Manukyandan Çalınan Eşkiya belgeleri

balkaya34

Bilgili Üye
Katılım
8 Ağu 2018
Mesajlar
271
Tepkime puanı
429
Puanları
9
Merhaba,

Aslında hiç anlamıyorum. sadece arşivdeki konuları güncelliyor-um. ilgili arkadaşların fikri nedir onlara sormak lazım.
_____€__________^__________________________
""

İkinci mağara İsli mağaradır. Bu mağarada çok fazla ateş yakıldığından hemen her tarafı isli olup iç kısımlara doğru mağara iki kola ayrılır. Bunlardan birinden gitmek çok tehlikelidir. Diğer kolunda insan barınakları vardır.Selam ,, Isli magra Aslında bacalı.magrada denilen magradır ,Kazan deredir ,
Kazan dereye alttan girişde Sagda ana kayada 5 veya6 asger resimleri vardi simdi kaldımi gormek lazim buradan ileride kadin erkek uzuvlarınida gecdikden sonra ,Isli magra sagdadir burada bir sap saman gibi birşeyler yakdiginda yukarda cok yukardan duman cikdigini görursün.
Icine girdiginde isder oyur isdersen yat Pencereden bakarsin mutlaka bakarsin mevburi bakiş yani ,Orda gördüğün FIRIN AGIZLI MAGRA dir arasi 30 ve 40 adim gibi tahmini , fırın ağızlı magranin onunde 2x 4 tahmini ebatta balkon var ,Isde buradan 60xx100 gibi bir kuyu açmişlar ve burdan malzemeyi almislar bunun alinisida 1920. Yılinda almıslar ve halen açık..
Buradan çikarsın yine 40 veya 50 adim sonrada önüne KOYUN CANI BAGLADIK dedigi magraya varırsın, Burasi birden fazla odalari olan magra ,Şu anda harabe olmuş kazmışlar kırmışlar filan ,
Sulu magraya gelince bu birazdaha farklı ,Bu magra tamamen tâs yapı ve buraya özel bir KUTSAL su getirilmis yani ayni zamanda bir tur ayazmadir ,Su orme kuyuya dokulur Orme kuyudan gizli tahliye yapmış derrye iner ve orda 700 veya daha uzun yillara ait kavak agacı var halen bu agac yaşar.
Bu kuyudan olaki su tikanir yada bir turlu tasarsa diye bir ozel kanal la dereye tani odalar var dedigi dereye kadar usdü açık ve cok orjinal su kanalı ile tahliye vermiş... ve yakinindada bir turbe yapmış..
Geleim SINEKLI magraya bu magranin girisi kapalı , Arasdirdım Bu magrada yine kara tepenin altinda ve bu magranin uzantısı kazan derdye gidiyor ,Zaten kazan dere iki katli dere der.biralan içinde tahminim.var ama net bir bilgim yok ,
Sinekli.magra , Alni kesokkaya ,Halkalı kaya ,Basdegirmen ,Çukur cambaz köyü, Suyu ayakda icilen çeşme ,Dama taş , Sarsamkanin degirmeni ,Sarsamkanin bosdan yeri ,Sarsamkanin Ana kayadan kilisesi , bunlaŕin hepsi bibirine cok yakın. Isaretler oyle bir samda bir usdanbulda biri karsda filan degil ,Burdan sagdaki dereye girersen kazan derdye ,Soldaki derdye girersen Yazilard papuc dere defigi ,Aslinda ( GÖ ) Su olan dereye girersin balkayadan baslarsin yukari dogru ,.ki yaklaşik 4 klm bu dere bu dere bir baska olaylarin oldugu dere .
 

Danieli

Member
Katılım
6 Kas 2017
Mesajlar
76
Tepkime puanı
7
Puanları
2
NE FSHATIN TONE LUMI QE RREN NE DERLER LINDOR THOTE KA AR ME TENE PRONAR TE FUSHES NE ANEN E POSHTET TE LUMIT NJE NDERTESA E MADHE E ARTE NE UJ NE KOHE PARA TE KOHE TE MADHE, GEZMIS POR BULAMAMY POR BULAMAMY GAZULEKIDE DİSEKİDİNE DEREKİDEKİDE MİŞULEKİDE DİŞULEKİDİDE DİŞULADİKİDE DİŞULADİDERİDE DİŞULADEN A. SA ËSHTË SAKTËSIA E SHQIPTARËS, SAKTËSIA E KUFIZUAR?
Where are you from?
 
Üst