kuyudan gelen garip sesler

parames

Yeni Üye
s.a. arkadaşlar bu forumda yeniyim ama samimiyetine inandığım sizler gibi değerli abilerimin kardeşlerimin bana yardımcı olacağına inanıyorum, ve konuya giriyorum;
efendim, bizim köyde bundan yaklaşık 40 sene öncesinde babamların yaşadığı bir olayı sizlerle paylaşacağım,
o zamanlar babamlar gençler ve bu işlere meraklılar, anlattığına göre civar köylerden de arkadaşlarıyla 7 kişilermişdi, bizim köyün girişinde bir evin arka tarafına doğru bayırın yamacında yüklüce bir ganimet olduğu çok eskilerden beri söylenegelirmiş, babamlarda bu söylentiler üzerine o mevkide bir keşif yapıyorlar ve bi yer tespit ederek kazmaya başlıyorlar yaklaşık 2 metre kazdıktan sonra bir kapak taşına denk geliyorlar taşı kaldırıyorlar bir de bakıyorlar ki dibi bucağı görünmeyen bir kuyu ve içeriden garip sesler geliyor bunun üzerine korkmaya başlıyorlar, kapak taşı tekrar kapatark özerinede biraz toprak yığarak oradan ayrılıyorlar, hikaye bu, ve beni de sürekli tembihliyor asla oraya gitmemem için, ŞİMDİ LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ BU NEDİR???? BİR MEZAR MI? SARNIÇ MI? YERALTI ŞEHRİMİ? GELEN O GARİP SESLER NEDİR NEYE AİTTİR? TEŞEKKÜRLER

beyazzadam16

Bilgili Üye
bunun doğruluğunu kanıtlamak için eğer yeri biliyorsananız gidip kontrol etmenizden başka bir seçenek yok , abdestli olarak gidin inceleyin ne olabilir ki en kötüsü kuyuya düşmeyin yeter :)

Kristof34

DogacıyıZ
Şöyle anlatayım o kuyunun başka bir yere girişi vardır. Kuyunun üzerindeki kapak kaldırılınca iki taraftan hava girişinin olması ile cereyan akımı sayesinde uguldama ıslık tarzı garip seslerin gelmesi doğaldır. Bunun teyiti için yere gider kapağı kaldırır bir de video cekersiniz biz de dinler kanaat getiririz.

Theseus

Member
Cereyan yapan rüzgar, akarken şarlayan sular,içerde yaşayan rahatsız edilmiş hayvanlar yarasalar... Herşey olabilir. Ama sesten değil, gazdan ve çökmeden heyelandan korkmak gerek.

soil

Yeni Üye
Şöyle anlatayım o kuyunun başka bir yere girişi vardır. Kuyunun üzerindeki kapak kaldırılınca iki taraftan hava girişinin olması ile cereyan akımı sayesinde uguldama ıslık tarzı garip seslerin gelmesi doğaldır. Bunun teyiti için yere gider kapağı kaldırır bir de video cekersiniz biz de dinler kanaat getiririz.
Kristof34 maşallah hocam :)

HİTİTLİ

Bilgili Üye
2 usta tam isabet yorum yapmışlar.
Su,rüzgar,hava akımı,hayvanlar vs bu seslere neden olmakta.
Eskiden böylesi şeyleri bilinmedigi ve tabi hikayerlerin anlatılageliyor olması nedeniyle tılsım ,cin vs diyip korkmus cogu insan.
Sen bir inceleme yap oralarda.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bizim buralarda bir tünel var 3 kilometre uzunlukta. Bir ucu yaylada eski yerleşim yerinde, diğer ucu zirve bir kayalık ta. Bir ucundan normal bagırmadan konusuldugunda diğer ucundan net duyuluyor. Şimdiki telefonlar gibi bir hat ve hala aktif.

bombay38

Member
Bizim buralarda bir tünel var 3 kilometre uzunlukta. Bir ucu yaylada eski yerleşim yerinde, diğer ucu zirve bir kayalık ta. Bir ucundan normal bagırmadan konusuldugunda diğer ucundan net duyuluyor. Şimdiki telefonlar gibi bir hat ve hala aktif.
ustam bizim köydede var öyle iki tünel ama tahmini 1 km falan.. dağın tepesinde başlıyor çıkışı köyün iki ayrı ahırında bitiyor. ben biraz girdim içine
cesaret meselesi geri döndüm köyün eskilerine sordum tüneli tamamlayan olmamış belli bir yere gelince ışık sönüyormuş telefonun flaş kısmı çalışmıyormuş falan gibi rivayetler var böyle birşey mümkünmü yoksa hurafemi ?

Kristof34

DogacıyıZ
ustam bizim köydede var öyle iki tünel ama tahmini 1 km falan.. dağın tepesinde başlıyor çıkışı köyün iki ayrı ahırında bitiyor. ben biraz girdim içine
cesaret meselesi geri döndüm köyün eskilerine sordum tüneli tamamlayan olmamış belli bir yere gelince ışık sönüyormuş telefonun flaş kısmı çalışmıyormuş falan gibi rivayetler var böyle birşey mümkünmü yoksa hurafemi ?
Bu tarz muhabbetler ile ilgili birkaç söylem bana da geldi el feneri çalışmıyor vs.vs lakin ben önce bi ispat bekledim video vs. hiç yüklenmedi ama :(

bombay38

Member
Bu tarz muhabbetler ile ilgili birkaç söylem bana da geldi el feneri çalışmıyor vs.vs lakin ben önce bi ispat bekledim video vs. hiç yüklenmedi ama :(
aynen ustam bu çağda bu tür olaylar duymak ürkütüyor insanı duymakta yetmiyor tecribe veya kanıt gerek aslında..
uzatma kablosuyla elektrik çekip seyyar ışık götürmüşler ama diyorki zaatı muhterem belli biryere geliyor bir adım atsan ışık sönüyor bir adım geri gelsen geri yanıyor falan. ürkütücü biryer zaten aldığın nefes bile yankılanıp seni korkutmaya yetiyor.. her adımı aynı değil inişli çıkışlı kimi yerden sürün kimi yerden kalk yürü gibi gibi.. dediğiniz gibi kanıt olmadanda böyle birşeyi mantık almıyor.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Bunlar yeni hikayeler el feneri söner vs.
Bunun olması için fiziki bazı acıklamalar lazım.
Bildigim kadarıyla ışıgı söndürecek fiziksel bir olay yok.
Uayda bile ışık yanıyor rahatlıkla ve yol alıyor.
Kaldıki bir tünelde sönmesi imkansız.

Milenium hurafesi buda sanırım.

Kristof34

DogacıyıZ
Aslında bazı olaylar yaşanmadan hikâye geliyor ama sen bir de onu yaşayana sor. Kolayı var aynı yere birde sen gir olsun bitsin :)