Kuyu

alagzhakan

Member
Ustalar nerdesiniz??

Merhaba güzel insanlar ustalarım iyisiniz inşalah geçen sene açtığım bir konuda baya bir çalışma yaptık ve bazı nedenlerden dolayı bıraktık ve yine çalışıcaz size son durumu anlatim
Öncelikle konuyu özetlim tarihi bir hamam burası ve bahçesinde bir kuyu mevcut kuyu 9mt derinliğinde aşağı inildim 1.40 genişliğinde girilen bir tünel tünel uzunluğu 7mt 3 mt eğilerek gidiliyor sonra birden 2 mt yükseklik mevcut ve resimde gördüğünüz kaya baş üstüne duruyo bu kaya cok büyük böyle bir kaya kuyunun hiç bir yerinde yok bu büyüklükte taş kaya yok üzerinde bir işaret mevcut işarwt bir hançer gibi nizami olarak üçer çizgiyle bölünmüş bu kayanın kenarını hilti ile kırdım altında kireç gibi bir made ile tuturulduğunu gördüm bu kireç kalınlığı nerdeyse 10cm bu kireç kalıbıda kırdım tabakasının altında düz mermer mevcut??bu arada bu kayayı geçtikten snra suya doğru gidiliyor resimde görüldüğü gibi su sol taraftan duvardan geliyor col güzel dörtgen bir delikten bu akıyor bu su tazikli ve şidetli akmasına rağmen hiç yükselmiyor.suyun arkasında yarım ay şeklinde bir oda mevcut 1mt genişliğe sahip ve bütün duvar ve yer kille kaplı biraz kili temizledik ama düşünün bir oda olsun yarım ay şeklinde her yer kalıp kalıp killerle kaplı yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum dostlar.Ekli dosyayı görüntüle 214540
Ekli dosyayı görüntüle 214541

Son düzenleme:

Pirana

Bilgili Üye
Entarasan bir yer daha guzel resimler cevre resim daha acili rewimler olsa kuyu resmi giris yerjni n resmi yokmu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eylül ayından beri sonuç nedir.oncekiyildada varmış mevzu toplamda birbuçuk senelik mevzuymus hicmi buluntu obje yada giriscikisa yonelinmedimi.icine girilmedimi

alagzhakan

Member
Tek tek gidecem sorularına cvp olarak hocam
1 burda sorun ne şimdi diye sormuşsun anlamadım?
2ekip değişmedi ilk 3kişi başladık usta ve ben babam birde ama o aşağıda çalışmaya katılmadı sonradan çalışmaya 2-3 kişi getirdik ama onlar çok uzun süreli gelmedi 1kişi bizimle çalıştı öteki kişi yukarda durdu
3hala uğraşan kimse yok özelde yazdığım gibi aksilikler ve olumsuzluklardan.
4 sıkışıp küçük abdest döken bendim :( başka kim yaptı bilgim yok
5 koku dediğim yer buyuk işaretli kayanın suya doğru ustamızla çubukla değerli işareti alınca bazı yerlere 1mtlik hilti ucu ile delikler açmayı denedik hilti ile yeri deldik yani zemini 30-40cm delikten sonra kömür tozu çıktı deldiğimiz yerlerden suya karıştığı an koku saldı
6 yeri temizledik taban kırmızı kiremit dümdüz pürüzsüz yeşil kil en son yer yerde tavanda duvarlarda katman katman elle koyulmuş kesme kil yarım ay şeklinde
7son gittiğimiz horasan vs hiç birşey yok 1mt oda yarım ay şeklinde tavanda kille kaplı
9evet ilk gireniz önceden yapılan bir çalışma vs hiç birşey yoktu yanı kuyuda sonunda kırılma tahribat yoktu

R00T

Profesyonel
Co Admin
ÇAlışma alanınında abdest bozulmaz :S Ekmek teknesi çok ayıp.Bide alan mezarlık ise çok abes.Olmaz.

alagzhakan

Member
:) gördüm hocam yazıyodum sana
Valla piskolojisi bozulan yok açıkcası yanı öyle dengesizleşen vs ama herkes olumsuz etkilendi işinden olan madi sıkıntıya düşen vs vs