L Çubukların Kullanımı ve Aldıkları Şekiller...

seetec

Yeni Üye
Iyi aksamlatr arkaslar L cubuklarin kullanimi ve aldiklari sekiller
hakkinfa yardiminiza ihtiyacim var ustalar detayli bilgi verirseniz sevinirim

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Yaz arkadaşım Google amcaya sor orda bir Sürü video bulursun bende aldım yeni çubuklar ordan öğreniyorum

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÇAP 5 mm çapında tutma yeri 15 cm uzun tarafı 35 cm ben pirinç öneriyorum çapraz olduğu yerleri eşeleyebilirsin evet çapraz olur ama her metal e çapraz olur... LL

Kristof34

DogacıyıZ
L çubuklar genelde boşluğun üstüne geldiği vakit x yapar boşluğu ggectigin vakit ikiside ters istikamete açılarak boşluğun arkada kaldığını söyler. Çubuk kullanmak gerçekten zor iştir her hareketine güvenip kazma kürek yaparsanız boşa hamallık yapmış olursunuz. Özellikle pirinç çubukların hassasiyeti biraz fazladır yanı altta peynir tenekesi kadar boşluğa tepki verdikleri olur buda kullanıcıyı çok yaniltir altta bulunan doğal kaya kırıklarını bile boşluk olarak algılamamızı sağlar buda işin hamallık kısmı olur. Eğer altta bir oda varsa bu oda minimum 1,5-2 m2 boyunda olmalı bu bağlamda boşluk tespit etmek için en sağlıklı yol yürümeye başladığımız noktadan sonra nerede x yapıyorsa orayı boşluğun başlangıç sınırı kabul edip bir taş koyarız nerede x işareti geri aaçılırsa orayada bitiş sınırı kabul edip başka bir tane taş koyarız bu işlemi 4 taraftan yaptığımızda alttaki odanın boyutları hakkında bilgi sahibi oluruz ona göre işlem yapılır.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Teşekkür ederim ustam Verdiğiniz bilgiler için benim çubuklarda kullanma kılavuzu var ve sizin gibi bahsediyor oda Selçuk ustamın bahsettiği çubuklar vardı onlardan aldım ben bakalım hemen olmaz heralde tecrübeyle öğrenicez inşallah

seetec

Yeni Üye
Tskkrlr arkadaslar degerli bilgiler icin emeginize saglik

seetec

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 78655
Iyi aksamlar arkadaslar oncelikle bu fotoyu yukledimki soyleyeceklerimle alakali
oldugu icin bu fotoyu ustalar belki hatirlar ilk actigim konularda vardi neyse konuya doneyim
Ustalardan aldigim bilgilere ek olarak biraz da internette de arastirdim bu cubuklari en basit sekilde nasil
yaparim diye kaynak elektrotlarini buldum masrafsiz tutma yerini 12cm yaptim ve oradan buktum
ve once evde denedim alt kat bos oldugu icin cubuklar odanin ortasinda X yapti oda dvarlarina gelince
duzeldi bende arazide denemk istedim ve bu yerime gittim orada denedim.ustalarim simdi
bu resimdeki yesillik yerin sag tarafina durdum cubuklarin ikiside sol tarafa dondu
sol tarafina gectim cubuklar bu seferde sag tarafa dondu tam ortasina gectim ve cubuklar X yapti buranin ortasi simdi
bosmu arkadaslar sizlerden yorumlarinizi bekliyorum

seetec

Yeni Üye
Aklima gelmisken arkadaslar bu basit cubuklar direkt altni da gosteriyor bu cubuklardan
Anlayan bir usta vardi sehir disindan ufak bir tiyo verdi evde denedim direkt altina yoneliyor
ustune gelince x yapti yarin arazide deneyecegim

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Aklima gelmisken arkadaslar bu basit cubuklar direkt altni da gosteriyor bu cubuklardan
Anlayan bir usta vardi sehir disindan ufak bir tiyo verdi evde denedim direkt altina yoneliyor
ustune gelince x yapti yarin arazide deneyecegim

Arkadaşım burası bilgi Paylaşım formu herkes bildiğini paylaşıyor ki herkes bir Şeyler öğrensin şu gizli tiyonu yazsanda bizde öğrensek olmazmı