Mağara girişi 3 tane oyma

sadık00

Yeni Üye
Mağara ya girmeden 3 tane oyma var yanyana genişlik 10 santim derinlikte 10 santim resim şuanda yok benim bilgime göre 3 oymanin hemen altinda giriş olmasi lazim bi ön bilgi almak istedim

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mağaramı mezar odasımı? Derinliği uzunluğu ne kadar içerde odalar varmı?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Mağara ya girmeden 3 tane oyma var yanyana genişlik 10 santim derinlikte 10 santim resim şuanda yok benim bilgime göre 3 oymanin hemen altinda giriş olmasi lazim bi ön bilgi almak istedim
Giriş hemen altında olacak diye bir genelleme yapmak mümkün değil.
Farklı yerlerde de olabilir. çubuk/cihaz yardımı alarak bulmaya çalışınız.

hakan222

Member
sadık00.. kardeşim mağaradan bahsediyorsun bu mağara nasıl bı mağara örneğin içine beş kişi girebiliyomuu veya farzet bı atı içeri bağladığını düşün yarisi dışardamı kalıyor yada daha genismi bu mağara.. çünkü bahsettiğin o 3 oyma bu durumlara göre farklı anlamlar taşır sanırım ne demek istedimi anladın..

sadık00

Yeni Üye
Mağara çok büyük tam içeri girdik mi 50 metre yükseklikte genişlik olarak 20 metre var ilk girişte kemer var az ileri gittik bi kemer daha var biz o yeri kazdık yaklaşık 11 metre kazdık 4 metre uzunlugunda mermer vardı onu kırdık aşağı doğru iniyoruz ama o dediğim oymaların yakinini kazmadik yaklaşık 30 metre ilerisini kazdık kazarken önüme boş kırık küpler çıktı kireç kırmızı toprak kırmızı tuglalar bu şekilde farklı şeyler çıktı bide piç mezar çıktı biz o mermerin altında giriş olduğunu düşündük yaklaşık 1 1.5 metre kaldı kaya nin bitmesi ama cok büyük işçilik yaptık imkansız dersin ya ama biz o imkansizi başardı mi başaramadık mi bilemedim

mavikorku

Moderatör
Moderatör
11 mt ne yaptınız siz hocalar? Neye dayanarak kazdınız o kadar yeri cihaz yardımı aldınız mı ?

sadık00

Yeni Üye
ebu kardeş araştır ondan sonra düzgün yorum yap