Lütfen bu konuyu açikliğa kavuşturup sabitleyelim!!!

Pscyhe

Engellendi
Kafada soru isareti kalmamali iyice incelemeli dedoktor konusunda arazi sartlari ve cihazin kapasitesi goz onune alinarak secim yapilmali..benim kullandigim cihaz su anda arazi konusunda bana zorluk cikariyor benim tek derdim bu cihazin kapasitesinde calismasinda tespit olayinda sikintim yok.herkes bu sekilde fikirlerini aciklar birbirine yardimci olursa daha guzel olur gibime geliyor..

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Yine cihaz konusu bitmedi,bitmeyecektirde.Öncelikle herkesin yorumuna katılıyorum. Cihaz konusu ilk önce maddiyattır ne kadar maddiyat o kadar iyi cihaz(istekler doğrultusunda).Benim şahsi fikrim, bir arayıcının elinde bulundurması gereken bir dedektörü mutlaka olmak zorundadır. Alımı satımı serbesttir. Arama yapmak yasaktır(onuda arayıcı bir şekilde hallediyor)Cihazımız ise vlf veya pulse olsun her zaman diyorum merdiven altı değil, kaliteli kendini ispatlamış cihaz olmak zorundadır.Bunların hepsi katılır veya katılmazsınız,yabancı marka ve modellerdir, oda 3,4 marka modeli geçmez (lorenz,minelap,garrett.düşüncem)hepsinin ortak özelliği birbirine çok yakındır ,onuda kullanıcı dedektörü tanıdıkça aradaki farkı kapatmaktadır.Bu cihazlar arayıcınının arazide ihtiyacını %60 70 karşılamaktadır.Bence iyidir. %90 ile%100 yoktur.%80 ise başarıdır.Dedektörler ile zaten mezar,tünel,boşluk bulamazsınız.Bulabileceğiniz, savaş alanlarındaki değerliler,yaşantı yerlerindeki kaybolan, düşürülen saklanılmıs eşyalar,sikkeler , kaya kasalar,alel acele acemice gömülmüş defineler, şahıs gömüleri gibi ,bir çok şahıs gömüsü derin değildir ,zaten bir çok definecinin aradığı bunlar ve bulduklarıda bunlardır.3 ile 10 ,metredeki planlı projeli şekilde hazırlanmış mezar ,mahsen gibi bir çok önem arzeden yerleri kimler aramış ve kimler bulmuştur.Bir çoğu dış kaynaklıdır.Gizli yerin şekli şeması ,kim yattığı ,mahsense içindeki eşyaların gramajı bile bellidir .Onunda bilgisi Vatikan gibi üst düzey kilise veya kurumlar tarafından bilinmekte ve takip edilmektedir.Devletimizin bu tür yerleri bildiği ve koordineli bir şekilde bu tür yerleri anlaşmalara bağlı olarak koruduğunu düşünüyorum.Onun için defineci bu tür yerlerde dedektör ile sonuca ulaşamaz.bu alanlar dedektör ler için uygun değildir. Dedektörler kendi alan ve imkan doğrultusunda kişinin bilgisi ve tecrübesi ile başarılı olurlar .saygılar sevgiler