Makinanın öttugu yer 5 dk sonra ötmedi

gokhankayra

Yeni Üye
Makina Garrett 400i ilk başta tuttuğum yer para sinyali verdi mükemmel öttü 5 dk sonra aynı yere tuttum ötmedi ve daha sonra o civarın az yukarısına cikdim ordada öttü aynısı ordada oldu kazmaya başladıktan sonra ötmedi kumları kontrol ettim hicbirsey yokdu bunun nedeni tılsım mıdır acaba yardımcı olurmusunuz

palmiyeli

Yeni Üye
Dedektör cihazlarının bir çoğu altın sinyalini uzaktan alır, altına yaklaştıkça dedektör cihazları körelir. Aşağıdaki link'i inceleyiniz.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ya parazit, yada göremediğin bir metal parçası tahminim metalden yana, pointersız çok sık karşılaşılan sorundur.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dedektör cihazlarının bir çoğu altın sinyalini uzaktan alır, altına yaklaştıkça dedektör cihazları körelir. Aşağıdaki link'i inceleyiniz.

böyle bir durum yok.
sadece operatörün kullandığı dedektörlerin altına verdikleri tepkiyi çok iyi bilmeli.

palmiyeli

Yeni Üye
böyle bir durum yok.
sadece operatörün kullandığı dedektörlerin altına verdikleri tepkiyi çok iyi bilmeli.
Dedektör cihazlarını karşıdan bakarak, özelliklerini okuyarak yada yüzeysel anlamak ve tanımak ayrı bir konu. Dedektör cihazlarını kullanmak yada dilinden anlamak ap ayrı bir konu. Altını algılayamamak evrensel ayrı bir konu. DEDEKTÖR CİHAZLARININ ÇOK AZ BİR KISMI ALTINI UZAKTAN ALGILAR. YALNIZ ALTINA YAKLAŞTIKCA DEDEKTÖR KÖRLEŞİR, ALTINI GÖREMEZ, DEDEKTÖR CİHAZLARININ KABİLİYETİ YETMEZ. BAZI DEDEKTÖR CİHAZLARI İSE HİÇ ALGILAYAMAZ. NUGET DEMİYORUM. İŞLENMİŞ ALTIN, ALAŞIMLI ALTIN, YANİ MEDENİYETLERİN KULLANDIĞI ALTINDAN BAHSEDİYORUM. DEDEKTÖR CİHAZLARININ BÜYÜK BİR KISMI ALGILAYAMAZ. ALGILAYAN DEDEKTÖR CİHAZLARI İSE UZAKTAN ALGILAR. YAKLAŞTIKCA KÖRLEŞİR. CİHAZ SAF SAF BAKAR KÖR KALIR.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dedektör cihazlarını karşıdan bakarak, özelliklerini okuyarak yada yüzeysel anlamak ve tanımak ayrı bir konu. Dedektör cihazlarını kullanmak yada dilinden anlamak ap ayrı bir konu. Altını algılayamamak evrensel ayrı bir konu. DEDEKTÖR CİHAZLARININ ÇOK AZ BİR KISMI ALTINI UZAKTAN ALGILAR. YALNIZ ALTINA YAKLAŞTIKCA DEDEKTÖR KÖRLEŞİR, ALTINI GÖREMEZ, DEDEKTÖR CİHAZLARININ KABİLİYETİ YETMEZ. BAZI DEDEKTÖR CİHAZLARI İSE HİÇ ALGILAYAMAZ. NUGET DEMİYORUM. İŞLENMİŞ ALTIN, ALAŞIMLI ALTIN, YANİ MEDENİYETLERİN KULLANDIĞI ALTINDAN BAHSEDİYORUM. DEDEKTÖR CİHAZLARININ BÜYÜK BİR KISMI ALGILAYAMAZ. ALGILAYAN DEDEKTÖR CİHAZLARI İSE UZAKTAN ALGILAR. YAKLAŞTIKCA KÖRLEŞİR. CİHAZ SAF SAF BAKAR KÖR KALIR.
denediğim bir çok dedektör toprak altında cumhuriyet altınını algılıyor.
bu görüşü neye göre vardınız? tecrübeniz oldumu?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Makina Garrett 400i ilk başta tuttuğum yer para sinyali verdi mükemmel öttü 5 dk sonra aynı yere tuttum ötmedi ve daha sonra o civarın az yukarısına cikdim ordada öttü aynısı ordada oldu kazmaya başladıktan sonra ötmedi kumları kontrol ettim hicbirsey yokdu bunun nedeni tılsım mıdır acaba yardımcı olurmusunuz
Cinler malın yerini kaydırmış olabilir.Malı yere sabitleyen hocalar bu işi çözer.

sanal defineci

Bilgili Üye
ya toprakta maden minerali var,ya da makinanın toprak ayarını sen hatalı yapıyorsun..bu arada hoca tavsiye etmiyorum.burda hocalarla yaşadığım maceraları anlatırsam kırk cilt ansiklopedi çıkar..hepsini kötülemek gibi olmasın, çok '''kolpa'' var...üçüncü ihtimal orda boşluk ve ya gaz olabilir..siz biraz kurcaladığınız zaman hava aldığı için sinyal kesilir..

Mustafakin

Member
Mineral ihtimali az gibime geliyor çünkü mineralli yerde cihaz bir devamlılık gösteriyor öterken başıma çok geldiğinden biliyorum ama pointer büyük kolaylık olur sizin için 👍🏻

gülbahçeli

Editör
garretlerde bu gibi durumlar olur oda oksitlenmedendir yada çok küçük bir deyersiz parça denk gelirse önce öter sonra ötmez keser hafifce öten yeri ayağınızle eşeleyip tekrar tutarsanız ötmediğini görürsünüz garret çok hassastır toplu iğne başı kadar birşeyi dahi algılar onun için cihazı kullandıkca zamanla tanırsınız neye nasıl tepki veriyor öğrenirsiniz tek tek için güzel bir cihazdır birde altını görmüyor diyorlar onu diyenler ya hiç altın bulmamıştır yada garret kullanmamıştır bende yuro ace var altınıda buldum gümüşüde ve diğerlerinide önemli olan elindeki cihazı iyi tanımaktır bu hangi cihaz olursa olsun