Lahit

CooL

Bilgili Üye
selam ustalar benim merak ettiğim konu höyük yada eski yerleşim yerlerinde lahit çıkma olasılığı nedir ? Birde çıkan Lahit gerçekten açılmalımı içindekileri almak için yoksa açılmadan bunu elden çıkartma yöntemleri varmıdır ? gazı alınıyor dışı ayrı para ediyor muhabbeti yalanmıdır doğrumudur bilgisi olan yoruma gelebilirmi tşkler ustalar şimdiden. saygılar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
selam ustalar benim merak ettiğim konu höyük yada eski yerleşim yerlerinde lahit çıkma olasılığı nedir ? Birde çıkan Lahit gerçekten açılmalımı içindekileri almak için yoksa açılmadan bunu elden çıkartma yöntemleri varmıdır ? gazı alınıyor dışı ayrı para ediyor muhabbeti yalanmıdır doğrumudur bilgisi olan yoruma gelebilirmi tşkler ustalar şimdiden. saygılar
Şimdi konuşsam bi dert konuşmasam bi dert :) Ustam öncelikle kaçak kazıya v.s karşıyız. Direk taşınmaz olarak alıcısını bulup satmak zor iş ekseriyyet paket oluyorlar onu söyliym. Daha fazla konuşamıycağım bu konu hakkında

CooL

Bilgili Üye
Gönül_Eri ustam olayı kaçak akzı olarak ele almamıştım zaten sadece dilde dolaşan bir konu olarak sordum mesela gazı var ayrı ederi var dışı ayrı içi ayrı deniyor birde böyle bir olayda zaten taşınmaz malzeme oluyor o bizide aşıyor ben bilgisindeyim amaç bilgi paylaşımı

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri ustam olayı kaçak akzı olarak ele almamıştım zaten sadece dilde dolaşan bir konu olarak sordum mesela gazı var ayrı ederi var dışı ayrı içi ayrı deniyor birde böyle bir olayda zaten taşınmaz malzeme oluyor o bizide aşıyor ben bilgisindeyim amaç bilgi paylaşımı
Ustam madem bilgi amaçlı konuşayım o zaman inşaallah. Ben lazını gazını bilmem gerçekten ülke bazında bunları açılmadan olduğu gibi alan 1 elin parmaklarını geçmiycek alıcılar var yabancı ekip bunlar. Açılınca değeri kıymeti düşer sözününde aslı var. Gaz olayını sordunmu derseniz inanın sormadım aslı yoksa gülerler bana diye :D

CooL

Bilgili Üye
işte bak benimde merak ettiğim konulardan biriside budur.lahitin gerçekten bahsedilen gazı mı para eder yoksa gaz olayı diye içini açmadan kimse içindekileri bilmeden alım olsun diyemi söylerler yoksa taşınamsı zor olduğu için paketleme işi daha kolay olur diyemi söylenmiş bir olaydır bunu sordum. duydukalrımız asparagas bilgilermidir merak ettim

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Merhaba cool ...
Nerden çıktığı önemli deyil
Yeri gelir tarlada yeri gelir nekrepol alanın tam göbeğinde
Çıktığı yerin tarihcesine bakar ...

Lahit konusuna gelecek olursak ...
Senin normal şartlarda buldu gun şekilde yetkililere haber vermemen durumunda sen zaten bir kere kafadan suç teşkil etmiş olursun
Haber versen de sana zirnik koklatmazlar
Vermesende bir şekilde kokusu alınır her türlü paketsin
Gaz maz hikaye lahit yerindeyse acmadanda sana birşeyler aldira bilirdik
Yerinde değilse 4 bir tarafın resimlerini görmem lazım net konuşmak için

szihoprenic

Bilgili Üye
Birde şöyle düşünmekte lazım farzı misal 2000 yıllık bi lahit düşünün bi nevi zaman makinesi gibi 2000 yıl önceki hava bakteriler vs