kuyudan gelen garip sesler

D

deniz_efe

Misafir
Işığın sönmesine 2 sebep vardır;
1- Kullanıcı açma/kapama düğmesine basar
2- Fenerin bataryası/pili biter.
Söz konusu olan seyyar elektrik kablosuyla yanan bir ampul ise
anlattığın olay mantıksız.

:20:

aslan81

Moderatör
Moderatör
lüküs deriz burda gazlısı -ispirtolusu ve enson icat tüplüsü var şuan kullanımda her kahvede tavana asılı durur köylerde, el feneri yedek alınıp denenmeli gerekirse meşalede alınır ve çakmakla yakılır eski zamandaki gibi yol çok gitmesini bilene,acaba oksijenmi bitiyor ortamda yada değişik gazlardan mı etkileniyor ışık kaynağı ?

wanted.07

Member
ustam bizim köydede var öyle iki tünel ama tahmini 1 km falan.. dağın tepesinde başlıyor çıkışı köyün iki ayrı ahırında bitiyor. ben biraz girdim içine
cesaret meselesi geri döndüm köyün eskilerine sordum tüneli tamamlayan olmamış belli bir yere gelince ışık sönüyormuş telefonun flaş kısmı çalışmıyormuş falan gibi rivayetler var böyle birşey mümkünmü yoksa hurafemi ?
Hiç kimse sonuna kadar gidemeden iki ayrı ahır a çıktığını nereden bilmislerki ben birtek buna takıldım :20::230:

hare05

Member
Bu konuya yorum yapmiyorum kardesim benim ama sana soz yol masraflarini karsiliycam yeme icme dahil gel bizim actigimiz tunele girelim birak el fenerini gazete takip atiyorum bir nokta hatta cizgiden oteye aydinlatacak bisey gecir omur boyu kolen olucam ve inan seyyarla ampul haric herseyi denedim ve hicbisekildee yanmiyor .

D

deniz_efe

Misafir
Bu konuya yorum yapmiyorum kardesim benim ama sana soz yol masraflarini karsiliycam yeme icme dahil gel bizim actigimiz tunele girelim birak el fenerini gazete takip atiyorum bir nokta hatta cizgiden oteye aydinlatacak bisey gecir omur boyu kolen olucam ve inan seyyarla ampul haric herseyi denedim ve hicbisekildee yanmiyor .
Gazete attığında bir noktadan sonra yanmıyorsa gayet normal bir durum.
Çünkü tünelin sonuna doğru ortamda oksijen kalmıyor,
olanı da yanan gazete kağıdı bitiriyor ve kağıt da sönüyor.
Sen şu su altı dalış fenerlerinden alıp, bir olta kamışının ucuna sağlamca bantla,
yaktıktan sonra da tünelin o kısmına uzat, bak bakalım sönüyor mu ?

hare05

Member
Ustad dedigini denemeye gerek kalmadi havalandirmasinida bulduk actik bugun artik fenerde yaniyor ve onumuzi gorebiliyoruz ama tunel hala devam ediyor yinede tavsiyen icin sagol

D

deniz_efe

Misafir
Ustad dedigini denemeye gerek kalmadi havalandirmasinida bulduk actik bugun artik fenerde yaniyor ve onumuzi gorebiliyoruz ama tunel hala devam ediyor yinede tavsiyen icin sagol
Aman dikkat kardeşim, her şeyin başı sağlık.
Metan vb. ağır gazların etkisini hissetmek mümkün değil.
Anında acı son, maalesef...
Şu tip bir havalandırma sistemi pratik ve ucuz olabilir;

Ekli dosyayı görüntüle 80687

http://www.unveren.com.tr/mobil-radyal-fan.html