Mahsen mi? Oda mezarmı? Girişi nereden?

ÖMER HATTAB

Editör
Bahattin usta oralardaysanız
kurdun bakış yönünde bir resim çekerseniz
nereye baktığını görelim ona göre sizi yönlendirelim
yada resmi varsa baktığı yeri işaretleyin.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Magara girisi arayin kardesim u isareti kapali magara isaretidir agzinin baktigi yonde giris arayin genellikle guney dogu kismi kolay gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yakınlarda eskiden değirmen var mıymış ustam?

Bahattin

Member
Var usta ama burada kale manastır kilise ve birçok mağra mevcut

Bahattin

Member
Sana katılıyorum ustam genelde u isareti mağara mahzen yada kaya mezarlarını verir bende burada kaya mezarı olduğunu tahmin ediyorum unun altındaki işaret buraya tünel yoluyla girileceğini açıkça söylüyor ama bir türlü noktalama yapamıyorumEkli dosyayı görüntüle 135831

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli ustam sanırım konu biraz dağıldı ama diğer ustalarımın değindikleri yerler de gerçekten önemli. Siz U yani mağara girişi için yardım ister iken değişik figürler ve işaretler farklı fikirler doğurdu. Ama şöyle bir durum var eğer ki U söylediğiniz kaya üzerinde ise çalışma yaptığınız nokta yanlış değil mi? Yani U harfinin istikametinde çalışmanız gerekmiyor muydu? Oyma dediğiniz işaretin kaplumbağa olduğu kanaatindeyim. ve bölgede ustalarımın da gösterdiği gibi bu kadar açık ve net işaretler var iken neden sadece U'ya takıldınız. Bence şuan için U'yu bir kenara bırakın şöyle bir dinlenip bir çay için :) sonra da bölgeye bir genel şekilde bakın. Emin olun çok işinize yarayacak fikirler sunmuş ustalar. Bir kere bölgede çok aşırı derece yuvarlak kaya var ve yine birden fazla kaplumbağa var önce onlardan başlayın derim. Sonra yavaş yavaş sıra U harfine gelsin. Mesela üçüncü resimde önde kürek tutan arkadaşın hemen yanındaki kayayı ilk gördüğümde yumurtamı acaba diye geçirdim içimden ama yardım talebi farklı olunca değinmedim. Daha sonra alttaki resimde yanı başınızdaki kaplumbağayı görünce gördüklerimi size sunmak istedim bu arada X olanlar yumurtadır kanaatimce. artık gerisi sizin bileceğiniz bir şey. Rabbim hayırlısını versin inşaEllah. Selam ve saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 135853

Bahattin

Member
Değerli toyalp ustam buradaki herkesin düşuünce görüş ve fikirlerine saygı duyuyorum ben kendimi ifade edemiyorum oda şundan kaynaklanıyor siteyi tam olarak henüz çözemedim yanlış zamanlama yapıyorum konuya gelince burası bir yaşantı yeri ve ben net olan işaretlerin üzerine gidiyorum ustalar sağolsun bazı yerler işaretliyor ama ben oraları santim santim inceledim murç izi yada herhangi bir işlem yok resimlerde o şekilde görünüyor ama yanına vardığımızda doğal olduğunu anlıyoruz burada net işaret olarak iki tane u işareti ve kanallı oyma işareti var o yüzden ben bunların üzerinde yoğunlaşıyorum yinede buradaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim elinizden gelen ilgi ve alakayı gosteriyorsunuz burayı çözersem bu siteye tekrar çözülmüş şeklini atacağım herkese saygilar

SAHBAZ

Bilgili Üye
Iki adet u isareti iki adet magarayi verebilir eger u isareti birbirlerine sirtini donerek yapilmissa bu baglantili magarada olabilir iki girisli magara burda yardimciniz kanal isarerinin baktigi yon ve uzunlugu telden giriyorum cogunlukla cizemiyorum ama sunu soyluyeyim yakin degil giris icin uzak bakin bir kayanin farkli durusunu 1 gunde cozmeniz mumkun degil aylarda surebilir yakaladiginizda bosluk bakin sonuca mantik ve hislerinizle ulasip muvaffak olursunuz insallah iyi geziler...