Menderes ustama ve diğer tecrübeli ustalara bir sorum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ergünbey

Member
menderes ustam ve diğer tecrübeli ustalarım,
kayadaki,mahzendeki ve toprakdaki boşlukları tesbit eden,sizin çok iyi bulduğunuz boşluk bulma çubuğu yapan ve satan güvenilir bir usta var mı acaba?bir de maliyeti aşağı yukarı nedir ustalarım?

Kristof34

DogacıyıZ
Çubuk için para verme? Versende kullanabilecekmisin? Sen bi gradyometreyi araştır o daha stabil.

ergünbey

Member
kristof ustam ,mesajımı cevaplayabilirmisin?

ergünbey

Member

LabarNa

Bilgili Üye

Kristof34

DogacıyıZ
deniz efe ustam,kristof usta bana gradyometrenin çubuktan daha kolay kullanımı olduğunu söyledi,ama senin verdiğin linkte ise bu aleti kullanmanın her yiğidin harcı değil diye yazıyor.o zaman niye bunu tavsiye etti anlamadım.senin tavsiye edebileceğin çubuk tarzı bişey var mı ustam?
Gülüm yanlış anlamışsın çubuk kullanmayı öğreneceğin vakti gradyometre kullanmayı öğrenmeye harca daha çok ekmek yersin. Git açılmış yerlerde, boşlukta suda görüntü al 1 ayda cozersin cihazı inan bana çubuk kullanmaktan daha mantıklı ;)

Kristof34

DogacıyıZ

Yönlendirdiğin linkte kafa karıştırıcı
çalıyı dolan ma gibi birşey anladım Oradaki yorumlardan açıkça si
boşluk bulma %100 yöntemi ni daha kimse çözememiş 10 yıl sonra gene bu soruyu sorarmiyi merak ediyorum .…!!!!
Bu aleti alicaksin boşlukta nasıl bir tepkime verdiğini kendin kesfedeceksin oöyle anlatmayla öğrenilecek cihaz değil. Sözün özü anlatılmaz yaşanır ...

ergünbey

Member
Gülüm yanlış anlamışsın çubuk kullanmayı öğreneceğin vakti gradyometre kullanmayı öğrenmeye harca daha çok ekmek yersin. Git açılmış yerlerde, boşlukta suda görüntü al 1 ayda cozersin cihazı inan bana çubuk kullanmaktan daha mantıklı ;)
peki kristof ustam bunu nerden alacağız ve kaç para acaba?

D

deniz_efe

Misafir
deniz efe ustam,kristof usta bana gradyometrenin çubuktan daha kolay kullanımı olduğunu söyledi,ama senin verdiğin linkte ise bu aleti kullanmanın her yiğidin harcı değil diye yazıyor.o zaman niye bunu tavsiye etti anlamadım.senin tavsiye edebileceğin çubuk tarzı bişey var mı ustam?
Vallaha benim Gradyometrem var ve henüz yeni aldım sayılır.
Çokta saha deneyimi edinemedim işlerimin yoğunluğundan ama kullanımı hiçte zor değil.
Tabletle bağlantı kuruyorum, çekim yapılacak alanı işaretliyorum
programdan ayarları yapıp cihazı sıfırlayıp sırtımı kuzeye dönüp çekime başlıyorum
misal 2x2 metre bir alanın 2 dakikada falan çekimini yapıyorum
gerisi analize kalıyor
onu da çayımı yudumlarken masa başında falan yapıyorum.
:322:
Çubukçu değilim ve tavsiye etmiyorum.
Fakat yakın zamanda karar aldım ve onların işlerine de yorum yapmıyorum.
Herkes dilediği aracı kullanmakta özgürdür ne diyeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...