Mağara hakkında bilgi rica ediyorum

Teksaslı16

Yeni Üye
Hayırlı günler herkese üzerinde çalıştığım bir mağara var henüz fotoğrafları elimde yok. Yaptığım arge çalışması sonucunda eşkıya mağarası olduğunu düşünüyorum mağaranın görünen yüksekliği 10-12 metre civarında ve girişi yok zeminden 2-3 metre yükseklikte insanın girebileceği bir delik var bu delikten girdiğimde çok fazla ilerleyemedim deliğin çapı gittikçe küçüldü soba borusu kadar kaldı burdan ileriye de yılan kamera saldım ama karanlıktam başka görüntü alamadım. Sizden yardım istediğim konu gürültüsüz girmenin yolu varmıdır mağaralarla ilgili üstadlardan yorum rica ediyorum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Tepe noktasına çıkılabiliyorsan ...
Argeyi üsten aşağıya doğru bir yap bakalım sinyal alıcakmısınız?

İçi boş bir yerse? neden kafa yoğurasın dimi :)

Teksaslı16

Yeni Üye
Tepe noktasına çıkılabiliyorsan ...
Argeyi üsten aşağıya doğru bir yap bakalım sinyal alıcakmısınız?

İçi boş bir yerse? neden kafa yoğurasın dimi :)
Gerekli sinyaller alındı hocam ? ben girişi ile ilgili yardımınızı istemiştim

okm

Member
2 tane 10-12metre uzunlukta tahta bul aralarinada tahtalar çak merdiven yap çik oraya en kolay yol :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
Kapalı değil sonuçta açık daraldığına göre açmak dağıtmaktan ziyade camera ile detaylı araştır kabloya ışık bağla bu kaplonun daha düzgün ilerlemesi için lağobo açmak için kullanılan sert teller var bunu kullan önce tespit sonra işlem .

josefjosef

Yeni Üye
33.meridyen ve mağara olduğunu düşündüğün yerin güney doğu yönünün kesiştiği yer girişin olduğu yerdir. Mesela 33.meridyen bu mağara olduğunu iddia ettigin yerin sağından geçiyorsa güney doğu yönü de önünden geçiyorsa bu ikisini gözünle kesistir ve tam ardına bak girişin orada. Şimdiden söylim tırmanması ve ya çıkılaması en zor olan yerdir