merak icerisindeyim beni aydinlatin abiler

kecicobani

Yeni Üye
Herkese merhaba ...
Cok ilginc gelicek belki ama ben bir bayanim..
Bu konulara çok merakliyim bulgaristan sinirinda köyum var... o bolgeyle ilgili tarihsel arastirmami gerceklestirdim fakat elle tutulur birsey bulamadim... sık ormani ve yabani hayvanlariyla meshur bolgeye jandarma bakiyor mese agaci ve cam agaci cogunlukta.. koyde cok eski bir ev var dedem zamaninda ormanciymis.. orman isletmenin para bolumune bakiyormus okadar durustmus ki 1 kurus fazla para yememis.. herkes onu durustluguyle severmis halada mutebet niyazi dedinmi aaaaa oylemi buyur bacim diye saygiyla dururlar karsimizda sanirim ben ya 3 yada 4. nesilim... benim merakim şudur... o kesimlerde neler vardir daha once deneyimi olmus olan varmidir.. velika bulgar koyu simdiki adini bilmiyorum... demirkoy pinarhisar diye gidiyor yol... yol boyunda dagdan inen su musluklaro ve bolca agac mevcut ... su olan yerde yasam vardir demisler arkadaslar su yolunu takip etmek icin biraz ekipman ve cesarete ihtiyac var tabi... en merak ettigim konuda bolgede oturdugumuz evi dedem kendi elleriyle yapmis tarihi denebilecek boyutta bir indir agaci var icerisinde ve ceviz agaci ceviz yasca daha buyuk .. ceviz agaci onemli bir rol sergiliyormus ... evden ziyade kumsalinda minimetrik altin elendigide internetteki bilgiler arasinda yer aliyor... magara var dagin obur ucunda ... bana bir yardimci olun agalar bedir ne degildir deneyimi olan varmi bu bolgede bu iş nasil bir is nasil bir zevktir ... bazen bakiyorumda erkek olarak dunyaya gelsem iyi olurmus.. kadinlari ilgilendiren konular degil pek fakat benim asiri ilgim var... eger yazdiklarimi dikkate alip merakimi ve heyecanimi bu ise ilk basladiginizdaki ile denk gorur cevap verirseniz cok memnun olurum ...

kecicobani

Yeni Üye
igneadadayim ben sulalem orda baba tarafi herkes orada

ragıp

Uzman
@kecicobani
hoş geldiniz
amaç gömü ise
bahsettiğiniz konuda gömüye dair bir emare yok
fotoğraf yok
ustalar hangi veriyi, neye göre yorumlasın bacım? :(
yeri gören, yaşayan sizsiniz
meraklı olmak başka bir şey
hedefe yürümek yine farklı

selametle

mayhem

Co Admin
Co Admin
hoşgeldin @kecicobani altın elenen yerleri biliyorsanız oralarda çalışabilirsiniz bu yoldan giderseniz bu elenen altınların nereye gittiği yada darpane nerde diye araştırma yapalılabilir :3: işaretlere ve define konularını sitede bulunan konulardan takip edebilirsiniz iyi formlar.

kecicobani

Yeni Üye
daha hizli haberlesmek icin bir program kullaniyormusunuz temmuz ortasi gidecegim daha once hic bu konuyla ilgili bir girisimim olmadi nereden baslayacagimi bilmiyorum

kecicobani

Yeni Üye
@kecicobani
hoş geldiniz
amaç gömü ise
bahsettiğiniz konuda gömüye dair bir emare yok
fotoğraf yok
ustalar hangi veriyi, neye göre yorumlasın bacım? :(
yeri gören, yaşayan sizsiniz
meraklı olmak başka bir şey
hedefe yürümek yine farklı

selametle
amatör insanin hali baska ben mesela siz kendini nasil gelistirdiniz hangi kaynaklari kullandiniz neler okudunuz bolge kesfi nasil yaptiniz ? bunlarin hepsi benim 1 adim daha ileri gidebilmem icin cok onemli bilgiler daha seri haberlesme programlari kullaniyorsaniz mesela whatsapp gibi bir grup olusturduysaniz bu yaz gittigimde kesif yapmaya cikacagim fotograflari sizlerle paylasmak ve engin fikir ve tecrubelerinizden yararlanmak isterim

ÖMER HATTAB

Editör
@kecicobani
foruma hoşgediniz
bu işin bayanı erkeği kalmadı artık bulaşıcı hastalık gibi
bulaştımı sahibini iflah etmiyor bir daha:)
bayan üyelerimizden kendini tanıtan üyelerimiz var tanıtmayanlarıda vardır elbette
tanıtmaları daha uygundur çünkü kendisine ona göre hitapta bulunuruz
burası aile ortamına göre dizayn edilmiştir bir bayan olarak sıkıntı yaşamazsınız inşallah
Dedenize Allah cc rahmet etsin,ekserinin iyi olduğuna şahitlik ettiği insan topluma faydalı iyi insandır
konunuza gelirsek pınar hisarla ilgili menderes ustanın pınar hisar diye bir konusu vardı yanılmıyorsam oraya bakmanızı tavsiye ederiz
bölgenizle ilgili resim paylaşırsanız burdaki ustalar elinden gelen yardımı yapacağına hiç şüpheniz olmasın,
selametle k.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Dupnisa mağrasına gidile bilir görselleri bizlede paylaşmayı unutmayın yakınsa tabiki biraz araştırın derim.