Merdiven kare oyma

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kare oyma ve merdiveni göremesemde, alan mezar için uygun gözüküyor

defi

Bilgili Üye
bence son resimde oymaların altı

İnnovia

Aktif Üye
Böyle yerlerde hep şu çalı çırpı arkası ilk araştırılacak yerlerden bence .Orda çalıların içinde görünen taşları inceleyin .Kayanın o yüzünü ortaya çıkarıp bakın.
1.jpg

spyfrs

Moderatör
Moderatör
sen büyük kare oymayı yani resimdeki adamın arkasına geçip çeksene ebatları girişe benziyor yani oyma dediğin mezar girişinin kendisi olabilir. küçük oymalarda olduğu yer yine mezar sağ duvarda yada oymaların altında bunu anlaman için bir dedektör ile boşluk tespiti yapın sizin için boşa kazıdan ve zamandan tasarruf olur.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bir konuda bir terslik var yukardaki kayalık alanda dev piton duruyor girişler ve yapılar var fakat üye alt taraftaki adak alanını düzgün çekip yüklenmemiş bile yani ben ve etraflıca resimleri olsa en azından bu büyük yapının ne olduğunu anladık guzel yer fakat dehlizler bile olabilir burda yani bir konuya yorum yapabilmek için çok emare gerekli benim uzaktan gördüğüm ve fikrim bu yönde .

Tepegöz

Member
Burası nasıl bir yer , burası bana göre bir sit alanı gibi geldi ve kıyıda kenarda birkaç foto çekilmiş gibi, bir tane fotoda sağ tarafta merdivenler görünüyor o merdivenler nereye gidiyor, kayaligin dib kısımların fotosu çevre fotoları nedir ne durumda,
Çünkü kaya mezarlığa cok uygun yerdir ki zaten çektiğin fotoda kaya mezarı işareti vardır,
Ustalar ne der bilmiyorum ama sit alanıysa uzak durmak lazım ( zaten yasak korunmalıdır) , selamlar saygılar