Mağara İcerisindeki Kartal ve Kilic ???

Nostradamus

Yeni Üye
Selamun aleykum

Öncelikle hikayesini anlatayim burasinin ,

Daha önceki konuda bir yilan oymasi farketmistik.
O yilan isaretinin bas kisminda ilerleyince agzi kayayla kapali bir magara kesfettik.
Yaklasik 15 metre derinliginde bir magaraydi.
Tüm önlemimizi alip magaraya inmek istedik fakat ilk denememizde icerisi gaz dolu oldugu icin basaramadik, zehirleniyorduk neredeyse.
Daha sonra magaranin agzindaki kayayi actik havalandirdik ve inebildik .
Magarada bu sekillerle karsilastik.
İlk resimdeki yer kartal basinin gösterdiği yön ama buyuk bir kaya var , sizce tuzakmidir ?

Burasiyla ilgili nasil bir calisma yapmamiz gerekiyor ?
Nasil tehlikelerle karsilasabiliriz ve burasi nedir bilgisi olan ustalarimiz aydinlatirsa sevinirim .

Kristof34

DogacıyıZ
Merhaba Nostradamus öncelikle çekim yaptığın makina gerçekten çok kötü onu söyleyeyim. O kaya geçişi kapatmak için koyulmuş gibi duruyor yani arkasında bir oda veya mağaranın devamı var gibi düşün. Dikkatle ilerlemeniz gereken bir yer bu resimlerden tuzak varmıdır yokmudur göremiyorum ancak temkini elden bırakmayın. O oturan kuş kartaldan ziyade güvercine benziyor ve tünemiş yuvasında. İlk olarak kuşun kuyruk kısmına bak oraya cihaz tut kuyruk kısmı bitimindeki taşları yokla bakalım ne çıkacak kısmetine.

R

remuss

Misafir
Merhaba Nostradamus öncelikle çekim yaptığın makina gerçekten çok kötü onu söyleyeyim. O kaya geçişi kapatmak için koyulmuş gibi duruyor yani arkasında bir oda veya mağaranın devamı var gibi düşün. Dikkatle ilerlemeniz gereken bir yer bu resimlerden tuzak varmıdır yokmudur göremiyorum ancak temkini elden bırakmayın. O oturan kuş kartaldan ziyade güvercine benziyor ve tünemiş yuvasında. İlk olarak kuşun kuyruk kısmına bak oraya cihaz tut kuyruk kısmı bitimindeki taşları yokla bakalım ne çıkacak kısmetine.
hocam bence foto koymayi becerememiş arkadaş video dan pls yapıp tekrar çekmiş kalite düşmüş

Nostradamus

Yeni Üye

Merhaba hocam öncelikle degerli yorumun icin tesekkur ederim .
Magaranin icinin videosunu cekmistik telefondan ekran resmi olarak cekip attim o yuzden kalitesiz malesef.

İlk resimdeki kaya düşebilir mi ? Tek korkumuz o kayanin gectikten sonra yikilmasi.
Bir asker & komutan mezari olabilir mi burasi ?

Kristof34

DogacıyıZ
Merhaba hocam öncelikle degerli yorumun icin tesekkur ederim .
Magaranin icinin videosunu cekmistik telefondan ekran resmi olarak cekip attim o yuzden kalitesiz malesef.

İlk resimdeki kaya düşebilir mi ? Tek korkumuz o kayanin gectikten sonra yikilmasi.
Bir asker & komutan mezari olabilir mi burasi ?
mağaranın içine bakarak bunu söylemek oldukça güç. Burayı bulduğunuz işaret nedir? kaya tabiki düşebilir o konuda dikkatli davranmanızda fayda var lakin bu kaya yukarda tavandamı gömülü? inan resimler ve anlatımınla empati kurmaya çalışıyorum olmuyor. Sen yeni bir konu açarak. İşaretimiz bu deyip resmini atsan mağaranın dışını içeri girerken sağ sol duvarları zemini ve tavanı detaylı ve net bir şekilde fotoğraflarsan işimiz daha kısa sürer.

Nostradamus

Yeni Üye
mağaranın içine bakarak bunu söylemek oldukça güç. Burayı bulduğunuz işaret nedir? kaya tabiki düşebilir o konuda dikkatli davranmanızda fayda var lakin bu kaya yukarda tavandamı gömülü? inan resimler ve anlatımınla empati kurmaya çalışıyorum olmuyor. Sen yeni bir konu açarak. İşaretimiz bu deyip resmini atsan mağaranın dışını içeri girerken sağ sol duvarları zemini ve tavanı detaylı ve net bir şekilde fotoğraflarsan işimiz daha kısa sürer.
Daha önce bir konu acmistim ,
Beni buraya kayada gördüğüm oyma yılan isareti getirdi hocam.
Oyma yilan isaretinin baş kısmında ilerlerken burayi farkettim,agzi buyuk bir kayayla kapaliydi.
Kayayi kaldirdigimizda gaz vardi giremedik , havalandirdiktan sonra merdivenle assagi indik yaklasik 15 metre derinlikte bir magara .

Birinci resimdeki kaya o kuşun baktigi yön, tünel yani.
Beyaz buyuk bir kaya kenari sıvalı gibi , magara icerisinde beyaz kaya hic yok sadece bu kaya var o yüzden tuzak oldugundan süphelendik ilerlemedik.
Malesef resim cekmedik bu görüntüleri videodan keserek aldim .
Bir dahaki sefere iceriyi aydinlatip resim cekecegim bir aksilik olmazsa hocam.

Nostradamus

Yeni Üye
Son resim ise kilic, resimde net olmasada yakindan net bir sekilde kilicin kabzasi , sekli duvara işlenmiş.

Kristof34

DogacıyıZ
Son resim ise kilic, resimde net olmasada yakindan net bir sekilde kilicin kabzasi , sekli duvara işlenmiş.
Sen kılıca göre mezar var diyorsun ancak bazı kılıçlar gidilecek tüneli ifade eder ve yüksek ihtimal o kapalı yerin ardında ayakta gidemeyeceğiniz bir tünel ile karşılaşacaksınız. Bu kaya tuzak olabilir arkasından ne çıkar bilinmez. Bu kayadan başka deam eden yol gidiş yok değilmi?

Nostradamus

Yeni Üye
Sen kılıca göre mezar var diyorsun ancak bazı kılıçlar gidilecek tüneli ifade eder ve yüksek ihtimal o kapalı yerin ardında ayakta gidemeyeceğiniz bir tünel ile karşılaşacaksınız. Bu kaya tuzak olabilir arkasından ne çıkar bilinmez. Bu kayadan başka deam eden yol gidiş yok değilmi?

Yok hocam bir tek bu yol devam ediyor oradada bu kaya var, egilip altindan gecebiliriz ama gecerken yikilabilir
Gectikten sonra cokup yol kapanabilir
Yada gectigimiz yerde bir tuzak olabilir diye dusunuyoruz , hâlâ aktif durumdamidir bilemeyiz malesef.

Kristof34

DogacıyıZ
Uzaktan kumandalı bir araba al üstüne bağla kamerayı sal içeri bakalım ne var ne yok.