Maden suyu şeklinde tadi olan kirmizi renkte akan su

Tenkit

Bilgili Üye
Çiftçi belgesi olan birini bulmak lazim, o zaman. Çiftçi belgesi tarim sigortasi olanlar mi oluyor, ayriyeten belge verildigini duymadim

Tenkit

Bilgili Üye
Diyelim ki analiz ettirdik ve universiteden , şu rahatsizligi olanlara iyi gelir raporu aldik, bunu nasil değerlendirebiliriz

ragıp

Uzman
Diyelim ki analiz ettirdik ve universiteden , şu rahatsizligi olanlara iyi gelir raporu aldik, bunu nasil değerlendirebiliriz
güzel büyük bir çeşme
yanına kocaman bir tabela
tabelanın bir yüzünde, suyun mineral oranları
diğer yüzünde ise ünv. has, önerdiği hastalıklar

gelen geçen, su dan içen dua eder
şifa bulan dua eder

varmıdır daha büyük zenginlik? :)

Tenkit

Bilgili Üye
@ Guzel dusunce ben gömüyu bulunca yaptiriyim burayi,;tabelanin ustunede Tenkit&ragip usta hayrati yazdiriyim. :)

Tenkit

Bilgili Üye
Inşallah analizler sonrasi faydali bir su oldugu ortaya çikar

etoile

Engellendi
Tenkit,
Arkadasim, Ben Biolog degilim lakin onada bir aciklama getireyimde insaALLAH ve Aklindaki süpheler gitsin!
1: Suyun acimsi olmasindaki unsur, Besin yoksunu olmasidir!
2: Damardan Gelen Suyun Kirmizi yada Kahverengi olusumundaki etken (Sebebi)
Hümik asit (organik maddelerin) cözümünden gelmektedir ve ayrica, ACI olan Akar Sularin Demir iyonlari Parcalayip ve Demir iyonlarin Oksijenle Temas edip, Paslanma Dönemine gectigi icin, Akar sularda Renk degisimine ugramaktadir ve Pas olan her Maddenin Dogasi acimsidir ve Rengi ise Kahverengi yada Kirmizi renge calar, acik ve Kapali hakki Doganin olusumuna baglidir!

Senin burda duymak istedigin acikca sunlar, Söyleyeyim ve sende onaylarsin yada onaylamasin sana kalmis. Sen diyorsunki, Kirmizi akan suda ALTIN Var! biz yada digerleri sana bunu demelerini Bekliyorsun?

Saygilar

etoile

Engellendi
Tenkit,
Anelizlerin Sonucu, size yazdigimdan azicik dahi olsa, degisik cikma ihtimal 1000 de 0

etoile

Engellendi
Tenkit,
Bioloji

Jeoloji Dünyanin Yapisiyla.
Maden ise Erezyondan olusur. Karisiklik olmasin "DEPREM" degil!
Elementler ise, Mağma Tabakasinin oynamasiyla alakalidir.
1: Örnek, Kömür Madenleri Erozyon sonucu var olmustur. Anlik Zamanda yer Tabakasinin Kayip, Tüm Ormanlik bir Alani, ayni serit yolu gibi altina alip, 1000 Yillar icinde Agaclarin Taslasip ve suanda Kömür diye yattiklarimizdan baska bir degil!

2: Magma Tabakasinin Devri Daimi ile olusan ve Astenosfer tabakasinin yönlendirmesiyle alakalidir, Elemetlerin yada Minerallerin bu yönle bir üst Tabaka olan Litosfer yoluyla, (nihayetinde olusuma neden olan birkac diger unsurlara burda deyinmeden izahimi yaparak) Yer yüzüne ulasmaktadir....

Arkadaslar, Türkce Jeoloji ile alakali yada diger Terimlerde Hata zuhur ederse Mazur görün, nihayetinde ben Türkiye Üniversitelerinde Okumadim!!!

Kolay Gelsin.

Tenkit

Bilgili Üye
etoile oncelikle emek harcayip bilgilerini paylastigin için tesekkur ederim. Bahsettigim su dağin eteginden sızınti seklinde cikiyor ve rengi kiremit rengi gibi bişey. Tadi sanki islem gormemis maden suyu gibi. Hemen ust tarafinda normal kaynak suyu çikiyor, bir kac metre altinda bahsettigim su. Bu suyu farkli kilan çiktigi yerin madeni yapisiyla alakali oldugunu dusunuyorum. Altin oldugunu dusunmuyorum ama bu rengi ve tadi veren kukurt veya daha farkli bir mineral veya elementle ilişkili oldugunu dusunuyorum. Analiz icin goturecegim, sonuclari paylasirim yazin insallah

ByYuAnS

Member
Tenkit bu dediğin yer sivas olabilir mi? Eğer orası ise güzel bir yerdesin.

TANRIDAGI

Engellendi
bu mevzunun aslini tahlil yaptirarak cozebilirsiniz. yani bu konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok ki. tahliller sonucunda neyin ne oldugunu evrakli bir sekilde sunarlar zaten.