malesef.Tespit ederiz insallah bir gun.

vakko