Kuyudaki işaret ne anlama geliyor???

poseidon2023

Uzman
bu kadar yazı okusam purofösör olurdum

kısadan gideyim arazide gezemiyon makina tutamıyon calışma yapamıcana göre şansını başka yerde dene

Turko

Uzman
Konuyu açarken paylaştığın Son fotoğraf işaretini anlamı , iki dikili taşın arasında , demek.

Maceracii

Yeni Üye
Hocam ben uzun yaziyim sen kisa yaz onemli olan o degil onemli olan derdimi anlatabilmek. Yarim yamalak anlatmaktansa hic anlatmam daha iyi.

Maceracii

Yeni Üye
Konuyu açarken paylaştığın Son fotoğraf işaretini anlamı , iki dikili taşın arasında , demek.
Hocam dikili tas falan yok arazide belki toprak altinda vardir bilemem. 2 isareti 2 kuyu olarak yorumlayanda oldu. Google earth te goruntusu var aticam 1 saat sonra

Maceracii

Yeni Üye
bana sorarsanız çubuksuz boşluğu kırmaya çalışmak doğru olmaz, sizi de anlıyorum tabi mekan açık.
belki çubukla bir mezar ölçersiniz. hayır Allah muahfaza yanlışlıkla lahit mezar kapağı filaan kırmayın diye diyorum :)
Hocam kuyuda lahit olurmuki kuyuya 1 kisi girip anca calisiyor?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kardeşim Eğer yanlış anlamadım ise madem mesele çizmeye geldi.Turko usta doğru demiş iki dikili olan var.Lakin kuyular bir değil iki tane olmalı orada çizme var ise.ikinci kuyuyuda bulmak lazım.Şimdi ne diyeyim ki çubuk tutma cihaz tutma detaylı araştırma ve çalışma imkanın yok.En iyisi yeni kısmetlere yelken aç.Eğer çalışma İMKANIN OLSAYDI dahasıda söylenirdi.

Maceracii

Yeni Üye
Kardeşim Eğer yanlış anlamadım ise madem mesele çizmeye geldi.Turko usta doğru demiş iki dikili olan var.Lakin kuyular bir değil iki tane olmalı orada çizme var ise.ikinci kuyuyuda bulmak lazım.Şimdi ne diyeyim ki çubuk tutma cihaz tutma detaylı araştırma ve çalışma imkanın yok.En iyisi yeni kısmetlere yelken aç.Eğer çalışma İMKANIN OLSAYDI dahasıda söylenirdi.
Usta sole bi durum var google earth te yanlis hatirlamiyosam bizim kuyunun hatici caprazinda takribi 3 4 metre bi tane daha kuyu gibi isaret var ama oraya gittigimizde bulamadik bide 2018 in 6. Veya 8 ayinda goruntulerde kaya obekleri olmamasina ragmen suan arazide 7 8 tane kaya obegi var.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Abi inan ben hiç teknolojiden anlamam.Google earth bilmemde Ustalar diyeceklerini demişler çok güzel analizlerde nasihatlerde de bulunmuşlar.Fakat sen onların dediklerini en azından şimdilik yapma imkanına sahip olmadığın için.imkan ve sana yol verecek yerlere yönelmeni tavsiye etmişler.Ben nacizene şahsi görüşümü beyan ettim olurda bir faydasını görürsün ümidi ile.Çalışamayacağın arazide şartları zorlaman seni sıkıntıya sokar.Belkide birçok usta bir çok net yer biliyor ama müsait yerler olmadıkları için unutuyorlar siliyorlar akıllarından o yerleri.Haksızmıyım ustalarım.

sepetkaya

Editör
Arkadaşlar kuyuda ve tarlada mal olduğunu söylüyor demişsin, muhtemelen bu arkadaşlarla ekipsiniz... Benim tavsiyem, video ve resim çektinse kuyunun dört cepheden fotosu lazım... Artı, kuyu tabanında boşluk aldıysan tabana devam, oradada yoksa kuyu tabanını 1 metre üstünden ve dört cepheden boşluk bak.. uzakta olamaz.. sen bilgi verdikça bizimde fikirlerimiz olur inşallah... Fotolamayi ihmal etme...

psh

Bilgili Üye
hadi hayirlisi insallah sonuc ne olacak bakalim

Turko

Uzman
Hocam dikili tas falan yok arazide belki toprak altinda vardir bilemem. 2 isareti 2 kuyu olarak yorumlayanda oldu. Google earth te goruntusu var aticam 1 saat sonra
işaret kuyu dan çıkmadı mı ? Nereden çıktıysa ıkı adet dikili olan taşlar da oradadır . Bu işaretin anlamı budur. Arazide olsaydı dikili olanlar işaret te arazide çıkardı.