L cubugu basarisi

asyali76

Yeni Üye
Pirincten yapilma L cubugunun ustun özeliyinin basarisi

Cenat

Aktif Üye
Slm endonezyalımısın

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm bu görselin bir hikayesi vardır mutlaka paralar çok eskiye benzemiyor nedir başarının hikayesi?

A.Tuna

Member
asyali76 hocam cubukların hikayesini biraz daha ince anlatsanız nasıl olur merak ettim..buralarda gömülü endonezya paralarının cıkması ilginç geldi:20:

asyali76

Yeni Üye
selam ustam evet bu yaklasik 35 yillik bunlari esimin dedesi gommus Dedesi oldukten sonra cok aramislar ama bulamamislar. bulmak pirinc cubuklarimla bana nasip oldu.tane olarak saymadim ama yaklasik 10 kilo civarinda. isin garip tarafi paralari gomerken princ tozuna ve bir baska tozla iyice tozlandirilmis nedenini sordum paranin yipranmamasi icinmis.burda cok var boyle seyler ama Endonezya parasi oldumu hic bir deyeri yok gibi fakat Hollanda ingiliz ve USA dolarida var ve sizinde malumunuzdur her para deyerli deyildir
saygilar

asyali76

Yeni Üye
Ben yaklasik 3 yildir Endonezyada yasiyorum.Endonezya yaklasik 350 Hollanda somurgesi altinda yasamislar. tabiki daha sonra Portekiz ve Japonya takip etmis somurmeye. ama burda bolge kralliklari cok oldugu vede alip cirpmaktada rusvet bunlarda ibadet kadar kutsal oldugu icin her krallik cok servetlere sahipmis.ve bir coklarida gomulu imis. yani ustam senin anliycagin Endonezyada yilanlarin oldugu kadar gomude cok ozellikle cin mezarliklari cunku cinliler olen insanin tum servetini beraberinde gomermis tabiki simdi cin mezarliklar hep param arca talan edilmis durumda. bundan dolayi cinliler son derce guvenlik sistemiyle donatilmis mezarliklara vede giris cikisi guvenlikce kontrol altina alinan
24 saat gozetimde olan mezarliklar yaptilar

A.Tuna

Member
ilginçmiş..tedavüldeyse bozdurun..yada ebay v.s müzaide sitelerinde 0,50-1 dolar arası satarsınız..

asyali76

Yeni Üye
ustadim bunlar 100Rp arastirdim tanesi 1000 Rp 1 YTL yaklasik 4000 Rp civarinda .ama ben yinede satip okula giden cocuklara ayakkabi almak niyetim var ALLAH izin verirse pirincin cok uretildiyi bir ulke olmasina ragmen ayda 1 kilo pirinc satin alamayan yoksullar var olgunlasmamis Bambu agaclari ve yapraklarla karinlarini doyuran

odin

Editör
yok ustam Turkiyeliyim:227:
Almanin almanyaliyim, fransizin fransalayim demesi ne kadar garipse turkiyeliyim demekte o kadar garip ve yanlis bir telaffuzdur. Yerine Turk degilseniz TC vatandasiyim diyebilirsiniz.

Konuyla alakali degil ama yanlisi duzeltmek istedim.