Mağara ve kayanın ortası, bu ne isareti

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
@Aliömer ustam tepenin eteklerinde belirli yerde dikdörtgen boşluk tesbiti yaptım, işarete kafam takıldı, nette o kadar aradım buna benzer bir işaret bulamadım, ilginiz için teşekkür ederim ustam, varolun.
Ustam V işareti olan yerden gozuken ağaç bu önünde güneye doğru mezar işareti yerdi, resimde gözüküyor, çubukla tesbit edilen mağaranın önünden buraya getirdi, yaklaşık 30 mt mesafe, 1,5 x 3 mt yapılan işlemde sonuç sıfır. Birde islem yapilan yerin 3 mt altinda yine bir mezar isareti verdi, Hani bu bazı ustalarımın sapma dediği duruma kafam takıldı,

Ekli dosyayı görüntüle 222768Ekli dosyayı görüntüle 222769Ekli dosyayı görüntüle 222770
GERMO ustam kesin olamamakla birlikte tespitinizin doğru olma olasılığı var fakat adına yansıma, sapama, kayma vs. Dediğimiz durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Ben bu duruma sahte sinyal olayı diyorum. Asıl hedeften 5 10 m uzakta noktalama yaptırıyor. Onun için alanı belirli aralıkla şişlemenizde fayda var belki boşluğa denk gelebilirsiniz.
Ayrıca işaretiniz alanda oda mahsen mezar türünde bir yapının olabileceğini gösteriyor. internete benzer işaretin olup olmaması önemli değil onemli olan işaretteki işçiliği görmek ve ona göre değerlendirme yapmak. Kısaca işaretiniz kapalı tünelsiz bir yapının habercisi olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustam mağara dediğin yeri komple tek fotoğrafta görme şansım var mı

GERMO

Engellendi
@GERMO ustam kesin olamamakla birlikte tespitinizin doğru olma olasılığı var fakat adına yansıma, sapama, kayma vs. Dediğimiz durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Ben bu duruma sahte sinyal olayı diyorum. Asıl hedeften 5 10 m uzakta noktalama yaptırıyor. Onun için alanı belirli aralıkla şişlemenizde fayda var belki boşluğa denk gelebilirsiniz.
Ayrıca işaretiniz alanda oda mahsen mezar türünde bir yapının olabileceğini gösteriyor. internete benzer işaretin olup olmaması önemli değil onemli olan işaretteki işçiliği görmek ve ona göre değerlendirme yapmak. Kısaca işaretiniz kapalı tünelsiz bir yapının habercisi olabilir diye düşünüyorum
Aliömer ustam teşekkür ederim, güzel yürekli ustam tesbit ettiğim yerler var belirli işaretler de var, onun için cihaz sistem için yardım istiyordum, biliyorumki birşeyler var, fakat çubuğa guvenemedim, tunel dikdörtgen 3x5 3x4 2x6 ebadında oda tunel tipi mezar tipi işaret var, inşallah bir cihaz elime geçtiğinde teyit sonrası.

GERMO

Engellendi

Kirilenka

Yeni Üye
Kardeşim burası çökmüş bi magaraya benziyor onun için fazla ugraşma derım. Zemınde kayalık oldugu için boşluk tespiti senı yanıltabılır.O agaçta cok yaslı bı agac gıbı durmuyor onun ıçın o agacı da fazla onemseme derım.TESEKKURLER

GERMO

Engellendi
Kirilenka ustam teşekkür ederim, mağara önü toprak dolu, işaret verdi çubuk, hem altın hem gümüş, diğer metallere işaret vermediginden, araştırdım. Sağolun ustam.

Kirilenka

Yeni Üye
GERMO kardeşim bulabılıyorsan saglam bı çihaz bul çubukla bişeyler bulan çok nadirdir.Bu işleri siz daha iyi bilirsiniz ama orada harcadıgınız her dakka sizi maddi olarak yıpratır.Bu işleri planlı programlı yapmak çok önemli TEŞEKKÜRLER